emental
17.08.11,20:20
Vsimol som si ze niektore eshopy ponukaju predaj na splatky. Viem, ze eshop musi zo zakona umoznit kupujucemu odstupit od zmluvy (vratit tovar) do 7 dni. Rozmyslam ze by som si kupil TV na splatky, kedze je ponuka s nulovym navysenim pri splateni do 4 mesiacov od cetelem - hodi sa mi to ze si tu sumu trochu rozdelim. Len by som mal takisto rad tie zadne dvierka vratenia tovaru - napriklad ked clovek zisti ze tv je v niecom velmi nevyhovujuci. Konkretny tv si nemam ani moznost nikde fyzicky pozriet, lebo ho nikde na blizku nemaju.

Da sa teda pripadne vratit tovar aj ked ho clovek ma na splatky? Ako sa postupuje? Predajca vrati zakaznikovi akontaciu ktoru zaplatil pri objednavani, ale co dalej? Nebude splatkova spolocnost vymahat splacanie dalej? Rad by som vedel aka je bezna prax.

Dakujem
Stanislav 1975
17.08.11,18:38
Vsimol som si ze niektore eshopy ponukaju predaj na splatky. Viem, ze eshop musi zo zakona umoznit kupujucemu odstupit od zmluvy (vratit tovar) do 7 dni. Rozmyslam ze by som si kupil TV na splatky, kedze je ponuka s nulovym navysenim pri splateni do 4 mesiacov od cetelem - hodi sa mi to ze si tu sumu trochu rozdelim. Len by som mal takisto rad tie zadne dvierka vratenia tovaru - napriklad ked clovek zisti ze tv je v niecom velmi nevyhovujuci. Konkretny tv si nemam ani moznost nikde fyzicky pozriet, lebo ho nikde na blizku nemaju.

Da sa teda pripadne vratit tovar aj ked ho clovek ma na splatky? Ako sa postupuje? Predajca vrati zakaznikovi akontaciu ktoru zaplatil pri objednavani, ale co dalej? Nebude splatkova spolocnost vymahat splacanie dalej? Rad by som vedel aka je bezna prax.

Dakujem
Aj od úverovej zmluvy uzatvorenej na diaľku sa dá odstúpiť, nemal by byť problém, ale akonáhle prešvihneš zákonnú lehotu,tak potom platíš ďalej...
video1983
17.08.11,18:58
nekupuj tv ktory si videl len cez monitor PC!!
emental
19.10.11,10:41
Takze pre ostatnych - da sa vratit aj tovar zakupeny na splatky v zakonnej lehote 7 dni. Absolvoval som to uspesne. Vratia vam akontaciu a v zmluve so splatkovou spolocnostou je uvedene ze pri zruseni kupno predajnej zmluvy zanika aj zmluva o spotrebitelskom uvere. Teda nie je s tym ziadny problem.
Iveta93
24.09.13,18:50
Je taky isty postup aj pri zakupenom tovare priamov predajni ? Nedavno som si zakupila notebook a zistila som ze mi nevyhovuje....Takze ani pri splatkovom nakupe priamo na predajni nie je ziaden problem pri vrateni tovaru? Je tam ta zakona lehota 7 dni?
misoft
24.09.13,18:53
Nie. Pri kúpe z kamenného obchodu možnosť vrátiť tovar bez udania dôvodu do 7 dní neexistuje!
arizona
24.09.13,19:10
NIE! vratenie tovaru do 7 dni sa vztahuje na eshopy.
Iveta93
24.09.13,19:50
Urcite? Takze tovar zakupeny v kamenej predajni nie je mozne vobec vratit? Dovod nespokojnosti je ze , notebook mi vykonovo nevyhovuje....
buchač
25.09.13,04:57
Iveta93 (Včera 22:50) Urcite? Takze tovar zakupeny v kamenej predajni nie je mozne vobec vratit? Dovod nespokojnosti je ze , notebook mi vykonovo nevyhovuje....


Hm ....nespokojnosť s výkonom ???
Ale predsa takéto veci sa predsa nereklamujú - nevracajú nazad z takýchto dôvodov .

Keby som šiel do extrému , tak by sa dalo povedať , že si kúpim auto a po týždni idem vrátiť späť , nakoľko nie som spokojný s VÝKONOM MOTORA ......

Ono je to občas aj tak , že kupujúci sa pozerá na celkový vzhľad tovaru technického typu , no práve tie výkony sú na vedľajšej koľaji ....
Potom to aj tak vyzerá ....
kopretinka
25.09.13,05:42
to si si mala zistiť skôr
misoft
26.09.13,14:58
Nespokojnosť s parametrami nie je dôvodom na vrátenie tovaru a navyše v normálnom obchode. Kopretinka už napísala - mala si rozmýšľať dopredu, nie z krížikom po funuse.