katka7651
17.08.11,22:30
Dobry den chcela by som sa spytat, som na UPSVaR vedena v evidencii nezamestnanych od 5 aprila. Bola som vsak prijata na VS. V auguste kontkretne osmeho som bola na dalsom stretnuti na urade, kde som im povedala skutocnosti, ze som bola prijata do skoly. Prilozila som doklad s razitkom skoly a presnym datumom, ze 2.septembra budem studentkou. Na UPSVaR vak chcu den zapisu. A zapis bol 13 jula. Tvrdia mi, ze studentkou som od 13 jula. Skola sa k tomu vyjadrila, ze si maju precitat zakony, ze studentkou som az od 2 septembra a do 2 septembra nie su povinni za mna platit ziadne odvody. Ako to vlastne je? Kto za mna uhradi cca 2 mesiace nedoplatok na zdravotnej kedze zdravotna poistovna si je vedoma ze studentom sa stavam az dna nastupu cize 2 septembra. Ako je to mozne ze UPSVaR ma chce vyradit z evidencie k datumu zapisu? A ako je mozne ze ma chce spatne 1 mesiac vyradit z evidencie ? Je tu aj skutocnost ze uradnicka, ktora mi ma poradit sama nevedela ako to je a spytala sa kolegyne, ktora tiez nevedela ale dohodli sa, ze k dnu zapisu ma vyradia. Poradte mi prosim, pretoze som uz zufala dakujem
veronikasad
17.08.11,20:36