petwik
18.08.11,02:55
Ahoj obednal som si tovar hodnotu je 298€, jedna sa o niky botasky a lv veci, pravdepodobne faky. Porsim neviete poradit kam mam odoslat objednavku ci do CZ SK albo UK, kde maju mensie colne kontroly alebo kde co s tym. PLS poradiT! dakujem
BIZAL
18.08.11,07:00
Myslim, ze je to vsade rovnake. Poradila by som ti na SK aby si bol blizsie a mohol jednat ked nastane problem. Ak ti to precli spolocnost, tak si sprav kalkulaciu dopravy kde sa ti to najviac oplati.
petwik
18.08.11,07:15
hej, ďakujem!
kabko
18.08.11,07:59
Počul som že po novom chcú na SK aj nejaký certifikát či čo, že či je ten tovar pravý... ?
BIZAL
18.08.11,08:02
ano, treba ist na colnicu a informovat sa co budu potrebovat aby si to mohol predom vybavit. predpokladam, ze o to sa stara spedicka, ktoru poveril dovozom
kabko
18.08.11,08:13
Len neviem ako spedicka vystavi certifikát originality, keď ide a fake tovar z číny....
BIZAL
18.08.11,08:14
no to musi mat od dodavatela, vacsinou mu to pride kurierom domov este pred tym, ako samotny tovar
kabko
18.08.11,08:18
No a to mu asi tí ryžojedi nevystavia...Bol som práve na vyclievacom oddelení keď o tom colník hovoril jednému pánovi, a ten mal potom hlavu v smútku z toho všetkého... :(
BIZAL
18.08.11,08:23
ano, je to tak, no zrejme si to isiel vyclit sam. spedicka funguje tak, ze ta upozorni na vsetky doklady, ktore potrebuje v vycleniu aby to prebehlo hladko. uvidime, ved nam da vediet :)
petwik
18.08.11,10:23
Jak to vlastne prebieha? cinsky dodavatel posle tovar dhlkou ten to potom v ba zobere na colnicu, kde skontroluju tovar a preclia? v pripade zistenia porusovania dusevneho vlastnictva, mam na vyber poslat tovar s5, ze som vedel ze sa jedna o faky a udad dovataela, alebo to skonci znicenim? Nema predtym ako dhl prevezme tovar skontrolovat ci neprevaza faky tovar? ALebo dodavatel nemusi sa nejako predlozit? Tovar ma hodnotu 298€, dokopy je tam asi 14poloziek poslal to v 2malych balikov z toho 2nike boty a 1lv boty, satky od lv a penazenky a tricka. Čo s tým ma cakat kym mi pride vyzna z colnice od DHL?
BIZAL
18.08.11,12:51
Nemáš sa čoho báť, výrobca tí dá certifikát originality. Veď to predsa vyrobil on.
petwik
18.08.11,21:34
toto som nasiel na dhl stranke, prosim poradit ako to vbavit aby to prebehlo hladko? Všichni dovozci do Číny a vývozci z Číny se musejí zaregistrovat u celních úřadů, kde získají registrační číslo (kód CR), případně začít jednat s agentem, který kód CR již má a je oprávněný jednat jako registrovaný vývozce nebo dovozce zásilek. Kód CR musí být uveden na celních deklaracích ke všem zásilkám s výjimkou dokumentů a osobních věcí. Doporučujeme předat svým obchodním partnerům v Číně informaci o těchto požadavcích (jak co se týče kódů HS, tak kódů CR) jako naléhavou, jinak mohou být zásilky dovezené do/nebo vyvezené z Číny celními úřady zadrženy tak dlouho, dokud tyto kódy nebudou k dispozici.
BIZAL
19.08.11,07:10
Ja mam EORI cislo, pod ktorym som registrovana ako dovozca, resp. vyvozca. Neviem co je CR kod, ale odporucam ist za nejakym deklarantom, mozno bude schopny to spravit za maly poplatok. Ak nie, tak priamo na colnicu kde by ti to mali spravit taktiez na pockanie. Predpokladam, ze je to nieco ako EORI (ako tvoje identifikatcne cislo na colnici).
petwik
19.08.11,10:09
Asi sa to neda vybaviŤ nejako online, nie som za BA bol by to ďaleký výlet. NEstačí že by sa vybavilo cez niekoho iného nepriamo v mojej osobe? Napríklad cez Vás? EORI kod... odkial dovazate vyzazate?
BIZAL
19.08.11,10:22
Asi sa to neda vybaviŤ nejako online, nie som za BA bol by to ďaleký výlet. NEstačí že by sa vybavilo cez niekoho iného nepriamo v mojej osobe? Napríklad cez Vás? EORI kod... odkial dovazate vyzazate?

nemusite to vybavovat v BA, ja som z PO a mame tu colnicu. ja nie som na to kompetentna, skuste kontaktovat nejakeho deklaranta poblizku. ja dovazam z Indie a vyvazam rozne
petwik
19.08.11,10:34
Ale myslím ,že či by sa nedalo vybaviť cez váš EORI kod, samozrejme za nejaky poplatok.
erik son
19.08.11,10:37
dalo by sa to nejako obísť, ale nebudem ti písať ako, aby som ťa nezavádzala. skús nájsť nejakého známeho, rozumného colníka alebo špedičku, ak budú ochotný určite ti poradia. dá sa to obísť nejakým prehlásením, že tovar je nepatrnej hodnoty, alebo niečo také.
petwik
19.08.11,10:42
erik son prosim ta napis mi na patrickbudaj@gmail(.)com rad by som o tom nieco pocul dakujem
petwik
19.08.11,10:54
mám hladať colnu a deklaracnu cinnost blizko mna ? alebo jako nba to poradte co si mam pytat u colneho deklaranta.?
pbtrans.sk
erik son
19.08.11,10:58
Neviem presne ako to funguje, ale známy si dal doviezť z ameriky nejaké tričká a tuším tiež botasky, a nepotreboval certifikát, len faktúru na určitú sumu, aby to nepresiahlo hranicu, ale fakt neviem akú.:confused:
asi ti presne nepomôžem. treba fakt skúsiť zavolať na colnicu, niekedy sa nájde ochotný colník a pomôže.
petwik
19.08.11,11:12
N otakze uz som aml s colnikmi dost dobre skusenosti raz som si objednal veci z chiny ale cez airmail a to som mal dost, preto skusam dhl jak im to funguje. Ta hranica je 33e samizda :)
BIZAL
19.08.11,11:39
Ale myslím ,že či by sa nedalo vybaviť cez váš EORI kod, samozrejme za nejaky poplatok.

To nie je take jednoduche, muselo by to ísť na moju firmu, zaplatiť clo, DPH, certifikácie o nezavadnosti...a EORI vám dajú bezplatne na počkanie
matolog
13.09.11,17:07
tipci tak objednavali sperky z americkej aukcnej sajty. az raz to ostalo visiet v BA na colnici a za necelych 300€ hodnoty zasielky trebalo uhradit este asi 100€. potom uz sa im to nevidlo take vyhodne...
BIZAL
13.09.11,17:14
tipci tak objednavali sperky z americkej aukcnej sajty. az raz to ostalo visiet v BA na colnici a za necelych 300€ hodnoty zasielky trebalo uhradit este asi 100€. potom uz sa im to nevidlo take vyhodne...

no...treba si to vsetko prepocitat, nie len tak robit obchody