vivuska666
18.08.11,07:10
Ahojte,

chcela by som vediet ci mate niekto skusenosti so znizenim zalohovej platby od elektrarni ZSE. Prvy krat mi prisla faktura tento tyzden, kedze som sa este len nastahovala a poprihlasovala a tak. No a neviem odkial mi to vypocitali, ale vyratali mi 45 euro mesacne od septembra 2011, co sa mi zda byt trochu vela pre dvojclennu domacnost. Predtym este telefonicky som sa dohdodla na 25 euro. Tak neviem preco na papieri mi prislo skoro raz tolko. Da sa to bez problemov znizit alebo ZSE nie su ochotni? Nemam s tym ziadne skusenosti, a tak sa chcem pripravit a vediet nieco vopred. :confused: Vdaka
danushka
18.08.11,05:24
Len požiadaj dodávateľa ele o zníženie zálohových platieb na takú výšku, ako si myslíš, že pravdepodobne spotrebuješ.
Vyčkala by som aspoň týždeň, premerala týždňovú spotrebu, prepočítala ju na mesačnú, pripočítala by som mesačný paušál za hodiny a na toľko by som požadovala upraviť mesačné zálohové platby.

Mesačne Ti vyjde nejaká predpokladaná spotreba s hodinami, toto vynásob 12tkou a vydel 11stkou - dostaneš ,,reálne predpokladané zálohové platby".
U nás VSE vyučtováva 11x do roka, 1 mesiac sa neplatí a v 13tom mesiaci príde vyúčtovanie. Obdobie účtovacieho roka Ti povie dodávateľ ele.
misoft
18.08.11,15:53
Možno je to veľa, ale pokiaľ budú vysoké zálohové platby, vyúčtovaná spotreba nižšia ako preddavky - máš preplatok. A to si píš, že okamžite s vyúčtovaním a faktúrou tam budeš mať podľa priemernej spotreby predpísané nové zálohové platby (možno aj nižšie).
Teda aspoň u mňa to tak funguje - mám nedoplatok = vyššie zálohy, mám preplatok = nižšie zálohy.
BTW: je omnoho lepšie, ak máš u nich preplatok, pri nedoplatku potom len :confused: :eek: :eek: :eek: :eek: :cool:
rudopp
18.08.11,16:23
Len požiadaj dodávateľa ele o zníženie zálohových platieb na takú výšku, ako si myslíš, že pravdepodobne spotrebuješ.
Vyčkala by som aspoň týždeň, premerala týždňovú spotrebu, prepočítala ju na mesačnú, pripočítala by som mesačný paušál za hodiny a na toľko by som požadovala upraviť mesačné zálohové platby.

Mesačne Ti vyjde nejaká predpokladaná spotreba s hodinami, toto vynásob 12tkou a vydel 11stkou - dostaneš ,,reálne predpokladané zálohové platby".
U nás VSE vyučtováva 11x do roka, 1 mesiac sa neplatí a v 13tom mesiaci príde vyúčtovanie. Obdobie účtovacieho roka Ti povie dodávateľ ele.

Nejakí usilovní :D:D:D:D
danushka
18.08.11,16:37
Nejakí usilovní :D:D:D:D

Však Ty vieš ako som to myslela ...
To je presne to, že keď človek radí zo stoličky v robote, napíše aj ptákovinu.
Namiesto zdieračov som z VSE spravila usilovných. Mali by mi dať nejakú zľavu.

Takže opravujem, žiadne vyúčtovanie 11x do roka, ale 11 zálohových platieb.
Ešte to by mi chýbalo, aby si dnes preto nespal :D.
rudopp
18.08.11,16:45
Však Ty vieš ako som to myslela ...
To je presne to, že keď človek radí zo stoličky v robote, napíše aj ptákovinu.
Namiesto zdieračov som z VSE spravila usilovných. Mali by mi dať nejakú zľavu.

Takže opravujem, žiadne vyúčtovanie 11x do roka, ale 11 zálohových platieb.
Ešte to by mi chýbalo, aby si dnes preto nespal :D.

1, co je psáno - to je dáno :)
2, jeden myslel, až vymyslel fúrik:D a potom ho musel tlačiť :---:---:---
maca.tt
18.08.11,17:20
ja som bez problémov elektronicky si dala pre zmenu zvýšiť zálohové platby