helen224
18.08.11,08:02
Mam byt v osobnom vlastnictve spravca je bytovy podnik,mala som opchatu kanalizacijuaz po vyse tyzdna dovolili precistenie kanalizacie,po tu dobu som s hruzou cakala kedy budem vytopena splaskama nakolko byvam na zvysenom 1 poschodi, a napriklad farbu na natretie garazi bolo dovolene ihned.Ako je to spolocnych priestorov?Mozu sa podelit medzi vlastnikov a ako to mosi byt podlozene.Kolko je potrebne podpisov vlastnikov,rataju sa aj hlasy podnajomnikov nebo prosim o radu ake su pravidla pri podobnych situacich.Viem su to otazky s ktorymi si neviem rady a neviem ci je potrebne obratit sa na pravnika Dakujem Vavrovska Helena
Indeed
18.08.11,06:23
nuž "opchať kanalizaciju" to musí byť kumšt.....

alebo ako sa hovori v texte jednej piesne

" ..treba na to mať zvláštny talent..."

Ale toaletak si kupuješ sama , či ???
verkaz
18.08.11,06:31
Všetko nájdeš v zákone č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov.
Správca je povinný dať opraviť poruchy a závady na spoločných zariadeniach a priestoroch. Vo svojom príspevku nepíšeš, či si mala ty upchatú kanalizáciu vo svojom byte alebo v spoločnej stúpačke. Ak to bola závada v tvojom byte, bolo tvojou povinnosťou ju odstrániť na svoje náklady.
Spoločné priestory sú spoločné a slúžia všetkým vlastníkom bytov. Aj nájomné byty majú vlastníka. Hlasovať môže len vlastník a o pomere hlasov sa dočítaš v citovanom zákone.
zlatica76
18.08.11,06:53
to Indeed:
upchať kanalizáciu nie je žiaden kumšt - tiež som bývala na zvýšenom prvom poschodí a takto ma "vytopili" - nič príjemné. Ale na správcu som bola nepríjemná, vyžadovala som aby večer prišli a uvoľnili odpad - bolo to na spoločnej stupačke.
A viete čím to bolo zapchaté? Nejaká "múdra" gazdiná spláchla do záchodu vrecko s fazuľou! To sa zastavilo na odbočke pod mnou, pekne napuchlo a priekak (pre mňa) bol na svete.

pre helen 224 - netreba sa dať - treba otravovať správcu. je však potrebné si byť vedomý toho, že keď je problém u teba, platíš ty, ak je problém na spoločnej stupačke, platí sa z fondu - na takéto urgentné opravy ani netreba zvolávať zhromaždenie. Preto je vhodné byť pri oprave, a sledovať, kde nájdu chybu - potom sa podľa toho zariadiš.
rudopp
18.08.11,06:58
to Indeed:
upchať kanalizáciu nie je žiaden kumšt - tiež som bývala na zvýšenom prvom poschodí a takto ma "vytopili" - nič príjemné. Ale na správcu som bola nepríjemná, vyžadovala som aby večer prišli a uvoľnili odpad - bolo to na spoločnej stupačke.
A viete čím to bolo zapchaté? Nejaká "múdra" gazdiná spláchla do záchodu vrecko s fazuľou! To sa zastavilo na odbočke pod mnou, pekne napuchlo a priekak (pre mňa) bol na svete.

pre helen 224 - netreba sa dať - treba otravovať správcu. je však potrebné si byť vedomý toho, že keď je problém u teba, platíš ty, ak je problém na spoločnej stupačke, platí sa z fondu - na takéto urgentné opravy ani netreba zvolávať zhromaždenie. Preto je vhodné byť pri oprave, a sledovať, kde nájdu chybu - potom sa podľa toho zariadiš.

Ja som bol ako dôverník večer v pivnici a uvoľňoval hladidu cez čistiaci otvor (v záchode na prízemí to už bublalo).
Až som ho natoľko uvoľnil, že som chytil plný zásah :D - od pása dolu .

To tak :---.
buchač
18.08.11,11:38
Mam byt v osobnom vlastnictve spravca je bytovy podnik,mala som opchatu kanalizacijuaz po vyse tyzdna dovolili precistenie kanalizacie
DOVOLILI ???? :eek:
,po tu dobu som s hruzou cakala kedy budem vytopena splaskama nakolko byvam na zvysenom 1 poschodi, a napriklad farbu na natretie garazi bolo dovolene ihned.
...ak všetky byty majú garáže ,tak nie je o čom diskutovať ...v opačnom prípade by bolo asi iné tóčo ...
Ako je to spolocnych priestorov?
Záleží do problému ...
Mozu sa podelit medzi vlastnikov a ako to mosi byt podlozene.
...musia ........hlasovaním ...
Kolko je potrebne podpisov vlastnikov
Viď zákon ...
,rataju sa aj hlasy podnajomnikov
...ešte to tak ...tým je to šuma fuk ....alebo aj čertovi by podpísali ..
nebo prosim o radu ake su pravidla pri podobnych situacich.
Viď vyššie príspevky ...
Viem su to otazky s ktorymi si neviem rady a neviem ci je potrebne obratit sa na pravnika
...s tým právnikom sranduješ ..........či ....????
Dakujem Vavrovska Helena

...v texte ...
buchač
18.08.11,12:17
...ozaj ,teraz ma tak napadlo ...

1. Prečo nemáte dôverníka ( domovník je niečo iné ...) ...???

Šak si ho zvoľte ...

2. Zaráža ma tiež jedno ...to akože by som mal týždeň tŕpnuť , kedy sa mi serepetičky na hlavu vykydnú ????
Veď zavolám sťa majiteľ bytu havarijnú službu , tá odstráni závadu a potom riešim už tú finančnú záležitosť ...buď budem mať , alebo aj nie preplatenú faktúru ...
Čert ber love ...radšej pár éčiek z účtu ako oné na plafóne mať a potom následky odstraňovať ....

3. ...som , položili do mňa susedovci dôveru , dôverníkom ...:rolleyes:
Myslíš si , že závady sa odstránia len za mojej prítomnosti ???
Ešte aj na liečení keď som bol , tak mi zavolali od správcu , či môžu to alebo ono robiť ...

Je to len a len o vzájomnej komunikácii ...
Zitulda
18.08.11,12:20
Ja som bol ako dôverník večer v pivnici a uvoľňoval hladidu cez čistiaci otvor (v záchode na prízemí to už bublalo).
Až som ho natoľko uvoľnil, že som chytil plný zásah :D - od pása dolu .

To tak :---.
:D ...to budeš mať šťastie...podaj Lotto!:)...to mimo témy.
ináč, to naozaj nie je sranda, ak to sa stane v byte...u susedov na 6.poschodí pred rokmi praskla kanalizácia v jádre a celý byt bol zanesený aj pán vlastník. Stupačky sú už vymenené,iba vodorovné pod podlahou pivnice zatiaľ nie, no budú sa musieť aj tie urobiť a zaplatiť z FO.
A Indy vieš čo? po havárii, keď na Vianočné sviatky, h***o plávalo v byte na prízemí pri čistení h***ocucom chlapíci sa nestačili diviť, čo všetko sa tam objavilo. Okrem toho, že niekto očistí zemiaky a slupky -hajde do záchodu, sa našli nahádzané handry, detské čiapky, mištičky do piesku, odlomená naberačka, ale aj ploskáčiky, plastové flaše či mŕtvy holub. Tie posledné sa dostali tam tak, ze do odvetrávacieho potrubia na streche, hlavica nebola a niekto nezodpovedný to tam nahádzal. A na dôvažok, blok po rokoch sadol, vodorovná kanalizácia nemala už spád a to sa pomaly, ale iste upchávalo v kolene pri napojení na zvislú.
rudopp
18.08.11,16:39
:D ...to budeš mať šťastie...podaj Lotto!:)...to mimo témy.
ináč, to naozaj nie je sranda, ak to sa stane v byte...u susedov na 6.poschodí pred rokmi praskla kanalizácia v jádre a celý byt bol zanesený aj pán vlastník. Stupačky sú už vymenené,iba vodorovné pod podlahou pivnice zatiaľ nie, no budú sa musieť aj tie urobiť a zaplatiť z FO.
A Indy vieš čo? po havárii, keď na Vianočné sviatky, h***o plávalo v byte na prízemí pri čistení h***ocucom chlapíci sa nestačili diviť, čo všetko sa tam objavilo. Okrem toho, že niekto očistí zemiaky a slupky -hajde do záchodu, sa našli nahádzané handry, detské čiapky, mištičky do piesku, odlomená naberačka, ale aj ploskáčiky, plastové flaše či mŕtvy holub. Tie posledné sa dostali tam tak, ze do odvetrávacieho potrubia na streche, hlavica nebola a niekto nezodpovedný to tam nahádzal. A na dôvažok, blok po rokoch sadol, vodorovná kanalizácia nemala už spád a to sa pomaly, ale iste upchávalo v kolene pri napojení na zvislú.

Tej pani (čo za mnou s takým hrôzostrašným pohľadom pribehla) to vraj raz už zo záchoda vybublalo.
Daj ich pod strop pivnice.
Táto bola zlomená

A vložky a vložky
(a nikomu sa nechcelo asi 3 roky ísť menovite spovedať baby z tých 8 bytov na stupačke )