Ľubomíra N
18.08.11,09:08
Ako SZČO mám počas PN-ky platiť poistné do ZP ? Doteraz som to platila. Včera som sa dozvedela, že to nie je potrebné. Nedostala som jasnú odpoveď ani v ZP.
Ako to vlastne je s platením do ZP počas materskej + živnosti ?
veronikasad
18.08.11,07:13
Ako SZČO mám počas PN-ky platiť poistné do ZP ? Doteraz som to platila. Včera som sa dozvedela, že to nie je potrebné. Nedostala som jasnú odpoveď ani v ZP.
Ako to vlastne je s platením do ZP počas materskej + živnosti ?
si ako SZČO povinne poistená v SP ? Ako dlho trvá PN-ka ?

Preddavky do SP môžeš zastaviť až na základe potvrdenia SP, že ti boli vyplatené nem.dávky.
Ľubomíra N
18.08.11,07:27
mám na mysli platenie do zdravotnej poisťovne. V soc. poisťovni som len DNPO , PN bola dlhodobá a od 19.7.211 som na MD
Katy a R
18.08.11,07:34
mám na mysli platenie do zdravotnej poisťovne. V soc. poisťovni som len DNPO , PN bola dlhodobá a od 19.7.211 som na MD

choď si do SP vypýtať potvrdenie o poberaní nemocenskej dávky ... a na základe toho si môžeš znížiť zálohové platby na ZP - oznamuješ ZP (potvrdenie ti dajú až po 15-tom, keˇvyplácajú dávku).. . pozerám, že v tvojom prípade to poriešiš už len v RZZP za tento rok.
V každom prípade bude treba doložiť ZP toto potvrdenie. Aj to, že si na materskej.
Ľubomíra N
18.08.11,07:46
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Takže z toho všetkého mi vyplýva, že počas PN-ky netreba platiť poistne do ZP.
Katy a R
18.08.11,07:49
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Takže z toho všetkého mi vyplýva, že počas PN-ky netreba platiť poistne do ZP.

.. presnejšie povedané, počas poberania nemocenskej dávky ;) (nemusí to byť vždy to isté;)) samozrejme aj materského:)