belanicka
17.01.06,18:00
prosim,mam jednu otazku.mam zamestnaneho pana na DoVP.bude vykonavat dve funkcie,mam vystavit DoVP na kazdu cinnost zvlast,alebo nie?
rada
17.01.06,18:09
Píšeš, že bude vykonávať dve funkcie. Mám tomu tak rozumieť, že dve pravidelné činnosti ? V takom prípade sa nemôže uzavrieť dohoda o vykonaní práce. Ak sa však nejedná o pravidelne sa opakujúce činnosti Zákonník práce nevylučuje uzavrieť dve či viac dohôd či už súčasne uzavretých alebo za sebou. Obmedzenie je akurát 300 hodín v kalendárnom roku. Rovnako je možné v jednej dohode upraviť v predmete dohody viac jednorázových prác.
belanicka
18.01.06,13:22
e toto ja viem,ze sa takto postupuje,a potom s tymi dvomi dohodami sa ako postupuje pri prihlasovani do soc. poistovne?Teda ked ma jeden pracovnik dve dohody,teda aj dve vyplaty,to ho mam dvakrat prihlasit do poistovne alebo co?ani v poistovni mi nevedela povedat....diki
ajobs
18.01.06,13:31
e toto ja viem,ze sa takto postupuje,a potom s tymi dvomi dohodami sa ako postupuje pri prihlasovani do soc. poistovne?Teda ked ma jeden pracovnik dve dohody,teda aj dve vyplaty,to ho mam dvakrat prihlasit do poistovne alebo co?ani v poistovni mi nevedela povedat....diki

Ak je to v tej istej firme, prihlasuje sa iba raz. Pre účely SP totiž dokladuješ iba to, že daný človek xy je vo firme YZ zamestnaný legálne.
Či má viac dohôd a trebárs 5 príjmov za ne, to by SP nemalo zaujímať - samozrejme, že odvedieš napr. 5 x 0,8% úrazové poistenie (z každej vyplatenej odmeny).