Margareta kvietok
18.08.11,10:44
Dobrý Deň,

chcela by som sa informovať či existuje paragraf na strhnutie zo mzdy na základe neohlásenej neprítomnosti ak je zamestnanec zamestnaný na Dohodu o pracovnej činnosti? Aby sme to vedeli zahrnúť do tejto Dohody...

Ďakujem
veronikasad
18.08.11,10:56
Dobrý Deň,

chcela by som sa informovať či existuje paragraf na strhnutie zo mzdy na základe neohlásenej neprítomnosti ak je zamestnanec zamestnaný na Dohodu o pracovnej činnosti? Aby sme to vedeli zahrnúť do tejto Dohody...

Ďakujem
môžeš byť konkrétnejší - čo chceš strhávať zo mzdy ? Ak pracuje na základe dohody o pracovnej činnosti, preplatíš mu odpracované hodiny.
Margareta kvietok
19.08.11,09:22
Potrebujeme mať ochranu ako firma. Mali sme prípad keď sme potrebovali niečo o čo by sme sa mohli oprieť. Ale už odpoveď mám: Paragraf konkrétny neexistuje, ale môžem zahrnúť strhávanie mzdy pri absencii do vnútropodnikových stanov, na ktoré sa potom môžem odvolať v Dohode.
Tweety
19.08.11,09:37
Potrebujeme mať ochranu ako firma. Mali sme prípad keď sme potrebovali niečo o čo by sme sa mohli oprieť. Ale už odpoveď mám: Paragraf konkrétny neexistuje, ale môžem zahrnúť strhávanie mzdy pri absencii do vnútropodnikových stanov, na ktoré sa potom môžem odvolať v Dohode.
Nemusíš to nijako špeciálne zahňať, veď ZP hovorí jasne, že mzda je len za odpracovaný čas, nie za absenciu v práci.
veronikasad
19.08.11,09:45
Potrebujeme mať ochranu ako firma. Mali sme prípad keď sme potrebovali niečo o čo by sme sa mohli oprieť. Ale už odpoveď mám: Paragraf konkrétny neexistuje, ale môžem zahrnúť strhávanie mzdy pri absencii do vnútropodnikových stanov, na ktoré sa potom môžem odvolať v Dohode.
ak máš stanovenú odmenu/odprac.hod., nemáš čo riešiť ...
Margareta kvietok
19.08.11,10:43
Každopádne ďakujem