nina0074
18.08.11,12:32
Ahojte.
myslíte, že môžme podať žiadosť o vrátenie dane z mýta, keď máme len bločky na ktorých nie sú údaje firmy?
ďakujem
nina0074
18.08.11,13:07
ešte mám takú otázku. Keď spoločnosť používa na tankovanie a mýto kartu Eni benelux, chodia nám potom faktúry od tejto spoločnosti kde je vyčíslená dph v daných krajinách, na jednej faktúre je uvedených niekoľko tankovaní za 10 dní. Pri žiadosti o vrátení dane budem uvádzať do údajov číslo tejto faktúry alebo čísla dokladov jednotlivých položiek ktoré sú uvedené v rozpise tejto faktúry?
domenico.office
18.08.11,14:42
ešte mám takú otázku. Keď spoločnosť používa na tankovanie a mýto kartu Eni benelux, chodia nám potom faktúry od tejto spoločnosti kde je vyčíslená dph v daných krajinách, na jednej faktúre je uvedených niekoľko tankovaní za 10 dní. Pri žiadosti o vrátení dane budem uvádzať do údajov číslo tejto faktúry alebo čísla dokladov jednotlivých položiek ktoré sú uvedené v rozpise tejto faktúry?

Požiadať môžeš. Ak to bude pre danú krajinu nedostatočné, vyzvú na doplnenie...... Doporučujem potom urobiť dve podania pre danú krajinu, jedno podanie, ktoré je 100%-né a jedno podanie s dokladmi, ktoré by mohli byť predmetom odmietnutia...... Ak máš faktúru, kde je dodávateľ, odberateľ atď.,vrátenie je bez problémov. Urobil by som to tak, že by som číslo dokladu uviedol zbernú faktúru a vyznačil, ktoré z toho dokladu platia pre danú krajinu.