mariab
18.08.11,13:20
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu.
SZČO kúpila osobný automobil cez autobazár - toto je 1. subjekt, odtiaľ je kúpnopredajná zmluva na sumu 12.300,- eur s DPH.
2.subjekt poskytol kupujúcemu úver, kde sa uskutočnila priama platba vo výške 3.690 eur + splátkový kalendár.
Mám aj faktúru od 3.subjektu - od predávajúceho, na sumu 12.300,- eur.
Základ pre DPH 10.250,- eur
DPH 2.050,- eur.
Tu je aj príjmový pokl. doklad na meno kupujúceho, že uhradil predmetnú faktúru.
Priznám sa, tu som sa riadne zamotala a neviem ako von.
Nemôžem urobiť úhradu tej fa pre subjekt č.3, nakoľko kupujúci to neuhradil. A hlavne neviem, ako s odpočtom DPH? Jednorazove celých 2.050 eur, alebo počas jednotlivých splátok úveru?
Dúfam, že som to opísala zrozumiteľne a niekto mi pomôže z môjho bludiska von.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Mária B.
a_je_to
18.08.11,11:49
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu.
SZČO kúpila osobný automobil cez autobazár - toto je 1. subjekt, odtiaľ je kúpnopredajná zmluva na sumu 12.300,- eur s DPH. mala by byť aj faktúra, ale ak nie je, tak aj zmluvu s náležitosťami faktúry možno účtovať na 042+343/321 = 12300
2.subjekt poskytol kupujúcemu úver, kde sa uskutočnila priama platba vo výške 3.690 eur + splátkový kalendár. ok, 321/461 = 3690, ak ide o banku a úver nad 1 rok, 321/379 od iných subjektov
Mám aj faktúru od 3.subjektu - od predávajúceho, na sumu 12.300,- eur.
Základ pre DPH 10.250,- eur - viď bod 1
DPH 2.050,- eur.
Tu je aj príjmový pokl. doklad na meno kupujúceho, že uhradil predmetnú faktúru. ok, 321/211 - dúfam, že na sumu 8610
Priznám sa, tu som sa riadne zamotala a neviem ako von. ... hmmm
Nemôžem urobiť úhradu tej fa pre subjekt č.3, nakoľko kupujúci to neuhradil ... a prečo nie ? veď máš príjmový doklad ... ? . A hlavne neviem, ako s odpočtom DPH? Jednorazove celých 2.050 eur, ... áno ... alebo počas jednotlivých splátok úveru? ... nie, splátky sú zdaniteľným plnením iba pri leasingu
Dúfam, že som to opísala zrozumiteľne a niekto mi pomôže z môjho bludiska von.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Mária B.

odpoveď modrým v texte