Peterko70
18.08.11,14:22
Dobry den. Potreboval poradit v jednej veci :) . Chcem vymenit vsetky dvere na chalupe (9 ks). Dvoje dveri vsak by som chcel ponechat. Je ich skoda, su velmi zachovale, originalne (100 rocna chalupa), s hrubymi zarubnami, ktore by sa dali lahko opravit. Len kedze ich ponecham, zbytok by som asi mal prisposobit... A tu je hlavna otazka. Mam 7 ks dveri dat urobit stolarovi ? Alebo radsej vyhodit aj tie povodne dvoje dveri a kupit vsetky nove, ktore by mali aspom trosku rustikalny charakter ? Ked tak kde sa oplati nakupovat. Nejake lacne polske dvere kupovat nechcem... Samozrejme hladam co jaoptimalnejsie riesenie aj z hladiska ceny. Usporene peniazky sa vzdy maju kam "premiestnit"... Ako by ste to riesili vy. Dakujem za kazdy napad, radu. A pardon, ak sa to tu uz riesilo, len nemam teraz vela casu na studium, robim strechu... :---
Peterko70
25.08.11,07:07
Tak ako, nikto neporadi...? :( Strecha je hotova. Teraz sa chystam na vymenu okien. Z vnutornej casti domu, kedze som sa snazil zachovat co najviac povodny styl sme dali drevene hnede eurookna, ale spredu planujem dat plastove... :eek: Najma preto, ze je tam pod strechou biela rimsa a okolo okien tiez nieco podobne. Preto chcem dat biele okna a myslim, ze je jedno, ci budu plastove, alebo drevenne... Alebo nie ? A tiez tie dvoje dveri, ktore chcem v oboch izbach zachovat su biele. Mozno to cele zbytocne komplikujem... :confused: A stale neviem ako to vyriesit s tymi stolarmi... Neprezradi niekto svoju skusenost... Vdaka !