petrab1
18.08.11,15:07
:confused:
Tweety
18.08.11,13:12
:confused:
Prihlásiť sa na úrad nie je povinnosťou, ale právom, takže sa môžeš hocikedy, ale ak chceš, aby sa Ti počítal celý mesiac, tak to máš urobiť do 7 dní.
petrab1
18.08.11,13:28
A vite mi poradiť či mám nárok na nejaký príspevok? Pred MD som nepracovala,bola som vedená v evidencii uchádzačov o zamestnanie - pracovala som v obci ako vpp. Som slobodná, a mám 1 dieťa. Do práce bohužial nastúpit nemôžem (i ked som si podala už 2 žiadosti), no to som ešte nevedela, že mi syna príjmu do škôlky len na dopoludnie.
veronikasad
18.08.11,13:54
A vite mi poradiť či mám nárok na nejaký príspevok? Pred MD som nepracovala,bola som vedená v evidencii uchádzačov o zamestnanie - pracovala som v obci ako vpp. Som slobodná, a mám 1 dieťa. Do práce bohužial nastúpit nemôžem (i ked som si podala už 2 žiadosti), no to som ešte nevedela, že mi syna príjmu do škôlky len na dopoludnie.
Nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne, môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie.
petrab1
18.08.11,13:58
...o príspevok na bývanie nie, pretože niesom vlastník... a O dávku v hmotnej núdzi - to práve neviem... či mám nárok na túto dávku. ? Aké sú tam podmienky aby som mohla poberať.
veronikasad
18.08.11,14:00
...o príspevok na bývanie nie, pretože niesom vlastník... a O dávku v hmotnej núdzi - to práve neviem... či mám nárok na túto dávku. ? Aké sú tam podmienky aby som mohla poberať.
pozri tu
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza.html?page_id=225
truch
18.08.11,15:51
Nevesta dostáva RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j.do 8.8.2011. Musí sa prihlásiť do poisťovní? Prácu zatiaľ nemá.
Tweety
18.08.11,16:48
Nevesta dostáva RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j.do 8.8.2011. Musí sa prihlásiť do poisťovní? Prácu zatiaľ nemá.Aké poisťovne myslíš?
truch
18.08.11,16:51
Aké poisťovne myslíš?

Zdravotnú, sociálnu a úrad práce.
Tweety
18.08.11,16:52
Zdravotnú, sociálnu a úrad práce.
AK nebude pracovať, musí sa prihlásiť do ZP ako samoplatiteľka, do SP nie je potrebné, ale môže, rovnako aj na ÚP.
truch
18.08.11,17:00
AK nebude pracovať, musí sa prihlásiť do ZP ako samoplatiteľka, do SP nie je potrebné, ale môže, rovnako aj na ÚP.

Platí si od júla DNP. Na úrad práce sa neprihlásila, nemá nárok na podporu.
Do zdravotnej poisťovne ako samoplatiteľka sa musí prihlásiť do 8 dní?, lebo to by sme už zmeškali:(
Tweety
18.08.11,17:03
Platí si od júla DNP. Na úrad práce sa neprihlásila, nemá nárok na podporu.
Do zdravotnej poisťovne ako samoplatiteľka sa musí prihlásiť do 8 dní?, lebo to by sme už zmeškali:(
Nárok na podporu nemá,(nebola poistená) ale prihlásiť sa môže a bude za ňu platiť ZP ÚP. Takže sa to oplatí.