Danka77
18.08.11,17:59
dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje
buchač
18.08.11,16:40
dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje
Ľahká pomoc ...zvolať schôdzu a danú dôverničku odvolať ...


(5) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html

Keď sa už ale začalo robiť , tak asi už len sa nejako dohodnúť s danou firmou na nejakom kompromise , predsa už len určite materiál bude zaobstaraný ...
Elena Navrátilová
18.08.11,17:58
Ste si istí že by ste sa vedeli aj určite dohodnúť? Nevidím nič čím by bol porušený Zákon 182/1993. Firma je tá ktorú ste si odhlasovali. Cena za dielo bude dodržaná ... bolo by vhodnejšie farbu dlažby dať ako podmienku pri hlasovaní, resp. dohodnúť sa hneď na zhromaždení že si chcete vybrať. Neviem či by ste dnes už aj prevádzali predmetné práce. Ako by si postupovala na mieste dôverníčky? Nemyslím že domový dôverník má právo rozhodovať. A nepredpokladám že práve jej sa správca pýtal na predmetnú dlažbu. Tak sa treba obrátiť na správcu a toho sa opýtať.
tictac7
18.08.11,18:35
dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje

...a si si istá, že na tej schôdzi ste si nezvolili nejakú "pracovnú skupinu" (možno zloženú z tých 3 domových dôverníčok), ktorej ste dali určité právomoci - možno aj výber farby?!
My o 2 týždne začíname zateplovať a všeličo iné, sme panelák - 2 vchody - 56 bytov - máme pracovnú skupinu zo 6 ľudí, ktorí všetko nachystali, poinformovali atď. (na schôdzi sme im schválili výber dodávateľov na jednotlivé veci a sumy) a tiež im nikto do farby fasády nekecal - vôbec si neviem predstaviť, akoby sa mohlo dohodnúť 56 ľudí, myslím, že aj tí šiesti mali dosť veľký problém.

Dovetok:
...inak 6 vchodov po 10 bytov = 60 bytov, rátajme na každý byt 2 dospelí, veľká pravdepodobnosť, že aj vlastníci (teda manželia v BSM) = 120!!! názorov. Ja mám doma občas tiež problém sa dohodnúť, čo a ako, aká farba, aký materiál, kedy na to....
Lotarka
19.08.11,07:25
Podobný problém mám presne aj ja, no z opačného pohľadu.

Ako zástupkyňa vlastníkov a členka komisie ohľadom zateplovania už niekoľko mesiacov viem o návrhu farby fasády. Viem, že terazší návrh projektanta, ktorý vypracoval bez našich názorov, sa nebude niektorým páčiť z dôvodu, že každý vchod má inú sýtosť farby.
No teraz ako vybrať a hlavne akú farbu vybrať? Oslovila som ostatných v komisii a to sme len 6-ti ľudia a názory sa dosť líšia. Pravdupovediac, mne je to už aj jedno, len aby boli všetky vchody rovnaké.
verkaz
19.08.11,11:08
Ja ako predsedníčka to riešim tak, že na zhromaždení vlastníkov sa zvolí 3-až 5 členná pracovná skupina, ktorá vyberie firmu, farbu, druh dlažby. Môže sa spojiť s vlastníkmi a dať aj na ich názor. Potom to ešte preberieme s členmi rady. Nie je predsa možné vyhovieť každému (jeden chce červenú, druhý modrú a pod.).
Ako by to vyzeralo, keby na každom poschodí bola iná dlažba a maľovka. V tomto sa nikdy nezhodnú všetci. U nás sú dva vchody po 32 bytov a čo vlastník, tak skoro iný názor.
Indeed
19.08.11,11:16
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.:mee:
Halli
19.08.11,11:43
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.:mee:

Absolútne s tebou nesúhlasím...:rolleyes: nemám slov...
Halli
19.08.11,11:47
Ja ako predsedníčka to riešim tak, že na zhromaždení vlastníkov sa zvolí 3-až 5 členná pracovná skupina, ktorá vyberie firmu, farbu, druh dlažby. Môže sa spojiť s vlastníkmi a dať aj na ich názor. Potom to ešte preberieme s členmi rady. Nie je predsa možné vyhovieť každému (jeden chce červenú, druhý modrú a pod.).
Ako by to vyzeralo, keby na každom poschodí bola iná dlažba a maľovka. V tomto sa nikdy nezhodnú všetci. U nás sú dva vchody po 32 bytov a čo vlastník, tak skoro iný názor.

Presne tak, kto nevie o čom je táto práca, nech radšej ani nepíše...Nehovorím, že všade je to ideálne, ale to by som mala obklad vo vchode z 36tich obkladačiek, každej inej farby , iného materiálu, iného tvaru...Najlepšie všetko ofrfľať, ale keď má prísť na zhromaždenie vlastníkov, tak sa tvári, že sa ho nič netýka...
tictac7
19.08.11,12:23
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.:mee:

...si prečítaj zákon. Na dôležité veci je to dokonca dvojtretinová väčšina vlastníkov. Tá nadpolovičná väčšina účastníkov je len na bežné opravy a tak...
Elena Navrátilová
19.08.11,14:00
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.:mee:

Chyba je keď sa vlastník nezúčastní zhromaždenia a potom len kritizuje. To myslím tak ako píšem. Nie je chyba v koncepcii ... Rozumní ľudia sa zúčastňujú schôdzí resp. zhromaždení a vyjadrujú sa na správnom mieste. Rozhodujú sami o svojom majetku. Každý vlastník má právo sa obrátiť na súd ak nesúhlasí s tým čo sa odhlasovalo na schôdzi ale hlavne sa zúčastňuje takýchto podujatí. Veru ... tí sfanatizovaní ... :rolleyes:
Indeed
19.08.11,14:15
Ja mam také skusenosti, že z celkového počtu 88 vlastníkov, na schodzi sa nikdy nezučastnilo viac ako 8-10, to už extremne preháňam, v skutočnosti tak okolo 6 ľudí , čo pravidelne chodia na schodze

teda aspoň čo viem ja

tak potom aky to ma vyznam, ked drviva väčšina schodzu ignoruje ???
Halli
19.08.11,14:15
Chyba je keď sa vlastník nezúčastní zhromaždenia a potom len kritizuje. To myslím tak ako píšem. Nie je chyba v koncepcii ...

Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom :D
Halli
19.08.11,14:17
Ja mam také skusenosti, že z celkového počtu 88 vlastníkov, na schodzi sa nikdy nezučastnilo viac ako 8-10, to už extremne preháňam, v skutočnosti tak okolo 6 ľudí , čo pravidelne chodia na schodze

teda aspoň čo viem ja

tak potom aky to ma vyznam, ked drviva väčšina schodzu ignoruje ???

Tak si nezaslúžite bývať v bytovom dome, ale v pralese...Len a len Vaša chyba:rolleyes:
marjankaj
19.08.11,14:19
Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom :D
Lebo iba cigánky ju budú mať zadarmo.:---
Indeed
19.08.11,14:21
A ako nazvať to,že domová doverníčka ZAMKLA miestnosť v suterene

a vyhlasila, že miestnosť slúži JEDINE na konanie schodze

momochodom, schodza sa kona raz za pol roka,

ak nie magorizmom ????
Halli
19.08.11,14:23
A ako nazvať to,že domová doverníčka ZAMKLA miestnosť v suterene

a vyhlasila, že miestnosť slúži JEDINE na konanie schodze

momochodom, schodza sa kona raz za pol roka,

ak nie magorizmom ????

A čo si tam chcel chovať králikov? Však každý dom má jednu vyhradenú miestnosť, ktorá sa nemá zapratávať bordelom ...to je ďalšia choroba vlastníkov...
A čo tak miestnosť na veci ako: žiarovky, rohožky, rôzne náhradné diely, hadice,zbytky obkladov, stoličky...a iné veci potrebné pre dom...to ma mať každý domovník a predseda v svojej obývačke?
Indeed
19.08.11,14:26
nie ja som chcel aby tato miestnost služila vlastníkom,pokial si tam chcu prrechodne uschovať nábytok, pri maĺovaní bytu

resp. aby tam mohli vykonávať drobné udržbárske práce,napr. pretrieť či otapetovať dvere a p.
Halli
19.08.11,14:29
To máte v celom dome len jeden takýto priestor? Alebo si zas špekulanti rozporcovali tieto miestnosti na ďalšie pivnice, ako to býva zvykom a zapratajú aj posledné priestory bordelom...?
Indeed
19.08.11,14:31
A čo si tam chcel chovať králikov? Však každý dom má jednu vyhradenú miestnosť, ktorá sa nemá zapratávať bordelom ...to je ďalšia choroba vlastníkov...
A čo tak miestnosť na veci ako: žiarovky, rohožky, rôzne náhradné diely, hadice,zbytky obkladovstoličky...a iné veci potrebné pre dom...to ma mať každý domovník a predseda v svojej obývačke?

všetcia bytovkári zápasia s priestorom , pri rozlohe bytov aké su

nemaju kam dávať zbytočne veci,preto je tendencia odkladať použiteľné veci do pivničných priestorov

nie každý má garáž, či dom na dedine.
Halli
19.08.11,14:33
všetcia bytovkári zápasia s priestorom , pri rozlohe bytov aké su

nemaju kam dávať zbytočne veci,preto je tendencia odkladať použiteľné veci do pivničných priestorov

nie každý má garáž, či dom na dedine.

Keby si poznal požiarnobezpečnostne predpisy bytového domu, tak tu nevypisuješ takéto zbytočnosti. No vidím, že s tebou je to nadlho, idem si radšej víkendovať...pa;)
Indeed
19.08.11,14:35
To máte v celom dome len jeden takýto priestor? Alebo si zas špekulanti rozporcovali tieto miestnosti na ďalšie pivnice, ako to býva zvykom a zapratajú aj posledné priestory bordelom...?

Pod našou bytovkou bola kedysi drobná prevádzkareň /cca pred 30 rokmi/

ja tam bývam 18 rokov

jedna sa o 3 miestnosti cca po 17 m2 /5x3,5 m/

Figeľ je v tom, že nikomu tieto priestory nemožu pripadnuť

lebo domova doverníčka povedala , že kto by mal zaujem musí k užívaniu získať súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkych 88 vlastníkov zo všetkych 4-och vchodov,

čo je blbosť podľa mňa,lebo mńa nezaujima ako využívaju svoje spoločné priestory vlastníci z vedľajšieho vchodu

a ich nema čo zaujimať ako sa využívaju spoločné priestory v dome , kam oni nemajú prístup.
Indeed
19.08.11,14:40
Keby si poznal požiarnobezpečnostne predpisy bytového domu, tak tu nevypisuješ takéto zbytočnosti. No vidím, že s tebou je to nadlho, idem si radšej víkendovať...pa;)

Trochu treba rozlišovať zdravy usudok a nedoprajnosť a zavisť ostatných.

Som presvedčený, že nikto so zdravým rozumom, by neumiestnil nič do uličiek či priestorov kadiaľ sa prechádza

Ako by boli porušene požiarno-bezpečnostné predpisy , ak by v zamknutej miestnosti, do ktorej má vstup len niekoĺko ľudí boli umiestnené zvyšné dvere z bytu napriklad ??
Halli
19.08.11,15:09
Trochu treba rozlišovať zdravy usudok a nedoprajnosť a zavisť ostatných.

som nepochopila

Som presvedčený, že nikto so zdravým rozumom, by neumiestnil nič do uličiek či priestorov kadiaľ sa prechádza

stačí sa prejsť po panelákoch a už sa nebudeš čudovať...koľko pramálo zdravého rozumu je tam...:)

Ako by boli porušene požiarno-bezpečnostné predpisy , ak by v zamknutej miestnosti, do ktorej má vstup len niekoĺko ľudí boli umiestnené zvyšné dvere z bytu napriklad ??
...no pravda je, že by perfektne horeli :)



odpovede zeleným...

nerada by som sa ťa dotkla, ale ešte sa budeš veľmi veľa veciam čudovať...;)
marjankaj
19.08.11,15:21
Trochu treba rozlišovať zdravy usudok a nedoprajnosť a zavisť ostatných.

Som presvedčený, že nikto so zdravým rozumom, by neumiestnil nič do uličiek či priestorov kadiaľ sa prechádza

Ako by boli porušene požiarno-bezpečnostné predpisy , ak by v zamknutej miestnosti, do ktorej má vstup len niekoĺko ľudí boli umiestnené zvyšné dvere z bytu napriklad ??

To ako myslíš, že iba niekoľkým?
Veď tie priestory patria všetkým vlastníkom rovnako. A preto majú právo všetci o nich rozhodovať.
Alebo je to u vás inak?
Indeed
20.08.11,02:34
odpovede zeleným...

nerada by som sa ťa dotkla, ale ešte sa budeš veľmi veľa veciam čudovať...;)

Možeš konkretizovať ??
verkaz
20.08.11,10:41
Nedá mi aby som sa nezapojila. Čo myslíš tým zapratané nepotrebnými vecami ? Veď aj to sa dá vyriešiť. Len mi nevrav, že keď niekto má v spoločných priestoroch uskladnéné veci niekoľko rokov, že ich bude ešte používať. Zvolajte si brigádu, objednajte kontajner a vyzvite, aby si uskladnené veci majitelia označili menom a účelom uskladnenia. Dajte si nejaký termín a všetky neoznačené veci povyhadzuje a budeš sa čudovať, koľko priestoru bude volného.
K tým uzamknutým priestorom by som tiež zvolala schôdzu a dala rozhodnúť o ich sprístupnení. Na schôdzovanie stačí aj jedna miestnosť. My máme na to sušiareň, keď je schôdza, tak sa prádlo nevešia a rozložia sa stoličky a stoly, ktoré sa po skončení znovu pokladajú nabok.
Na tieto rozhodnutia stačí ak bude súhlasiť nadpolovičná väčšina zúčastnených hodinu po začatí schôdze. Len to písomne oznámte na mieste, kde dávate oznamy.
Elena Navrátilová
20.08.11,11:30
mimotemy
Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom :D
mimotemy
noooooooo aj tú si každý vyberie podľa toho aká mu vyhovuje :D takže fakt je na vine koncepcia :D
rudopp
20.08.11,11:36
Ja mam také skusenosti, že z celkového počtu 88 vlastníkov, na schodzi sa nikdy nezučastnilo viac ako 8-10, to už extremne preháňam, v skutočnosti tak okolo 6 ľudí , čo pravidelne chodia na schodze

teda aspoň čo viem ja

tak potom aky to ma vyznam, ked drviva väčšina schodzu ignoruje ???

Využi §14 odstavec 2 zákona 182/1993 :D:D:D
rudopp
20.08.11,11:38
Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom :D

Jo.

Keby ju boli použili rodičia frfľošov - to by sa spravovalo :D:D:D.
rudopp
20.08.11,11:40
všetcia bytovkári zápasia s priestorom , pri rozlohe bytov aké su

nemaju kam dávať zbytočne veci,preto je tendencia odkladať použiteľné veci do pivničných priestorov

nie každý má garáž, či dom na dedine.

Nyjeeee ???

U nás majú TS na to celý dvor :D.
rudopp
20.08.11,11:43
Nedá mi aby som sa nezapojila. Čo myslíš tým zapratané nepotrebnými vecami ? Veď aj to sa dá vyriešiť. Len mi nevrav, že keď niekto má v spoločných priestoroch uskladnéné veci niekoľko rokov, že ich bude ešte používať. Zvolajte si brigádu, objednajte kontajner a vyzvite, aby si uskladnené veci majitelia označili menom a účelom uskladnenia. Dajte si nejaký termín a všetky neoznačené veci povyhadzuje a budeš sa čudovať, koľko priestoru bude volného.
K tým uzamknutým priestorom by som tiež zvolala schôdzu a dala rozhodnúť o ich sprístupnení. Na schôdzovanie stačí aj jedna miestnosť. My máme na to sušiareň, keď je schôdza, tak sa prádlo nevešia a rozložia sa stoličky a stoly, ktoré sa po skončení znovu pokladajú nabok.
Na tieto rozhodnutia stačí ak bude súhlasiť nadpolovičná väčšina zúčastnených hodinu po začatí schôdze. Len to písomne oznámte na mieste, kde dávate oznamy.

Ja asi v septembri urobím komisiu + zámočník.
A raz dva bude vypratané :D:D:D.
Zitulda
20.08.11,20:41
Skutočne zaujímavá téma a nedá mi nereagovať, lebo mnohé príspevky sú ako ušité na odpoveď, ako keby som ich zažila. Skúsim, ako by vyzeralo to bez citácií príspevkov, bez bodiek, či smailíkov, ako bolo odporúčané.
Prosím Vás a vopred sa ospravedlňujem nechcem si nikoho pohnevať.
Danka 77 k Tvojej zadávacej téme.- U nás máme 90 bytov (73 bolo vtedy vo vlastníctve) Na schôdzi, kde sa odsúhalsovala rekonštrukcia bol 59-timi vlastníkmi daný súhlas so zateplením, rekonštrukciou loggií aj s obnovou oboch výťahov pre 14 podlaží a zodpovedá výbor vlastníkov bytov. Projekt sa spracoval, architektka pre správcu vypracovala farebnosť fasády, ÚHA súhlasilo a potom došla s riešením za nami, koho sa to týkalo, no nepáčila sa farebnosť fasády- my traja sme sa dohodli, zmenili, Úha preschválilo a stavebný úrad vydal stavebné povolenie. Na výber dodávateľa sme oznámili, že môže kto chce ísť s nami ku správcovi, ale za tri týždne sa nik nehlásil. Na dotaz prečo nechce nik ísť (a to som osobne obehala 90 bytov), mi mnohí povedali, že na to majú nás. Tak isto sme to robili s farebnosťou a materialovým riešením výťahov (na základe rozhodnutia schôdze - že my traja. Keď sme vyvesili farebné riešenie fasády domu, potom bol každý múdry, pár-dvaja traja mi aj nadali, že prečo takú a nie onakú a že tamten barák je krajší, ako bude náš. Obehala som 90 bytov a zistili sme, že máme 137 rúznych farebných riešení. Keď som to dala k do placu, nech si zvolia jediný jeden zo 137 zistili tí múdry, že to nie je ľahké zladiť a vyhovieť sa nedá. To isté bolo s výťahmi, aj s dlažbou na loggiách.Teraz, keď máme blok vynovený a z okolitých blokov sa niektorým náš páči, mnohý sú radi, lebo nie sme ako okolite...sktoré sú s podobnou farenbosťou, iba odtieňom iné.
Ak som bola dlhá , musíte veľa čítať vyhrešte ma ss-kou prosím.
A just, nedám smailíka ani otáznička !!!
Zitulda
20.08.11,21:16
Danka 77 napísala si na konci: poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje.
Na to Ti odpoviem, ak chceš, urob podľa rady búchača, na schôdzi si odvolate dôverníčku, ale prihlás sa Ty miesto nej. Nič v zlom, ale potom zistíš, aké je to nesmierne ťažké a práca zástupcov vlastníkov bytov nie je med lízať. Skôr a častejšie dostaneš nadávky, výtky či aj polená pod nohy, od pár jednotlivcov ako sa nazdáš. A neviem, či by si to robila za takú cenu- ( moja odmena na jeden mesiac je 54 €, toho odpočítané min.výdaje za telefóny pre blok-17€, čiže čisté 37€, ale pár krát som mala aj 25 €) A to nehovorím o tom, že nemáš pokoj ani v sobotu, nedeľu, v neskorých nočných hodinách, ale aj u lekára, keď ťa naháňa správca, či niekto z vlastníkov, lebo ho sused zatopil.
Každému, kto nie je spokojný s prácou dôverníkov, os srdca odporúčam : Obuj si jeho topánky, čo tlačia, bolí všetko, až je do plaču, ale musíš ostať kľudný, nekuázať že už nevládzeš, že Ťa nebaví už ani život niekedy, ale budeš musieť ostať láskavý a usmievavý!!!!
Tá práca je naozaj nezaplatená (upratovačka má viac a žiadnu veľkú starosť!) to mi verte.
Danka77
21.08.11,05:48
dakujem za prispevky k teme. schodza vchodu u nas nebola z vlastnej iniciativy domovej dovernicky vobec. chodi pre rozumy do vedlajsieho vchodu ale o nicom neinformuje. je to osobnost ktora akceptuje len svoj nazor. starousadlici uz rezignovali a nas co sme sa pristahovali neskor berie ako ja som tu bola skor a ty drz hubu. mne ide len o to aby sme takymto ludom zamedzili taketo spravanie a samorozhodovanie a preto by som rada nasla sposob ako ich zabrzdit v ich samovoli. chcela by som zvolat schodzu vchodu a potom celeho domu len neviem ci sa mi to podari
Danka77
21.08.11,06:12
ide o to ze sa to odohralo v tichosti a my sme nemali moznost sa vyjadrit aspon nie v nasom vchode. nikto neprisie s tym ci suhlasime aby ked fasada domu je v troch odtienoch fialovej chodba bola zlta s okrovym soklom a rysavou dlazbou protismyk ale drsna ako hruby smirgel ktora je cista az po siedmom zmyti (prakticka skusenost viacerych). keby som mala moznost vyjadrit svoj nazor urobila by som to aj s podpisom zial to sa nekonalo
Danka77
21.08.11,06:21
ja predsa nehadzem vsetkych domovych dovernikov do jedneho vreca. viem ze praca z ludmi je ta najnevdacnejsia a vazim si to. ale tu ide o princip ty by si zaplatila za nieco co sa ti nepaci? kupila by si auto trebars modre a dodali by ti biele s tym ze oni rozhodli ze takto je to super. a ty by si ich potlapkala po pleci dore vazeni ved hlavne ze je tam nejaka farba . aj nasa dovernicka tak povedala . no a co hlavne ze je chodba cista takze kludne mohla byt aj cierna
verkaz
21.08.11,06:46
Schôdzu vlastníkov nemusí zvolať dôverníčka, môžeš ju iniciovať aj ty, prípadne iný vlastník. Len je potrebné tú schôdzu pripraviť, predom oznámiť program a urobiť zápisnicu.
Ak nie je spokojnosť s dôverníčkou, nie je žiadny problém ju vymeniť. Možno sa preto chodí radiť do druhého vchodu, lebo tam to ide a chcela by aby to aj u vás klapalo.
Všetko sa dá vysvetliť ale v žiadnom prípade nemôže ona sama rozhodovať.
Elena Navrátilová
21.08.11,06:47
Zober funkciu dôverničky. To nie je problém. Nechcú to totižto ľudia robiť.
Danka77
21.08.11,07:14
dakujem pouvazujem. ale najprv snad zajdem na byterm za spravcom a budem ziadat nahliadnut do zapisnic schodzi a ich datumy kedy sa nieco k tejto teme prejednavalo ,lebo ja na schodze chodim co vzdy potvrdim aj svojim podpisom
moznobude dobre zacat odtial a potom spolocne pouvazujeme ako dalej dakujem mili poradaci
rudopp
21.08.11,08:46
dakujem za prispevky k teme. schodza vchodu u nas nebola z vlastnej iniciativy domovej dovernicky vobec. chodi pre rozumy do vedlajsieho vchodu ale o nicom neinformuje. je to osobnost ktora akceptuje len svoj nazor. starousadlici uz rezignovali a nas co sme sa pristahovali neskor berie ako ja som tu bola skor a ty drz hubu. mne ide len o to aby sme takymto ludom zamedzili taketo spravanie a samorozhodovanie a preto by som rada nasla sposob ako ich zabrzdit v ich samovoli. chcela by som zvolat schodzu vchodu a potom celeho domu len neviem ci sa mi to podari

25% vlastníkov bytového domu je oprávnených (zo zákona 182/1993) zvolať schôdzu.

Čo také ti bráni zohnať podpisy 1/4 vlastníkov / urobiť profram / v predstihu dať do schránok pozvánky ?????????????????????????????????????????????????? ?????:D:D:D.

Za 10 dní sa dozvieš pravdivé postoje u vás - - a nemusíme ti radiť !!!!!!!!!
trisestri
21.08.11,09:33
Presne tak, kto nevie o čom je táto práca, nech radšej ani nepíše...Nehovorím, že všade je to ideálne, ale to by som mala obklad vo vchode z 36tich obkladačiek, každej inej farby , iného materiálu, iného tvaru...Najlepšie všetko ofrfľať, ale keď má prísť na zhromaždenie vlastníkov, tak sa tvári, že sa ho nič netýka...

Tam kde sú rozumný domový doverníci a rozumný ludia,tam sa dajú tvorit aj dobré dohody,horšie je ked človek žije z ludmi ktorý nehladia na svoje záujmy a veria bludom,klebetám a taraninám-tam sa potom dobre kalkuluje a kšeftuje.
Halli
22.08.11,07:41
Tam kde sú rozumný domový doverníci a rozumný ludia,tam sa dajú tvorit aj dobré dohody,horšie je ked človek žije z ludmi ktorý nehladia na svoje záujmy a veria bludom,klebetám a taraninám-tam sa potom dobre kalkuluje a kšeftuje.

Najhoršie je, keď aj tí rozumní dôverníci stratia chuť vôbec pre dom niečo robiť a prehlásia, že im to nestojí za to...takto to funguje vo veľmi veľa domoch...vlastníci stále nepochopili, prečo im štát dal do rúk taký majetok za "pár korún" a liečia si na tom svoje najrôznejšie komplexy...:rolleyes: