rajolc
18.08.11,19:29
Môže predseda SVB ,vykonávať pre SVB práce v obore v ktorom zároveň aj podniká ak jeho firmu vybrala nadpolovičná vačšina vlastníkov bytov?
Mária27
18.08.11,18:27
Môže. Jediné obmedzenie (vyjadrené pozitívne) je v § 7c ods. 2 zákona 182/1993 o vlastníctve bytov a NP:
Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná.
rajolc
18.08.11,22:05
...a § 7c bod 7 sa to netýka?
Mária27
19.08.11,06:25
Podpisovať bude v mene spoločenstva a na účet spoločenstva, lebo to má riadne schválené. Na druhej strane koná za firmu.
Určite by bolo lepšie, keby zmluvu za spoločenstvo aspoň pripodpísal člen rady, aby tam neboli len jeho podpisy.
verkaz
19.08.11,11:12
Dobré je, keď má podpisový vzor v banke ešte jeden. Najlepšie člen rady, ktorý zároveň kontroluje, či sa správne preplácajú faktúry za vykonané práce.
GabiZ
19.08.11,11:27
Dobré je, keď má podpisový vzor v banke ešte jeden. Najlepšie člen rady, ktorý zároveň kontroluje, či sa správne preplácajú faktúry za vykonané práce.


Toto by mala byť samozrejmosť každého spoločenstva. Verím, že aj je.;) Uvediem len ako príklad a zároveň varovanie. Predseda spreneveril peniaze, jednoducho vybral z účtu, lebo mal podpisový vzor len on. Nepoužil ich na účely týkajúce sa spoločenstva. Všetko mu bolo dokázané, spor sa však ťahal 4 roky, stále sa odvolával, nechodil na pojednávania a verdikt? Rozhodnutie súdu - dostal podmienku. Nemá nič, žiadne peniaze, žiadne majetky, takže spoločenstvo svoje peniaze zrejme nikdy neuvidí. :(
rajolc
19.08.11,12:56
Podpisový vzor majú 4 ale pri manipulácii s účtom sú potrebné vždy 2 nezáleží ktorých z tých 4.Predseda má živnosť na vodoinštalačné práce,previedol výmenu ležatých vodovodných rozvodov čo mu schválila nadpolovičná väčšina no jeden člen rady tvrdí že ako predseda SVB to nemohol robiť.
Halli
19.08.11,13:06
Podpisový vzor majú 4 ale pri manipulácii s účtom sú potrebné vždy 2 nezáleží ktorých z tých 4.Predseda má živnosť na vodoinštalačné práce,previedol výmenu ležatých vodovodných rozvodov čo mu schválila nadpolovičná väčšina no jeden člen rady tvrdí že ako predseda SVB to nemohol robiť.

A čo,urobil to zle?, alebo Vám niečim uškodil? súhlasila väčšina,....tak čo si zas potrebuje nejaký závistivec riešiť svoje komplexy?
Halli
19.08.11,13:14
...a § 7c bod 7 sa to netýka?
myslel si toto?

(7) Predseda a člen rady nesmie

a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.

všetko bolo odsúhlasené zhromaždením SVB , nie ním samotným.
rajolc
20.08.11,08:49
áno myslel som to, a investícia bola schválená zhromaždením v máji a práce prevedené v júli
rudopp
20.08.11,09:11
Toto by mala byť samozrejmosť každého spoločenstva. Verím, že aj je.;) Uvediem len ako príklad a zároveň varovanie. Predseda spreneveril peniaze, jednoducho vybral z účtu, lebo mal podpisový vzor len on. Nepoužil ich na účely týkajúce sa spoločenstva. Všetko mu bolo dokázané, spor sa však ťahal 4 roky, stále sa odvolával, nechodil na pojednávania a verdikt? Rozhodnutie súdu - dostal podmienku. Nemá nič, žiadne peniaze, žiadne majetky, takže spoločenstvo svoje peniaze zrejme nikdy neuvidí. :(

Veď si ho zvolili :D:D:D.
verkaz
20.08.11,10:46
Druhý raz si urobte výberové konanie. Ale myslím, že váš predseda to urobil dobre a máte ho po ruke aj v prípade reklamácií.
Vrták sa nájde v každom spoločenstve.
Halli
23.08.11,07:42
Druhý raz si urobte výberové konanie. Ale myslím, že váš predseda to urobil dobre a máte ho po ruke aj v prípade reklamácií.
Vrták sa nájde v každom spoločenstve.

Presne tak, on bude po ruke ak bude problém, nejaká reklamácia, on bude mať svoju prácu každý deň na očiach. Obyčajne to predsa na Slovensku chodí tak, že najhoršie sú kšefty so susedmi a s rodinou, lebo je to najväčšia kritika a závisť...
Takže mu vôbec nezávidím, že sa na to dal.;)
rudopp
23.08.11,08:31
Presne tak, on bude po ruke ak bude problém, nejaká reklamácia, on bude mať svoju prácu každý deň na očiach. Obyčajne to predsa na Slovensku chodí tak, že najhoršie sú kšefty so susedmi a s rodinou, lebo je to najväčšia kritika a závisť...
Takže mu vôbec nezávidím, že sa na to dal.;)

A keď sa do neho pustia babky a hlavne "ženy z domácnosti":D:D:D.

(zrovna mi včera jedna (slušne ) volala, že u jej brata už robili také isté vchodové dvere (ako sú objednané pre ich dom s drobnou zľavou 1699 €) a že boli lacnejšie cca 1390 € (ten istý bol z tej firmy aj zameriavať).
Tak som brata zavolal (poznáme sa).
Výsledok ? :
- oni si dali číre sklo (ja som im objednal dubovú kôru , aby nemali vestibul, ako výklad)
- brat je nedopovedal, že bez DPH :---:---:---:---
- taký rýchly som bol, že to stačilo vysvetliť jej (ale nedajboh, aby také niekto povedal na schôdzi = NEMÁŠ toľko chleba, aby si všetkým ľuďom ústa zapchal )
Zitulda
23.08.11,08:46
Podpisový vzor majú 4 ale pri manipulácii s účtom sú potrebné vždy 2 nezáleží ktorých z tých 4.Predseda má živnosť na vodoinštalačné práce,previedol výmenu ležatých vodovodných rozvodov čo mu schválila nadpolovičná väčšina no jeden člen rady tvrdí že ako predseda SVB to nemohol robiť.
My zatiaľ nemáme SVB, ale ani si nevieš predstaviť, čo by sme dali mnohí vlastníci za to,aby sa taký predseda,zručný vodár našiel. Buď rád, že ho máte.

áno myslel som to, a investícia bola schválená zhromaždením v máji a práce prevedené v júli
Ak bola investícia schválená a určite to nebolo málo, tak to muselo byť schvaľované na schôdzi a tak isto to má byť v zapisnici. Dielo (myslím tým výmenu rozvodov) nemusí byť zhotovené v krátkej dobe od odsúhlasenia.
rudopp
23.08.11,09:01
My zatiaľ nemáme SVB, ale ani si nevieš predstaviť, čo by sme dali mnohí vlastníci za to,aby sa taký predseda,zručný vodár našiel. Buď rád, že ho máte.

Ak bola investícia schválená a určite to nebolo málo, tak to muselo byť schvaľované na schôdzi a tak isto to má byť v zapisnici. Dielo (myslím tým výmenu rozvodov) nemusí byť zhotovené v krátkej dobe od odsúhlasenia.

Veď práve tú zápisnicu mi akosi 10 dní nevie družstvo dať (síce je 2 mesiace vyhodený riaditeľ pre akési "drobnostI" ), tak idem do poobede stavebnej , či nebude (aj naša, nielen ich ) pri podkladoch k úveru

PS1
2 000 000 Sk včetne DPH na potrubia (pred navýšením)
a cca 850 000 zateplená strecha
PS2
Ale aj tak cca 400 000 nie je 10% z 2 000 000 (ako ktosi od kohosi požadoval :D:D:D )
rajolc
23.08.11,09:52
-veď práve predseda to urobil za smiešnych 1300€ vrátane materialu, keď obrazovo tie isté bytovky v susedstve robili fyrmi za 3330€ a viac no ale keď sa sa nedá napadnuť cena napadneme že to predseda nemôže robiŤ...
rudopp
23.08.11,10:02
-veď práve predseda to urobil za smiešnych 1300€ vrátane materialu, keď obrazovo tie isté bytovky v susedstve robili fyrmi za 3330€ a viac no ale keď sa sa nedá napadnuť cena napadneme že to predseda nemôže robiŤ...

Alebo 8,2 €/byt a mesiac za správu platil 1 pán v pohode.

A keď som ponúkol takú istú správu za nižšiu cenu, tak sa pýtal :
A nie je tých 6 € trochu veľa ?

Logika / matematika :D:D:D:D:D.
Halli
23.08.11,12:22
A keď sa do neho pustia babky a hlavne "ženy z domácnosti":D:D:D.

(zrovna mi včera jedna (slušne ) volala, že u jej brata už robili také isté vchodové dvere (ako sú objednané pre ich dom s drobnou zľavou 1699 €) a že boli lacnejšie cca 1390 € (ten istý bol z tej firmy aj zameriavať).
Tak som brata zavolal (poznáme sa).
Výsledok ? :
- oni si dali číre sklo (ja som im objednal dubovú kôru , aby nemali vestibul, ako výklad)
- brat je nedopovedal, že bez DPH :---:---:---:---
- taký rýchly som bol, že to stačilo vysvetliť jej (ale nedajboh, aby také niekto povedal na schôdzi = NEMÁŠ toľko chleba, aby si všetkým ľuďom ústa zapchal )

presne tak, príklad ako facka...JPP a máš o fámy postarané...takto to u našej Slovače chodí...


Alebo 8,2 €/byt a mesiac za správu platil 1 pán v pohode.

A keď som ponúkol takú istú správu za nižšiu cenu, tak sa pýtal :
A nie je tých 6 € trochu veľa ?

Logika / matematika :D:D:D:D:D.


6 evrí mu je veľa a za sprostú telku zaplatí za kabel mesačne 10-15€ , za internet ďalších 15€...to je všetko o.k......:mad:
jáááj radšej už nebudem písať dalej ...
rudopp
23.08.11,12:25
presne tak, príklad ako facka...JPP a máš o fámy postarané...takto to u našej Slovače chodí...




6 evrí mu je veľa a za sprostú telku zaplatí za kabel mesačne 10-15€ , za internet ďalších 15€...to je všetko o.k......:mad:
jáááj radšej už nebudem písať dalej ...

A my tu máme k tomu spoločnú anténu (a k tomu digi :D:D:D )
Halli
23.08.11,12:26
-veď práve predseda to urobil za smiešnych 1300€ vrátane materialu, keď obrazovo tie isté bytovky v susedstve robili fyrmi za 3330€ a viac no ale keď sa sa nedá napadnuť cena napadneme že to predseda nemôže robiŤ...

A čo teraz? Čo im to má dať do pôvodného stavu?, alebo vratiť ešte aj tých pár šupov za to? Alebo odstúpiť z funkcie predsedu?
No niet nad sprostotu niektorých zúfalcov...:rolleyes:
rudopp
23.08.11,12:51
Alebo 8,2 €/byt a mesiac za správu platil 1 pán v pohode.

A keď som ponúkol takú istú správu za nižšiu cenu, tak sa pýtal :
A nie je tých 6 € trochu veľa ?

Logika / matematika :D:D:D:D:D.

Nehovoriac o tom, že :
- som na lepšiu správu sám
- deti sú odrastenú
= nepotrebujem si nakradnúť:D.
rudopp
23.08.11,12:52
A čo teraz? Čo im to má dať do pôvodného stavu?, alebo vratiť ešte aj tých pár šupov za to? Alebo odstúpiť z funkcie predsedu?
No niet nad sprostotu niektorých zúfalcov...:rolleyes:

Hádam primitívov:).