bama17
19.08.11,07:25
dobrý deň, som totálny začiatočník v podnikaní a okrem iných vecí, trápi ma aj toto:-)
vie mi niekto poradiť, ako si stanoviť predajnú cenu tovaru v predajni??
chcela by som otvoriť predajňu potravín - budem nakupovať sortiment napr. v metre za určitú cenu, ale ako si potom preceniť jednotlivé tovary, za akú cenu ich predávať, aby som mala z predaja aj nejaký zisk?? je nejaký postup, smernice, zákony alebo najlepšie osobné skúsenosti, ako s tým aspoň začať a pokračovať? ďakujem veľmi pekne
kabko
20.08.11,17:04
Na určenie nieje žiadny postup ani smernice. Maržu si určíš sama, samozrejme, po dôslednom zvážení, nakoľko myslím v potravinárskom priemysle je konkurencia asi dosť veľká a silná...
Ak si dáš napr. 20%, budeš mať 20% (a možno toho aj predáš viac), a ak si dáš 70%, no tak budeš mať 70% (čo ale potom asi bude ťažšie vôbec niečo predať...
Takže...je to len na tebe :)
Veľa šťastia...
Gina Er
20.08.11,17:14
popozeraj ceny u konkurencie......
Mila123
20.08.11,17:20
keď si porovnáš ceny v Metre a k tomu dáš tých svojich trebárs 20% budeš mať nejaký tovar nepredajný........u nás vidno , že nakupujú podnikatelia aj v Tescu či Kauflande, Lidli...nakoľko sú ceny najmä akciových tovarov lacnejšie ako ceny vo veľkoobchode......tak skús porovnávať .....
Gina Er
20.08.11,17:24
to je fakt,niekedy sa viac oplatí nákup v Tescu ako vo veľkoobchode...