Anka Ha
19.08.11,08:39
Ahojte, urobila som chybu a to takú,že som poslala zo svojeho súkromného účtu úhrady faktúr....môžem teraz poslať z firemného účtu na súkromný účet tie isté úhrady aby sa mi peniaze vrátili a vo firme to zaúčtovať ako normálnu úhradu...ved variabilný symbol faktúry tam dám aj sumu aká ma byť....nemal by byť problém, však???
Andyke
19.08.11,06:44
Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...
tictac7
19.08.11,06:44
ak si SZČO - žiadny problém, ani si to vlastne nemusíš prehadzovať po sumách a po VS a ani presnú sumu....a do účta si podložíš výpis z toho druhého účtu. Ak si PO, trocha viac papierovačiek okolo, ale tiež vlastne bez problémov.
tictac7
19.08.11,06:53
Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...

aj toto je riešenie, až na to, že je to na dlhé lakťe. A ktovie, koľko to bolo peňazí, či na to má, aby znova zaplatila a čakala, kým jej peniaze vrátia...
Vlastas
19.08.11,06:53
mne sa to tiež už stalo, a postupovala som ako píšeš veď keď sa to správne zaúčtuje, nie je žiadny problém
reagujem na pôvodný e-mail
Anka Ha
19.08.11,06:55
Faktúry uhraď z firemného účtu a jednotlivým dodávateľom napíš list a žiadaj o vrátenie mylnej platby na Tvoj účet a dopíš do listu, že úhrada ich faktúr bola uskutočnená aj z účtu firmy xy dňa ...

ja som len zamestnanec.....a omylom som uhradila zo svojeho nie z firemného mojho zamestnávateľa....a už som sa snažila o vrátenie platby, ale firma ktorej som to uhradila mi nechce vyjsť v ústrety, resp. vráti mi to až o 2-3 týždne..a čo mám byť teraz bez peňazi???
Anka Ha
19.08.11,06:56
aj toto je riešenie, až na to, že je to na dlhé lakťe. A ktovie, koľko to bolo peňazí, či na to má, aby znova zaplatila a čakala, kým jej peniaze vrátia...

nemám peniaze a práve preto to chcem riešiť tak,že z firemného účtu si akože uhradím ti faktúry na svoj účet..takže nemal by byť problém???
Vlastas
19.08.11,07:29
nemám peniaze a práve preto to chcem riešiť tak,že z firemného účtu si akože uhradím ti faktúry na svoj účet..takže nemal by byť problém???

keď pošleš peniaze na tvoj súkr.účet a zaúčtuje sa vo firme ako úhrada uvedenej
faktúry, tak je všetko v poriadku. Odberateľ už svoje peniaze má /je mu jedno z akého účtu/ a vaša firma faktúru uhradí pri zaslaní peňazí na tvoj účet a vec je doriešená.