patman
19.08.11,10:15
Dobrý deň.
Chcel by som si do bytu kúpiť vietnamské/čínske prasiatko no neviem či je to povolené v zmysle zákona. Viem, že normálne prasce sa chovajú v špeciálnych priestoroch ale toto sú vyšlachtené prasiatka.
A zaujímalo by ma aj to do akej dĺžky dorastajú a koľko maximálne vážia.
Mám totiž veľký byt čiže by v ňom mali priestor na život a pohyb.


...ďakujem za skorú odpoveď.
zk24
19.08.11,08:20
Citala som niekde na webe ze tieto dospele jedince vazia az do 80kg. To mi na "prasiatko" velmi neznie... No neviem....
zk24
19.08.11,08:29
arizona
19.08.11,10:15
Indeed
19.08.11,10:26
Vietnamske prasiatko je dobré tak jedine do klobasok .
Indeed
19.08.11,10:27
teda bavime sa o čiernych vietnamských prasiatkach dorastajucich do 100 kg, nije o nejakých škrečkoch..
Ice dive
19.08.11,10:35
kedysi dávno, ešte na základke som bol, tak sme mali doma vietnamské prasiatka ale na záhrade nie v dome sranda bola keď sme ich boli kúpiť tak chovateľ mal na dvore 4 ročného "tatka" tých prasiatok 130 kg ťažkého prasiaka - vzhľadovo ako diviak s 12 cm dlhými klami... a báli sa ho aj domáci... no neviem neviem, či o rok dva potom čo to začneš v byte chovať ťa susedia nevysťahujú...
Ice dive
19.08.11,10:36
Citala som niekde na webe ze tieto dospele jedince vazia az do 80kg. To mi na "prasiatko" velmi neznie... No neviem....
80 kg je otimálna jatočná váha... ale dokážu "zmutovať" aj na viac...
Indeed
19.08.11,10:37
kedysi dávno, ešte na základke som bol, tak sme mali doma vietnamské prasiatka ale na záhrade nie v dome sranda bola keď sme ich boli kúpiť tak chovateľ mal na dvore 4 ročného "tatka" tých prasiatok 130 kg ťažkého prasiaka - vzhľadovo ako diviak s 12 cm dlhými klami... a báli sa ho aj domáci... no neviem neviem, či o rok dva potom čo to začneš v byte chovať ťa susedia nevysťahujú...

Hlavne s nim nechod na prechádzky. :D

Lebo naozaj skončí v klobaskach....:D :D :D
Ice dive
19.08.11,10:43
Hlavne s nim nechod na prechádzky. :D

Lebo naozaj skončí v klobaskach....:D :D :D
vtedy nám domáci hovorili, že jedno malé mali vycvičené ako psa, že so starým pánom chodilo do krčmy v Podunajských Biskupiciach a čakávalo ho pred ňou, kým pán vybavil čo treba... ale skutočne si neviem niekoho predstaviť s prasaťom na vôdzke ako ho venčí... si zober, že by sa splašilo resp. došlo do nejakého konfliktu s pitbulom/rotwailerom alebo niečim podobným... v lepšom prípade, by chovateľa povozilo po sídlisku...
Indeed
19.08.11,10:49
vtedy nám domáci hovorili, že jedno malé mali vycvičené ako psa, že so starým pánom chodilo do krčmy v Podunajských Biskupiciach a čakávalo ho pred ňou, kým pán vybavil čo treba... ale skutočne si neviem niekoho predstaviť s prasaťom na vôdzke ako ho venčí... si zober, že by sa splašilo resp. došlo do nejakého konfliktu s pitbulom/rotwailerom alebo niečim podobným... v lepšom prípade, by chovateľa povozilo po sídlisku...

Tak to by bolo naozaj ZAUJIMAVE !

Asi si nejakého rotweilera požičiam, nie z lásky ku psom, ale práve kvoli tomu aby bol pod našou bytovkou PORIADOK !

Aj po 23:00 sa ozýva brechot neužitočných psov.

A nikto proti nahlúplym psíčkarom NEZASIAHNE !!!
Ice dive
19.08.11,11:15
Tak to by bolo naozaj ZAUJIMAVE !

Asi si nejakého rotweilera požičiam, nie z lásky ku psom, ale práve kvoli tomu aby bol pod našou bytovkou PORIADOK !

Aj po 23:00 sa ozýva brechot neužitočných psov.

A nikto proti nahlúplym psíčkarom NEZASIAHNE !!!
no v prvom rade nie sú psy neužitoční - neohľaduplní sú ich majitelia... aj ten panelákový pes robí radosť svojmu majiteľovi...

a ísť likvidovať psov väčším psom nie je riešenie... sú na to iné prostriedky...
felix1
21.08.11,00:29
Opustena manzelka ma civavu alebo joksiraka, neakceptovany a neuspesny polomafian sa snazi dorvnat si sebavedomie pitbulom ( uspesnejsi maju tigre ) , zachrancovia ludstva a romanticky snilkovia maju labradora. Stale ale neviem kam zaradit milovnikov svin :)
verkaz
21.08.11,06:49
Odklonili sme sa od témy. Pozri Domáci miláčikovia.