Daduš K
19.08.11,10:23
Dobrý deň. Prosím o radu. Vystavili sme faktúru do zahraničia úre neplatcu DPH, neoverili sme si či je platca, DU názvyzval na opravu resp. na doplnenie správneho IČ DPH, zistili sme že nieje platcom. Čo v takomto prípade? Mali sme na faktúru dať DPH? Faktúra bola vystavená bez DPH, jedná sa o služby - reklamná činnosť. Ďakujem.
Tweety
19.08.11,08:31
Dobrý deň. Prosím o radu. Vystavili sme faktúru do zahraničia úre neplatcu DPH, neoverili sme si či je platca, DU názvyzval na opravu resp. na doplnenie správneho IČ DPH, zistili sme že nieje platcom. Čo v takomto prípade? Mali sme na faktúru dať DPH? Faktúra bola vystavená bez DPH, jedná sa o služby - reklamná činnosť. Ďakujem.
Áno, bolo potrebné fakturovať s dph.
zk24
19.08.11,08:42
Ak ide o zdanitelne osoby na oboch stranach - aj vy, aj on, tak obaja musite mat IC DPH pridelene danovym uradom, podla §7a.

Ak je on zdanitelna osoba (podnikatel, nie obcan), a je prijemca sluzby, tak FA je bez DPH, ale jeho IC DPH tam musi figurovat, a s odvolavkou ze osobou povinnou platit dan je prijemca sluzby.
Daduš K
19.08.11,09:39
Spoločnosť, ktorej sme faktúrovali nieje platca DPH ale my sme platcovia DPH. DPH sme nedali na faktúru, lebo bola vystavená do EU. Bolo to správne?
Tweety
19.08.11,09:43
Spoločnosť, ktorej sme faktúrovali nieje platca DPH ale my sme platcovia DPH. DPH sme nedali na faktúru, lebo bola vystavená do EU. Bolo to správne?
VeĎ som už napísala, že ste mali faktúrovať s dph, kedže DP nemôžete preniesť na odberateľa. Musíte teda podať DDP.
zk24
19.08.11,10:17
VeĎ som už napísala, že ste mali faktúrovať s dph, kedže DP nemôžete preniesť na odberateľa. Musíte teda podať DDP.

Preco nemozu preniest na odberatela? To nevadi ze je neplatca. Odberatel je predsa povinny pred prijatim sluzby zo zahranicia sa registrovat pre IC DPH, u nas je to §7a. Takze odberatel, ci je platca alebo neplatca DPH musi mat pridelene IC DPH. Kedze ide o zdanitelnu osobu. Nie je to bezny obcan, ale normalna firma, neplatca DPH.

Mozno IC DPH ma, len ho neposkytol. Mozno odberatel ma IC DPH (z titulu prijatia sluzby zo zahranicia, nie z titulu platcovstva DPH). Potom staci urobit opravnu FA.

Odberatel by mal mat IC DPH. A potom je FA spravne bez DPH, len musi obsahovat IC DPH odberatela.

§ 7a

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.


Ak vsak napriek vsetkemu IC DPH nema (to ze ste zistili ze nie je platca DPH, este neznamena ze nema IC DPH; a teda nesplnil si povinnost registracie), vtedy fakturovat s DPH.
Daduš K
19.08.11,11:21
Poskytli nám číslo, ktore v registri EU nieje a tvrdia, že je to číslo DPh, ale DU nám vytkol, že také číslo neexistuej.
zk24
19.08.11,11:23
Poskytli nám číslo, ktore v registri EU nieje a tvrdia, že je to číslo DPh, ale DU nám vytkol, že také číslo neexistuej.

Ak maju IC DPH, a iba ti ho zle napisali trebars, tak si vyziadal kopiu registracnej karticky pre IC DPH...

Ak samozrejme registrovani pre IC DPH naozaj nie su, vtedy bude FA s DPH. Ak registrovani su, a to IC DPH ma trebars len preklep, tak prenasas danovu povinnost na odberatela, len poziadaj z ich strany o dokaz ze to IC DPH existuje, a dodaj DU spavne IC DPH, oprav fakturu.

Samozrejme, bolo treba hodit to IC DPH aj na drsr.sk a overit si ze je spravne.

Chcela by som kopiu karticky. Od nas chceli vsetci dodavatelia kopiu nasej ruzovej DPH karticky. Vsetkym novym dodavatelom ju rovno obratom aj posielam... Mozno ti poslali s preklepom, alebo nevedia co je IC DPH a poslali ti trebars ICO alebo DIC...

aka je to krajina?
Daduš K
19.08.11,11:39
holansko
zk24
19.08.11,11:47
holansko

Toto je spravny format IC DPH z Holandska. Vyzera to takto?

NL123456789B01

Mozes napisat nazov odberatela? Pripadne to IC DPH?
Daduš K
19.08.11,11:57
V takomto formáte mám aj ich číslo, ale keď ho dam overiť cez stránku DU tak nenájde spoločnosť.
zk24
19.08.11,12:08
IC DPH ktore si mi poslala sukromnou spravou je predsa platné !!!!!!!


Takze FA je spravne vystavena bez DPH. Ak obsahuje IC DPH odberatela (ktore je platné !) a poznamku ze osobou povinnou platit dan je prijemca sluzby, tak mate FA spravne vystavenu.
Daduš K
19.08.11,12:15
NL 8078.32.674.B.01 samozrejme som zadávala bez bodiek
KADRY HOLLAND B.V. KvK: 20093479
zk24
19.08.11,12:16
Vyššie s obrazkom som ti odpisala, ze ved to IC DPH je platne.
Daduš K
19.08.11,12:17
Prečo mi to na overovani na DU hlási ako neplatné?
zk24
19.08.11,12:18
Prečo mi to na overovani na DU hlási ako neplatné?

Nehlasi, ja to tiez overujem cez DU.

Neoverujes ho dufam na stranke pre slovenske firmy ! Alebo ho zle pises.


Toto je stranka drsr.sk pre overovanie firiem z EU:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=SK
Tu pises rovno cisla... NL ti preddefinovalo ked si vybrala nazov krajiny.

Ked das hlavnu stranku www.drsr.sk tak vpravo je "Overovanie IČ DPH v EÚ", hned pod "Overovanie IC DPH v SR"
Daduš K
19.08.11,12:23
už som je to vporiadku za B som nedala 0 a prvý krát som nedala B01. Ďakujem. Pomohli ste mi. Veľmi, veľmi ďakujem. Asi je piatok a pozornosť ochabuje.
zk24
19.08.11,12:25
už som je to vporiadku za B som nedala 0 a prvý krát som nedala B01. Ďakujem. Pomohli ste mi. Veľmi, veľmi ďakujem. Asi je piatok a pozornosť ochabuje.

A to si ani DU nevedelo okontrolovat to IC DPH, ked vam to vytkli?
Daduš K
19.08.11,12:51
prišiel nám list a bola tam aj táto spoločnosť. V súhrnom výkaze boli 4 spoločnosti
zk24
19.08.11,12:53
prišiel nám list a bola tam aj táto spoločnosť. V súhrnom výkaze boli 4 spoločnosti

Holandsko nezverejnuje udaje o tom ktore IC DPH patri ktorej spolocnosti. DU si overi ze IC DPH je platne, ale podla vsetkeho asi nevie overit ze komu to IC DPH patri, tak ako si to nevies overit ani ty.
Daduš K
19.08.11,13:03
aha