IvetaH
19.08.11,13:40
Dobrý deň,
prosím vás, existuje taká nejaká kalkulačka na výpočet stravného a náhrad tuzemských a aj zahraničných PC pre živnostníka, také niečo ako sú na stránke podnikam. sk alebo profesia. sk, kde sú kalkulačky na rôzne prepočty.
Ďakujem
Chobot
19.08.11,14:44
Dobrý deň,
prosím vás, existuje taká nejaká kalkulačka na výpočet stravného a náhrad tuzemských a aj zahraničných PC pre živnostníka, také niečo ako sú na stránke podnikam. sk alebo profesia. sk, kde sú kalkulačky na rôzne prepočty.
Ďakujem

Jednoduchú tabuľku s náhradami a prepočtami máš aj tu, v prvom príspevku:

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html
IvetaH
20.08.11,07:50
Ďakujem, v tej téme som bola najmenej 10x a kde som sa dívala neviem.
Pekný deň prajem
auctovnicka
21.02.12,23:40
Dobry den,

chcela by som si iba odobrit, resp. poradit moje rozhodovanie. Uctujem SZCO v r. 2011 mal 7 mesiacov odrobených vo Francuzsku a aj tak to aj mal na fakturach pisane, ze za mesiac januar 2011 atd., takze moja otazka znie, mozem mu do nakladov dat napr. za januar 31x45 Eur/Francuzsko/ nahradu a tak postupne vypocitam i ostatne mesiace? Viem, ze by som tam mala minimalne asi kratit den ked odchadzal a den ked prichadzal domov na polovicu, je to spravne? PHM mu nemozem davat, lebo nemal cestnu dan zaplatenu,ale v podstate tieto diety by mu pekne pomohli v nakladoch za cely rok. Postupujem spravne?

Dakujem za odpovede
auctovnicka
25.02.12,05:40
Nikto mi neporadi? prosim


Dobry den,

chcela by som si iba odobrit, resp. poradit moje rozhodovanie. Uctujem SZCO v r. 2011 mal 7 mesiacov odrobených vo Francuzsku a aj tak to aj mal na fakturach pisane, ze za mesiac januar 2011 atd., takze moja otazka znie, mozem mu do nakladov dat napr. za januar 31x45 Eur/Francuzsko/ nahradu a tak postupne vypocitam i ostatne mesiace? Viem, ze by som tam mala minimalne asi kratit den ked odchadzal a den ked prichadzal domov na polovicu, je to spravne? PHM mu nemozem davat, lebo nemal cestnu dan zaplatenu,ale v podstate tieto diety by mu pekne pomohli v nakladoch za cely rok. Postupujem spravne?

Dakujem za odpovede
Z.E.Ú.S.
21.03.12,15:34
dobrý deň, riešim podobný problém, szčo vykonáva činnosť :poskytovanie služieb vedenia cudzieho motorového vozidla... pracuje takto na živnosť pre jednu firmu, pričom väčšina ciest smeruje do zahraničia (Nemecko, Dánsko...) chcel si uplatniť diéty... s podobnými číslami ako píšete (teda napr. Nemecko 45 € deň čo je podľa zákona o cestovných náhradách č. 283/2002 a hned paragraf 1 hovorí o tom že sa vztahuje len na zamestnancov... dalej mám doma publikáciu daňové výdavky 2011 (od poradca s.r.o. ) na str. 65 sú rozoberané cestovné náhrady FO podnikatelov, pričom jasne píšu že sa na nich ten zákon nevzťahuje... (im by to mala zaplatiť firma ktorá si u nich túto prácu objednala...) môžu si ale uplatniť preukazatelne výdavky na stravu a ubytovanie v zahraniči najviac do výšky "cestovných náhrad ..." čiže napr. ak majú za deň v Nemecku ubytovanie a stravu za 50 € tak si môžu uplatniť len 45 € ... sám ešte idem niečo poštudovať v tejto veci, isté je ale to že tento zákon sa na szčo nevztahuje ked tak len nepriamo... pri preukazovanie skutočne vynaložených výdavkov... v poradcovi píše že do 31.10.2010 si szčo mohli uplatniť 40 % nároku na stravné v zahraničí (bez dokladov ...) teda za rok 2011 už nie !