niko051
19.08.11,13:10
Dobrý deň mám otázku, mám osvedčenie o dedičstve, ale ked chcem teraz v lehote do 15 dní požiadať súd o pokračovanie v konaní o dedičstve, kolko sa bude platiť?teraz sme platili u notára 400 eur, dakujem a čo mám vlastne spraviť?
Ice dive
19.08.11,11:20
no ak sa chceš odvolávať, v zákonnej 15 dňovej lehote tak sa neplatí nič... nakoľko notár už je zaplatený a vlastne sa otvára to čo už malo byť vyriešené...

platiť budete ešte na súde, až nadobudne rozhodnutie o dedičstve právoplatnosť...
niko051
19.08.11,11:38
a neviete kolko?a ako to máme spraviť?akú žiadosť máme napísať?
svetlik
19.08.11,12:05
a neviete kolko?a ako to máme spraviť?akú žiadosť máme napísať?

1, najskor si pozri osvedcenie o dedicstve, ci si sa nahodou prava na podanie ziadosti o pokracovanie v konani o dedicstve nevzdala (len pre istotu)

2, ziadost je jednoducha - oznacenie sudu, spisovu znacku a meno porucitela, po ktorom sa dedicske konanie vedie, samotna ziadost o pokracovanie v konani o dedicstve (zakon nevyzaduje uvadzat dovody, uviest sa ale mozu, ale mozu sa uviest aj neskor) aj oznacenie osvedcenia o dedicstve, ktore bolo vydane, ziadost podpisana a datovana.

3, poplatok sa ziadny neplati.

400 €, cize vysoka hodnota dedicstva (to potesi) alebo zbytocne vela nedovodnych ukonov notara ?
Ice dive
19.08.11,12:12
čo vlastne potrebujete vyriešiť... nesúhlasíte s dedičským rozhodnutím ako bolo podelené, alebo chcete pokračovať z dôvodu, že sa objavilo nové dedičstvo...
doktor23
19.08.11,12:55
400 €, cize vysoka hodnota dedicstva (to potesi) alebo zbytocne vela nedovodnych ukonov notara ?

pečo nedôvodné úkony notára? Veď notár svoju odmenu musí odôvodniť. Pri 400,--EUR odmene to odhadujem na hodnotu dedičstva okolo 35 000 - 37 000,--EUR, čo zase nie je taká vysoká suma ....
niko051
19.08.11,14:33
čistá hodnota dedičstva je 19195eur. a dedilo 5 osôb čiže každý platil po 80 eur.
no ja nesúhlasím s tým, že sa dedila 1/4 domu , takže každý po 1/5. ale ja ich chcem vyplatiť kedže mám už 1/2 domu. ktorú som si prerobil. ale oni si ju nechali, a dali si svojho odhodcu na dom, ktorý ale odhadol celý dom aj vrchnú časť aj strechu, ktorú som si ja nadstavila. mám od toho aj plány, povolenia všetko. môžu to tak urobiť?alebo by sa mala odhadovať len cena spodnej časti domu v ktorej otec býval a postavil si, ktorá nieje prerobená?pretože ja takto budem musieť vyplácať aj z toho čo som si postavila za svoje vlastné peniaze.
niko051
19.08.11,14:40
čo vlastne potrebujete vyriešiť... nesúhlasíte s dedičským rozhodnutím ako bolo podelené, alebo chcete pokračovať z dôvodu, že sa objavilo nové dedičstvo...
áno, nesúhlasím s tým ako bolo podelené, a s výškou ocenenia nehnutelnosti
Ice dive
19.08.11,16:06
čistá hodnota dedičstva je 19195eur. a dedilo 5 osôb čiže každý platil po 80 eur.
no ja nesúhlasím s tým, že sa dedila 1/4 domu , takže každý po 1/5. ale ja ich chcem vyplatiť kedže mám už 1/2 domu. ktorú som si prerobil. ale oni si ju nechali, a dali si svojho odhodcu na dom, ktorý ale odhadol celý dom aj vrchnú časť aj strechu, ktorú som si ja nadstavila. mám od toho aj plány, povolenia všetko. môžu to tak urobiť?alebo by sa mala odhadovať len cena spodnej časti domu v ktorej otec býval a postavil si, ktorá nieje prerobená?pretože ja takto budem musieť vyplácať aj z toho čo som si postavila za svoje vlastné peniaze.
no odhadca mal odpočítať to čo si investovala a vieš preukázať... t.j. musíš napísať odvolanie a dohodnúť sa so spoludedičmi na eventuálnom vyplatení... divné je, že notár nezohľadnil, preukázateľné investície...
bubkoch
19.08.11,16:55
no odhadca mal odpočítať to čo si investovala a vieš preukázať... t.j. musíš napísať odvolanie a dohodnúť sa so spoludedičmi na eventuálnom vyplatení... divné je, že notár nezohľadnil, preukázateľné investície...
no lebo asi notar to nema preco zohladnovat ... on pozera na to co sa dedi, co je na liste vlastnictva ...
ak je niekto nespokojny lebo investoval do niecoho co nie je jeho, ma predsa moznost domahat sa nahrady od dedicov na sude ... po ukonceni dedicskeho konania, v ramci zaloby o vydanie bezdovodneho obohatenia