JozoBA
19.08.11,14:27
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Po smrti môjho otca 2010 som sa dozvedel že ešte za života rodinný dom pred 11 rokmi predal.
Bohužiaľ môj nebohý otec bol chronicky alkoholik a ja mam podozrenie že išlo o zneužitie jeho situácii.
Chcel by som sa opýtať, že ako mam postupovať a čí je vôbec ešte možné dačo z kúpnou zmluvou spraviť.

Ďakujem
Jožo
pepa78
19.08.11,12:33
Toto by aj mna zaujimalo, ze kolko je premlčacia doba na možný podvod zo strany kupujúceho...
Ice dive
19.08.11,12:49
za života si každý môže robiť každý so svojim majetkom čo len chce... t.j. mohol to aj predať za 5 Sk... a ty s tým nič nenarobíš...

teoreticky by sa to možno dalo napadnúť, za predpokladu, že by bol predávajúcim len otec ale dom by nadobudol počas manželstva a spadal by do BSM... t.j. že by predal aj matkinu polovicu a tá by sa o tom teraz dozvedela, mohli by ste sa domáhať vrátenia, avšak tu by to matka tažko dokazovala, že sa to dozvedela až teraz... t.j. zapáľ sviečku a pospomínaj na to čo bolo s tvojim otcom to dobré a zabudni na majetok...
Mária27
19.08.11,13:24
Mohli by ste sa na súde domáhať, že dom patrí do dedičstva po otcovi pre absolutnú neplatnosť kúpnej zmluvy v zmysle § 39, napr. pre príliš nízku cenu, ktorá odporuje dobrým mravom.
Otec nebol zbavený svojprávnosti a dokazovať, že bol nepríčetný, v tiesni či čo práve pri podpise zmluvy, je už asi ťažké.
rudopp
19.08.11,14:17
Mohli by ste sa na súde domáhať, že dom patrí do dedičstva po otcovi pre absolutnú neplatnosť kúpnej zmluvy v zmysle § 39, napr. pre príliš nízku cenu, ktorá odporuje dobrým mravom.
Otec nebol zbavený svojprávnosti a dokazovať, že bol nepríčetný, v tiesni či čo práve pri podpise zmluvy, je už asi ťažké.

žeby vlastník (ak nie je v tiesni a pod. ) nemohol predať za koľko chce ?????:D
rudopp
19.08.11,14:19
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Po smrti môjho otca 2010 som sa dozvedel že ešte za života rodinný dom pred 11 rokmi predal.
Bohužiaľ môj nebohý otec bol chronicky alkoholik a ja mam podozrenie že išlo o zneužitie jeho situácii.
Chcel by som sa opýtať, že ako mam postupovať a čí je vôbec ešte možné dačo z kúpnou zmluvou spraviť.

Ďakujem
Jožo

Takže nežil s vami
Ice dive
19.08.11,18:25
žeby vlastník (ak nie je v tiesni a pod. ) nemohol predať za koľko chce ?????:D
ťažko preukázateľné... protistrana môže tvrdiť, že poskytla nejakú protislužbu preto bola cena výhodná....

či žil alebo nie, nič s tým nenarobia... treba zabudnúť...