Lukáš Hevera
19.08.11,16:06
Dobrý deň,

Má predávajúci právo otestovať výrobok (vŕtačka, brúska, plynová pájka...) pred odoslaním zákaznikovi.

Či výrobok funguje ako má aby sa predišlo reklamácii alebo vráteniu tovaru z dôvodu nefunkčnosti.

Ďakujem
michalos
11.09.11,16:40
podľa zákona by mal eshop predávať nerozbaľovaný /neotváraný/ výrobok - tovar
Lukáš Hevera
11.09.11,16:51
Dobry den,

Viete mi ozrejmit zakon kt. o tom vypoveda?!

Dakujem
arizona
11.09.11,17:16
Dobrý deň,

Má predávajúci právo otestovať výrobok (vŕtačka, brúska, plynová pájka...) pred odoslaním zákaznikovi.

Či výrobok funguje ako má aby sa predišlo reklamácii alebo vráteniu tovaru z dôvodu nefunkčnosti.

Ďakujem
Mne keby si poslal uz pouzity,prip.poprebalovany tovar,asi tazko by si ma presvedcil, ze je to pre moje dobro! Poslala by som ho bez milosti naspat.:mad::rolleyes::confused:

Nechapem,preco ty chces skusat tovar,ved to robi predsa vyrobca, nie?
ivka70
11.09.11,17:20
A co ti to pomoze skusat ten tovar, ked staci, ze prepravou sa nieco vo vnutri uvolni a aj tak je vyrobok pri prevzati zakaznikom nefunkcny.

Inak ja by som tiez nechcela dostat tovar, ktory je rozbalovany.
Lukáš Hevera
11.09.11,18:28
Otestujem tym ci naradie funguje ako ma.

Natrafil som uz na zopar kuskov kt. vypadavali pixely na displej, Neslo stroj prepnut do buracieho rezimu a kopec inych problemov.

Tym som zakaznikovi usetril neprijemnosti a hlavne naklady na odosielanie tovaru naspat kumne.

To je si myslim dost silny dovod.
mr2
11.09.11,19:11
preorientuj sa na HILTI a nemusis skusat naradie pred predajom :)
Lukáš Hevera
11.09.11,19:21
Nie kazdy si moze dovolit Hilti alebo Bosch.

Preslo mi cez ruky aj nefunkcne nove Hiltacke stroje.

Pasova vyroba je proste pasova.
mr2
11.09.11,19:24
hej preslo ked si kontroloval na vystupnej kontrole u hilti :)

ja by som to riesil tak ze sa spytam zakaznika proste ze nekupuje top marke tak ci mu vadi ked sa vyskusa pred poslanim ale ak ano tak nech mu pride uplne original zabalene (ja osobne by som tiez neveril ze bolo skusane a nie ako bazar pouzite)
Lukáš Hevera
12.09.11,04:36
Ja si myslim ze na naradi je vidiet ci bolo iba zapnute v sieti alebo ci sa s nim pracovalo.
zubro85
12.09.11,12:51
asi by bolo najlepsie opytat sa zakaznika ci to môzes odskusat, ale zas aky to budi dojem ked hned po objednavke volas zakaznikovi ze tovar moze byt vadny
Lukáš Hevera
12.09.11,13:26
Ja co si pamatam za mlada tak vždy sa všetko v bežných obchodoch pred predajom kontrolovalo. Či už to bol mixér, vŕtačka, žiarovka alebo hocičo iné. Zákaznik mal istotu, že kupuje funkčný výrobok. Podľa môjho názoru by sa malo kontrolovať všetko elektronické pred predajom. Aj pri kúpe auta, sa každé auto pred predajom skontroluje v servise či je všetko ako má byť - ak ste kupovali auto isto ste sa s tým stretli.
pnak
13.09.11,08:20
Ja by som umiestnil do eshopu zaskrtavacie policko, (podobne ako ked zakaznik musi potvrdit suhlas s obchodnymi podmienkami), ci si praje aby bol tovar pred odoslanim odskusany....
Lukáš Hevera
15.09.11,09:00
Takže vyriešené - včera som mal kontrolu zo Slovenskej obchodne inšpekcie, Tak som im položil otázku, ako je to s odskúšaním výrobku pred odoslaním zákaznikovi. Predajca má právo výrobok otestovať pred predajom alebo pred odoslaním zákaznikovi. Ak sa to niekomu nepáči ma právo výrobok do 7 dní vrátiť. Ak sa mu nepáči že predajca výrobok skúša pred predajom, môže si ho isť zakúpiť niekam inam. Toľko mi povedali páni z obchodnej inšpekcia. Žiadny zákon nevypovedá o zákaze skúšania tovaru pred predajom ako to napísal pán v 1 príspevku k tejto téme. Takže téma je uzavretá.
blavaciko
15.09.11,21:46
jasne, nelegalne to zrejme nie je, ale otazka je ci to pomoze tvojmu biznisu... predovsetkym dobra rada, nikdy nehovor zakaznikovi, nech si to ide zakupit niekam inam... ver mi, pojde...