zuzulik1810
19.08.11,16:43
Dobrý deň, mám 24 rokov a môj problém spočíva v tom, že pred rokom mi pri preventívnej prehliadke bol zistený zvíšený kreatinín. Lekar mi na to povedal, že stačilo sa napiť a bol by v poriadku, ďalej to neriešil. Následne po roku u mňa došlo k akútnemu zlihaniu obličiek. Lekárov postup som dala prešetriť úradu pre dohľad nad zdravtonou starostlivosťou, ktorý mi potvrdil, že v mojom prípade došlo k zanedbaniu lekárskej starostlivosti a že lekár je vinný za moje zlihanie obličiek. Okrem toho, že musím chodiť na dialýzu 3 krát do týždňa, mám poškodené pľuca, čo tiež je následkom zlihania obličiek a problémi so žilami. Od zlihania obličiek som absolvovala 4 operácie rúk na našitie fistuly- neúspešne a výmenu akútneho katétra za trvalí. Chcem žiadať od lekára odškodné za zničenie orgánu a následne problémy súvisiace s mojim ochorením, či už náklady na benzín, lieky a podobne ako aj náklady za nemocnicu a všetky liečenia.Napr aj prácu som si musela nájst vo väčšej vzidialenosti od domova lebo tu ma kvôli zdravotným problémom nechceli zamestnať. Ako mám postupovať ďalej? Akú sumu môžem za svoje zdravotné problémy žiadať, keď u mňa ide vlastne o trvalé poškodenie zdravia s doživotnými následkami? Právnik mi navrhol aby som doktorovi napísala výzvu na mimosúdne vyrovnanie ale neviem ako to má vizerať. ďakujem
Katarina
19.08.11,15:25
Doporučujem obrátiť sa na právnika, on tú výzvu na mimosúdne vyrovnanie určite napíše a tiež poradí čo a ako ďalej.
marjankaj
19.08.11,15:28
Doporučujem obrátiť sa na právnika, on tú výzvu na mimosúdne vyrovnanie určite napíše a tiež poradí čo a ako ďalej.

Veď to jej poradil právnik.:eek: Aby ju napísala sama.:confused:

Neviem, čo by si považovala za adekvátne. Akú sumu.
pepsikova
19.08.11,16:02
..no ja teda neviem, ale nejako sa mi to nevidí...celé...(rok-zlyhanie obličiek, 4x operácia fistula,dialýza,práca-nejako husto...
ivka70
19.08.11,17:04
Ja nerozumiem inej veci, to akoze rok si sa uspokojila s tym, ze mas vela pit, nemala si ziadne problemy, ktore by si vyziadali dalsie vysetrenia a zistenie stavu a potom ti zrazu zlyhali oblicky?
Dáša_
19.08.11,17:11
no veď píše, že pochybenie prešetril úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a potvrdil, že došlo k zanedbaniu lekárskej starostlivosti.

Ja osobne by som napísanie výzvy fakt zverila právnikovi. A pokiaľ ide o platenie, tak sa dohodnúť na nejakom percente z vymoženej sumy zaplatenej až po skutočnom vyplatení peňazí.
zuzulik1810
20.08.11,05:40
To čo je kreatinín som sa dozvedela až po tom čo mi obličky zlihali, lekár povedal, že to nič nie je, tak som sa tým nezaoberala. A problémy som počas toho roku nemala, problémy s obličkami musí odhaliť lekár lebo vo väčšine prípadov nie sú žiadne príznaky, ktoré by bolo treba vyšetriť. A tesne pret tým ako došlo ku zlihaniu obličiek, som mala problémy lebo sa mi v tele hromadila voda ale na to lekár prišiel až keď už bolo neskoro a mala som všetky orgány pod vodou. No a tie operácie sú len dôsledok zlihania obličiek, preto som mala tak veľa operácii lebo katéter mať dlhodobo nemôžem, ničí srdce, akútny sa musí zameniť za trvalí ale aj ten nesmie byť dlho tak mi skúšali robiť fistulu, no niekoľko krát neúspešne