staleproblem
19.08.11,20:49
"majster" mi podla mojho oka a nazoru dost dovrzal pokladku dlazby. robil mi prerabku celeho bytoveho jadra - obklady diez niesu moc ok ale to znesiem. teraz prislo na platenie a samozrejme chcem doklad a on strasne rychlo peniaze - on mi chce doklad vystavit na jeho zivnost /pricom je spolocnik v jednej s.r.o.-cke/ - v zivnostenskom registri /na nete/ ma ale zivnost pozastavenu. bude mi takyto doklad k niecomu? napr. pri reklamacii pokladky dlazby? daval som aj ohlasku drobnej stavby na mestsky urad v ktorej som uviedol, ze rekonstrukcia bude robena dodavatelsky - cize ocakavam ze stavebny urad bude chciet odomna o tom daky doklad. to je dalsia otazka? mam problem? kedze s.r.o. - cka ma v popise - zateplovanie a obkladanie fasad, jeho pozastavena zivnost ma opravnenie len na obkladanie.... fasad. vsetko ostatne je zrusene - demolacie, murarcina ... a neviem co vsetko tam este bolo.

majsterko bol doporuceny od jednej z rodiny - tak som si ho na zaciatku nepreveroval - okrem existencie tej s.r.o. - cky - moja chyba. :-/
avalik
19.08.11,19:06
prace si objednaval u zivnostnika alebo u sro? dal si nejaku zalohu? ak ano, komu? zivnost ma pozastavenu az po vykonani prac u teba alebo este pred zacatim prac?
marjankaj
19.08.11,19:14
"majster" mi podla mojho oka a nazoru dost dovrzal pokladku dlazby. robil mi prerabku celeho bytoveho jadra - obklady diez niesu moc ok ale to znesiem. teraz prislo na platenie a samozrejme chcem doklad a on strasne rychlo peniaze - on mi chce doklad vystavit na jeho zivnost /pricom je spolocnik v jednej s.r.o.-cke/ - v zivnostenskom registri /na nete/ ma ale zivnost pozastavenu. bude mi takyto doklad k niecomu? napr. pri reklamacii pokladky dlazby? daval som aj ohlasku drobnej stavby na mestsky urad v ktorej som uviedol, ze rekonstrukcia bude robena dodavatelsky - cize ocakavam ze stavebny urad bude chciet odomna o tom daky doklad. to je dalsia otazka? mam problem? kedze s.r.o. - cka ma v popise - zateplovanie a obkladanie fasad, jeho pozastavena zivnost ma opravnenie len na obkladanie.... fasad. vsetko ostatne je zrusene - demolacie, murarcina ... a neviem co vsetko tam este bolo.

majsterko bol doporuceny od jednej z rodiny - tak som si ho na zaciatku nepreveroval - okrem existencie tej s.r.o. - cky - moja chyba. :-/

No asi si to nebudeš dávať do nákladov, takže by to malo byť v pohode. Hlavne že máš doklad o zaplatení. Keď príde k reklamácii, tak vytriasačky bude mať iba on. Nedovolené podnikanie a ktovie čo ešte.
staleproblem
19.08.11,19:18
objednaval som to u chlapika ktoreho mi dohodila jedna zenska z rodiny - takze to bolo na dobre slovo bez objednavky :mad:, bez podpisu zmluvy. zalohu dostal na zaciatku tiez bez papiera:mad: - vsetko do zaplatenia zalohy prebiehalo uplne v poriadku, aj praca bola /moj nazor/ dobre odvedena a v dohodnutych terminoch. na zaciatku som mu samozrejme spomenul aj ohlasku drobnej stavby - ze budem asi potrebovat razitko alebo daky doklad a tiez som mu jasne povedal ze budem chciet po dokonceni vyuctovanie a riadny doklad - vraj neni problem - maju teraz novu s.r.o - ta ma opravnenie na vsetko. zaciatkom tohto roka porusilo /pozastavilo/ par kamaratov zivnost a spojili sa do s.r.o.