amundsen
19.08.11,21:25
Uctujem v JU, platca DPH. Zakaznik mi vratil chybny tovar, takze som mu vystavila DOBROPIS - Program POHODA mi vystavuje dobropis s plusovym zamienkom, je zaradeny v rade, kde su faktury, na cerveno.

Chybny tovar som nasledne vratila mojmu dodavatelovi. Ten uctuje v inom ucto programe (tiez JU, tiez platca DPH). Od neho som dostala DOBPROPIS, kde su minusove znamienka.

CO je spravne PLUS ALEBO MINUS ?

Dakujem pekne za odpoved.
marjankaj
19.08.11,19:37
Uctujem v JU, platca DPH. Zakaznik mi vratil chybny tovar, takze som mu vystavila DOBROPIS - Program POHODA mi vystavuje dobropis s plusovym zamienkom, je zaradeny v rade, kde su faktury, na cerveno.

Chybny tovar som nasledne vratila mojmu dodavatelovi. Ten uctuje v inom ucto programe (tiez JU, tiez platca DPH). Od neho som dostala DOBPROPIS, kde su minusove znamienka.

CO je spravne PLUS ALEBO MINUS ?

Dakujem pekne za odpoved.

Tak na toto zákonodarca asi nemyslel.:eek:
ewita888
19.08.11,19:46
V názve účtovného dokladu je Dobropis,takže netreba dávať znamienko mínus.. pozri si to v peňažnom denníku, určite ti to odrátalo..
mizu24
20.08.11,18:33
V názve účtovného dokladu je Dobropis,takže netreba dávať znamienko mínus.. pozri si to v peňažnom denníku, určite ti to odrátalo..

Pokiaľ sa to len účtuje v PD, tak je to plusové znamienko, ale keď to musíš zapísať do záväzkov (napr.suma bude vrátená na účet), tak vtedy je tam mínusové znamienko.
ewita888
20.08.11,18:53
[QUOTE=mizu24;1829808]Pokiaľ sa to len účtuje v PD, tak je to plusové znamienko, ale keď to musíš zapísať do záväzkov (napr.suma bude vrátená na účet), tak vtedy je tam mínusové znamienko.[/QUOTE

zadávatelka sa ale pýta,či má byť v dobropise znamienko mínus, alebo plus.. program Pohoda vystavuje dobropisy tak, že doklad má názov Dobropis, znamienko je plusové, ale v PD to od predaja odráta..