Indeed
20.08.11,07:10
Zachytil som správu,že vlada rozhodla o zrušení paušálnych výdavkov /40 %/
:eek:
tiež som zachytil informaciu o zmenach sadzieb poistneho do fondov
vedel by niekto podrobnejšie vysvetliť čo tieto zmeny prinesú radovým živnostníkom ? :confused:

Skrátka , Čo si o tomto návrhu I.Mikloša myslíte ?

P.S. ešte to nie je právoplatné, parlament tieto návrhy bude prerokovávať na svojej schodzi 6.septembra.
veronikasad
20.08.11,05:12
KEJKA
20.08.11,05:58
v ČR uvažujú o zrušení metody superhurbej mzdy, u nás sa to chce zaviesť..............hm
veronikasad
20.08.11,06:41
Prečo ale nepovedia ľuďom na "plnú hubu" čo zavedenie superhrubej mzdy a "zníženie" odvodovej zaťaženosti znamená ? Kde je navýšenie čistej mzdy, keď súčasťou odvodov zamestnancov nie je nemocenské poistenie ani poistenie v nezamestnanosti?

Alebo majú ministri zdravotníctva a práce zázračný prútik a od januára 2012 bude na Slovensku dostatok práce a všetci budeme zdraví ?
KEJKA
20.08.11,06:43
hovoriť "na plnú hubu" nie je u nás zavedené.
A v článku predsa propagujú plošné zvýšenie čistej mzdy.
Veríme, veríme....... ved len preto sa tá reforma zavádza.............:-)
veronikasad
20.08.11,06:45
hovoriť "na plnú hubu" nie je u nás zavedené.
A v článku predsa propagujú plošné zvýšenie čistej mzdy.
Veríme, veríme....... ved len preto sa tá reforma zavádza.............:-)
Kejka, aj si zamestnanec bude musieť (alebo chcieť) platiť dobrovolné nem.poistenie a poistenie v nezamestnanosti - o akom plošnom zvýšení čistej mzdy je reč ?

Alebo ho zachráni (v globále) zrušenie milionárskej dane a nárok na NČZD pre všetkých ?
Tweety
20.08.11,06:46
Kejka, aj si zamestnanec bude musieť (alebo chcieť) platiť dobrovolné nem.poistenie a poistenie v nezamestnanosti - o akom plošnom zvýšení čistej mzdy je reč ?
Akosi tomu nemrozumiem, že na čo to je dobre? Nevyzerá, žeby pre zamestnancov.
veronikasad
20.08.11,06:47
Akosi tomu nemrozumiem, že na čo to je dobre?
nerozumiem tvojej otázke - čomu nerozumieš ...
Tweety
20.08.11,06:48
nerozumiem tvojej otázke - čomu nerozumieš ...
No, skrátka, neverím, že je to pre zamestnancov prínosom.
veronikasad
20.08.11,06:50
No, skrátka, neverím, že je to pre zamestnancov prínosom.
Zober si kalkulačku a rátaj ...

Len mi je divné, že slovenskí novinári - okrem TA3-ky o tom podozrivo mlčia. Žeby "uhorková sezóna" ?
KEJKA
20.08.11,07:09
Kejka, aj si zamestnanec bude musieť (alebo chcieť) platiť dobrovolné nem.poistenie a poistenie v nezamestnanosti - o akom plošnom zvýšení čistej mzdy je reč ?

Alebo ho zachráni (v globále) zrušenie milionárskej dane a nárok na NČZD pre všetkých ?
môj príspevok mal vyznieť ironicky, ved kedy v minulosti a aké reformy boli prínosom pre radových občanov? Maximálne mohli využiť výhody, ktoré boli prioritne určené pre vyvolených - svojho času výpočet dôchodku, odchod do predčasného SD.......ak si dobre pamätám.
Stanislav 1975
20.08.11,07:12
Najlepšie by bolo celkovo túto vládu odtiaľ vyhnať- dúfam, že po budúcich voľbách tam nebudú títo špekulanti- ešte tak KDH by tam možno mohlo byť( ak bude treba a bude ich za potreby...)
Stanislav 1975
20.08.11,07:18
Zober si kalkulačku a rátaj ...

Len mi je divné, že slovenskí novinári - okrem TA3-ky o tom podozrivo mlčia. Žeby "uhorková sezóna" ?

Zaujímavé, že minule jednej mladej novinárke zhorelo Porsche...- to na tých článkoch sa dá až tak dobre poctivo zarobiť?:D:eek:
veronikasad
20.08.11,07:21
Som si vedomá toho, že štátna kasa je prázdna, vláda robí opatrenia - samozrejme na úkor "obyčajných" ľudí. Ale čo mi na tom vadí, rovnako ako pri schvaľovaní Zákonníka práce - ťahanie medových motúzov popod nos.

minimálne plošné zvýšenie čistej mzdy - ako povedal p. minister práce. Ale na úkor koho a čoho ? Veď to vôbec nie je pravda ...
marjankaj
20.08.11,07:39
Prečo ale nepovedia ľuďom na "plnú hubu" čo zavedenie superhrubej mzdy a "zníženie" odvodovej zaťaženosti znamená ? Kde je navýšenie čistej mzdy, keď súčasťou odvodov zamestnancov nie je nemocenské poistenie ani poistenie v nezamestnanosti?

Alebo majú ministri zdravotníctva a práce zázračný prútik a od januára 2012 bude na Slovensku dostatok práce a všetci budeme zdraví ?

Pán Stanek hovoril, že premenou nemocníc na a.s. sa stane zdravotná starostlivosť menej dostupnou, a mnoho chorých sa nedožije dôchodku. Tak tam sa ušetrí.:eek: