premak
20.08.11,07:20
prosim vas o radu ,
stala sa mi taka vec ,cez inernet som si objednala par veci od predavajucej ,poslala mi cisla uctov a ja som zaplatila .nahodou som zistila ,ze ide o podvodnicku a ona si za moje peniaze nakupila tovar u inej predavajucej,ktorej patril ten ucet.mozem ziadat spat svoje peniaze od tej u predavajucej z uctu ,pretoze na platbe bola adresa aj meno a ona to poslala na inu adresu aj meno?je nejaky zakon na to?poradte mi
Ice dive
20.08.11,05:46
choď do banky a zahraj sa na pomýlenú, že omylom si poslala peniaze na ten a ten účet... banka dotyčnú vyzve, aby peniaze vrátila ak tak neurobí môžeš ju žalovať za bezdôvodné obohatenie...
predajom vecí sa ťažko môže oháňať, keďže veci na predaj potom poslala niekomu inému... ak si poslala menej ako 266 € tak ti policajti veľmi nepomôžu, nakoľko do 266 € sa jedná o priestupok takže to veľmi riešiť nebudú...
premak
20.08.11,06:16
ved to som urobila ,ta pani si ma nasla a skoda ze som sa neozvala skor ale peniaze nevrati dala mi nejake cislo ze nech si to vyriesim s nou ,ale ona nezdviha
Ice dive
20.08.11,06:19
no a prečo by si to mala riešiť s ňou peniaze si poslala tej pani, a tá pani ti za ne nič nedala, ale dala to niekomu inému... t.j. nezákonne sa obohatila... ja by som to riešil s tou pani, nakoľko ty si sa s nikým nedohodla, že za neho hradíš jeho nákup.... to máš to isté, ako keď niekto v obchode zaplatí tovar zo susedného košíka...
premak
20.08.11,06:48
ved to si myslim aj ja ,jedna sa mi uz dokonca vyhrazala policajtom manzelom a to mi mala vratit 10 eur ,len nechapem jej postoj ze jej je to jedno kto plati a kam to ide ,najhorsie je na tom ,ze som uz od nej nakupovala cize uz ma poznala a aj udaje,je to taky zacarovany kruh nie je to hrozna suma ,ale 170 eur je podla mna dost
durisovad
20.08.11,07:05
Dost dobre nechapem, ako mozu ludia platit vopred. Ved predsa si tovar pozriem a ak ho chcem, tak ho zaplatim.
pepsikova
20.08.11,07:13
...mimotémy:
...téma má dobrý názov- podvody na nete...ale to nie sú podvody na nete,net nepodvádza, podvádzajú ľudia a iní, hlúpejší sa podviesť dajú...je dosť overených obchodov, kde sa dá cez net kúpiť a netreba platiť dopredu,dokonca dovezú domov, dajú záruku, vybavia reklamáciu...ale národ je nepoučiteľný...
Chobot
20.08.11,07:14
ved to si myslim aj ja ,jedna sa mi uz dokonca vyhrazala policajtom manzelom a to mi mala vratit 10 eur ,len nechapem jej postoj ze jej je to jedno kto plati a kam to ide ,najhorsie je na tom ,ze som uz od nej nakupovala cize uz ma poznala a aj udaje,je to taky zacarovany kruh nie je to hrozna suma ,ale 170 eur je podla mna dost

1. Dostala si tovar, za ktorý si zaplatila? - ak áno, potom:
2. Zaplatila si takto za ten tovar viac, ako keby si ho kúpila priamo od predávajúcej? ak nie, potom nie je čo riešiť, máš tovar, zaplatila si a hotovo. Ak áno, vedela si, čo kupuješ a koľko za to budeš platiť. Predtým, než si to kúpila, mala si možnosť si vyhľadať na internete lacnejšieho predajcu. Ty si si vybrala tohto - dohodli ste sa na cene a tovar si dostala. Nemáš nárok požadovať dodatočne nižšiu cenu.

Ak ti vadí, že kupujúca bola vlastne len sprostredkovateľkou, voči nej veľa nezmôžeš. Ak budeš žiadať tú, ktorej si poslala peniaze, o vrátenie peňazí z dôvodu bezdôvodného obohatenie, urobíš zle nie tej, od ktorej si kúpila, ale tej, ktorej si zaplatila. Ona nemá dôvod kontrolovať, z akého účtu jej došli peniaze. Jej peniaze došli a tovar poslala. Ak by si aj dosiahla, že by ti musela vrátiť peniaze, následne bude od teba žiadať peniaze tá, ktorá ti poslala tovar, lebo jej si nezaplatila. A bude žiadať určite aj úroky z omeškania a ak to pôjde cez platobný rozkaz, tak zaplatíš ešte o nejakých 20 EUR navyše.

Takže nevidím zmysel žiadať od príjemcu peňazí vrátenie peňazí, nič tým nedosiahneš. Nabudúce si dáš pozor, od koho kupuješ alebo si zistíš, kde môžeš kúpiť lacnejšie.

Ty si jednoducho kúpila cez sprostredkovateľa a kvôli zjednodušeniu a zrýchleniu platby si zaplatila priamo dodávateľovi. Sprostredkovateľ nemá povinnosť ti oznámiť jeho dodávateľov.
Gina Er
20.08.11,07:15
Dost dobre nechapem, ako mozu ludia platit vopred. Ved predsa si tovar pozriem a ak ho chcem, tak ho zaplatim.
a kto Ti dovolí rozbaliť balík bez zaplatenia?
Gina Er
20.08.11,07:16
...mimotémy:
...téma má dobrý názov- podvody na nete...ale to nie sú podvody na nete,net nepodvádza, podvádzajú ľudia a iní, hlúpejší sa podviesť dajú...je dosť overených obchodov, kde sa dá cez net kúpiť a netreba platiť dopredu,dokonca dovezú domov, dajú záruku, vybavia reklamáciu...ale národ je nepoučiteľný...
...si myslím,že toto bol nejaký portál pre hand made...alebo mimibazár alebo niečo podobné....
Gina Er
20.08.11,07:17
1. Dostala si tovar, za ktorý si zaplatila? - ak áno, potom:
2. Zaplatila si takto za ten tovar viac, ako keby si ho kúpila priamo od predávajúcej? ak nie, potom nie je čo riešiť, máš tovar, zaplatila si a hotovo. Ak áno, vedela si, čo kupuješ a koľko za to budeš platiť. Predtým, než si to kúpila, mala si možnosť si vyhľadať na internete lacnejšieho predajcu. Ty si si vybrala tohto - dohodli ste sa na cene a tovar si dostala. Nemáš nárok požadovať dodatočne nižšiu cenu.

Ak ti vadí, že kupujúca bola vlastne len sprostredkovateľkou, voči nej veľa nezmôžeš. Ak budeš žiadať tú, ktorej si poslala peniaze, o vrátenie peňazí z dôvodu bezdôvodného obohatenie, urobíš zle nie tej, od ktorej si kúpila, ale tej, ktorej si zaplatila. Ona nemá dôvod kontrolovať, z akého účtu jej došli peniaze. Jej peniaze došli a tovar poslala. Ak by si aj dosiahla, že by ti musela vrátiť peniaze, následne bude od teba žiadať peniaze tá, ktorá ti poslala tovar, lebo jej si nezaplatila. A bude žiadať určite aj úroky z omeškania a ak to pôjde cez platobný rozkaz, tak zaplatíš ešte o nejakých 20 EUR navyše.

Takže nevidím zmysel žiadať od príjemcu peňazí vrátenie peňazí, nič tým nedosiahneš. Nabudúce si dáš pozor, od koho kupuješ alebo si zistíš, kde môžeš kúpiť lacnejšie.

Ty si jednoducho kúpila cez sprostredkovateľa a kvôli zjednodušeniu a zrýchleniu platby si zaplatila priamo dodávateľovi. Sprostredkovateľ nemá povinnosť ti oznámiť jeho dodávateľov.
chobot,prečítaj si to ešte raz,ona zaplatila a tovar nedostala
pepsikova
20.08.11,07:19
...si myslím,že toto bol nejaký portál pre hand made...alebo mimibazár alebo niečo podobné......

..no asi ano...ale v pohode tak fungujú secondhandy, predaj čohokoľvek z druhej ruky v kamenných obchodoch...ale pohodlie nadovšetko...a potom smútok z oklamania..čo už!..
Gina Er
20.08.11,07:21
..

..no asi ano...ale v pohode tak fungujú secondhandy, predaj čohokoľvek z druhej ruky v kamenných obchodoch...ale pohodlie nadovšetko...a potom smútok z oklamania..čo už!..
pepsi,ale pri hand made nejde o pohodlie,to kde chceš v kamennom obchode kúpiť napr.ručne maľované niečo alebo patchwork deku....alebo .....
pepsikova
20.08.11,07:37
pepsi,ale pri hand made nejde o pohodlie,to kde chceš v kamennom obchode kúpiť napr.ručne maľované niečo alebo patchwork deku....alebo .......

mimotemy..to mi je predsa jasné, Dži...lenže-...
arizona
20.08.11,08:20
chobot,prečítaj si to ešte raz,ona zaplatila a tovar nedostala
Mozno este nedostala, ale premac nenapisala, kedy ho objednavala a aku si dohodla dod. lehotu.
Nemusi ist hned o podvodnicku. Ak si takto zaraba, ze sprostredkuvava tovar, tak si snad nebude odhanat zakaznikov.

Ja mam taky dojem, ze premak zistila, ze tovar sa da inde kupit lacnejsie,preto by chcela objednavku zrusit ...;)
Gina Er
20.08.11,08:22
... ale premac nenapisala, kedy ho objednavala a aku si dohodla dod. lehotu....;)
tož počkáme,kým sa premak vyjadrí....
Zitulda
20.08.11,08:50
a kto Ti dovolí rozbaliť balík bez zaplatenia?
Na to podľa mňa máš právo. Včera dostala ku mne nový telefón vnučka, objednaný cez internetový obcho. Keď prišiel kurier, povedala som mu, že si pozriem, či všetky komponenty sú tam a až potom zaplatím. Obal bol taký igelitý sáčok ako posielaaj napr: Bon Pri,rozlepil som ho a krabička bola vbublinkovom obale iba prelepená. Nepozdávalo sa mi, on mi pomohol vytlačiť krabičku a aj on videl, ze prelepenie krabičky je poč škodené. Ja som potom otvorila a prekontrolovala obsah. Chýbal preklad manuálu do slovenčiny(ten musí byť-sám to povedal a chýbali slúchadlá. Prevzala som, iba preto, lebo vnučka mobil súrne potrebuje, v jej starom my nepočujeme, ona áno.On to všetko napísal uviedol poznámku so svojim aj mojim podpisom, že obsah tovaru nie je kompletne doručený. Uvidím čo ďalej lebo im môžem zavolať až v pondelok.
premak
20.08.11,09:30
hej toto bolo cez mimibazar a tam to tak funguje ,ze sa zaplati a potom sa tovar objedna ,chapem tak isto druhu stranu ,ze ked objednaju bez zaplatenia tak ta osoba si to nemusi zobrat a maju tiez problem
asi niekto nepochopil ja som ziadny tovar nedostala ja som len zaplatila a podvodnicka si nakupila pre seba ,myslela si ze ju nenajdem
Gina Er
20.08.11,11:07
hej toto bolo cez mimibazar a tam to tak funguje ,ze sa zaplati a potom sa tovar objedna ,chapem tak isto druhu stranu ,ze ked objednaju bez zaplatenia tak ta osoba si to nemusi zobrat a maju tiez problem
asi niekto nepochopil ja som ziadny tovar nedostala ja som len zaplatila a podvodnicka si nakupila pre seba ,myslela si ze ju nenajdem
tak potom už nezostáva nič,iba jej urobiť na mimibazáre riadnu reklamu....
premak
20.08.11,11:18
TERAZ KTOREJ ,LEBO TA PODVODNICKA UZ MA ZRUSENY UCET A NEOZYVA SA .A TO MI PENIAZE NEVRATI
ASI SA S NIMI ROZLUCIM
Gina Er
20.08.11,11:20
TERAZ KTOREJ ,LEBO TA PODVODNICKA UZ MA ZRUSENY UCET A NEOZYVA SA .A TO MI PENIAZE NEVRATI
ASI SA S NIMI ROZLUCIM
myslela som tú podvodníčku,tá druhá s tým predsa nemá absolútne nič spoločné.....no ale už je neskoro.
Heni
20.08.11,19:21
TERAZ KTOREJ ,LEBO TA PODVODNICKA UZ MA ZRUSENY UCET A NEOZYVA SA .A TO MI PENIAZE NEVRATI
ASI SA S NIMI ROZLUCIM

na mimibazare sa to rieši cez adminov, myslím, že im tiež záleží na dobrom mene a spoľahlivých predávajúcich, takže to rieš priamo cez nich.
Chobot
20.08.11,20:20
chobot,prečítaj si to ešte raz,ona zaplatila a tovar nedostala

Aha, tak som to zle pochopil. Myslel som, že tovar jej došiel od inej, než ktorej zaplatila.

V tomto prípade ide o podvod zo strany tej, u ktorej si objednala.
premak
21.08.11,03:26
VED ADMIN TO RIESIL ,ZE JEJ POHROZIL A MNA ODKAZAL N APOLICIU TO JE VSETKO ,CO VIEM AJ NADALEJ NAKUPUJE ,CIZE NACHADZA NOVE OBETE
alla66
21.08.11,03:51
VED ADMIN TO RIESIL ,ZE JEJ POHROZIL A MNA ODKAZAL N APOLICIU TO JE VSETKO ,CO VIEM AJ NADALEJ NAKUPUJE ,CIZE NACHADZA NOVE OBETE
si myslím....
mal by si zverejniť nick / menopodvodníčky, a neriešit to iba v súkromí s adminom. Pomôžeš iným a dotyčná zruší "živnosť"
premak
21.08.11,04:09
ta si uz sama zrusila ucet ,ale dalej si nakupuje ,a dala som to na diskusiu,cize je zverejnena dost ja viem s kym mam docinenia ale ostatni nemaju ani paru ako sa presne vola a kde ju hladat
Gina Er
21.08.11,04:33
VED ADMIN TO RIESIL ,ZE JEJ POHROZIL A MNA ODKAZAL N APOLICIU TO JE VSETKO ,CO VIEM AJ NADALEJ NAKUPUJE ,CIZE NACHADZA NOVE OBETE
keď naďalej nakupuje,tak ako môže mať zrušený účet?
premak
21.08.11,04:38
normalne uz ma tak podchytene niektore predavajuce,ze uz jej zlavy davaju a dokonca niektorym moze zaplatit neskor
nikoho nenapadne ze zakazdym je to iny ucet ine meno
Gina Er
21.08.11,04:41
ta si uz sama zrusila ucet ,ale dalej si nakupuje ,a dala som to na diskusiu,cize je zverejnena dost ja viem s kym mam docinenia ale ostatni nemaju ani paru ako sa presne vola a kde ju hladat
tak požiadaj admina,aby napísal hromadnú správu všetkým (neviem,či je tam také niečo možné)a upozornil ich na danú osobu,aby si dávali pozor.
premak
21.08.11,04:50
ved on o nej vie vsetko sme to riesili
vyzera to tak ze to bude nejaka soplana asi nezletila v blave vlcie hrdlo to su nejake ubytovne