Petra Nová
20.08.11,14:30
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.:)
video1983
20.08.11,12:33
nic v zlom, ale nie je to koli Kamilovi?
Petra Nová
20.08.11,12:35
Video, bola by som ti vďačná, keby si sa vyjadril k tomu, o čom som v téme písala.
alaya1
20.08.11,12:42
Tak, ak by neboli citacie, neviem, ako by som vedela, k comu sa dotycny vyjadruje,.
video1983
20.08.11,12:42
ale ved to s tym suvisi , ved vieme vsetci kto to robi , presne to co si popisala.

no a s tymi zmenami suhlasim
Petra Nová
20.08.11,12:45
Je viac ako jednoduché napísať:
Pre: XY a v texte hádam napíšem k čomu sa vyjadrujem.
veronikasad
20.08.11,12:51
Súhlasím so skrátením, resp. obmedzením dlžky príspevkov na 2000 znakov. Na stránke najdise.cz (podobná stránka ako porada.sk) sú citácie vyriešené, že sa zobrazia pri kliknutí na nick prispievatela. Možno by to bolo vhodné riešenie aj na Porade. Inak odpovede bez citácii by strácali zmysel.

http://diskuze.najdise.cz/
Petra Nová
20.08.11,13:02
Vrátim sa k tým citáciam, v princípe sa im nebránim, ale nekonečné citácie toho istého celého textu aj v desiatich príspevkoch, je podľa mňa neúčelné. A možnosť upravovať text citácie, ako aj jej autora, považujem za veľmi nebezpečné. Môžu byť aj citácie, ak by bolo vyriešené to, aby nezaberali v téme toľko miesta, že pomaly bude platiť rovnica: 1 citácia = 1 príspevok na jednej strane.
Možno aj citácia by sa mohla započítať do počtu znakov.
veronikasad
20.08.11,13:04
Peťka, pozri sa na ten odkaz. Celkom sa mi takto vyriešené citácie páčia ... Opravovať sa v nich nedá nič.
Petra Nová
20.08.11,13:19
Veronika, tie citácie neviem nájsť.:) Ale ak sa oni objavia len ak na ne kliknem, potom je to podľa mňa dobrý nápad. Uvedomujem si, že mne je ľahké napísať, to by bolo treba urobiť, alebo to by som chcela. A ďalších 100 ľudí nechce. A tie zmeny narážajú aj to na, že ktosi ich musí premietnuť do programu.

Ale tým, že sa zúžilo čítacie pole príspevkov na úkor reklám, tak to rolovanie na koniec stránky je nekonečné a celkové videnie stránky mizerné. Aj preto tá racionalizácia. Podľa mňa by sme mohli o tom aspoň hovoriť a Richard nech si to vyhodnotí podľa seba. Ja si len myslím, že by to bolo užitočné.
Petra Nová
20.08.11,13:26
Video, ale to nie je problém len u jedného nicku. To je extrém. Ja si myslím, že tú neprehľadnosť, nekonečnosť citácií a príspevkov už možno zovšeobecniť.
veronikasad
20.08.11,13:54
Na niekoho radu (nepamätám už koho), som si zmenila nastavenie. Najnovší príspevok sa mi objaví ako prvý - nemusím rolovať na koniec stránky.
pepsikova
20.08.11,13:56
cit:..že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov,....

..nechcela som sa sem miešať a ani nebudem,len toľko, že tí, ktorým sa porada znepáčila, kašlú na ňu a žijú na fejsbuku, kde si môžu písať ako chcú a čo chcú..a tí, ktorým porada ešte niečo hovorí a odrazu by mali skrátiť svoje príspevky a počítať znaky, tak ju okašlú tiež...a aj takéto trápne návrhy ich k odchodu len povzbudia...a tí, čo tu možno zostanú zo závislosti, tak prečítajú to múdre, čo tu bude a zostane a pôjdu het tiež...
...bodky, smajle a citácie slúžia ľuďom a na to sem boli dané...na dobrú, slušnú, múdru a spoločenskú komunikáciu...
...nepotrebujem vysvetlenia, ani komentáre k mojim písmenkám,odpovedať tu už nebudem...
veronikasad
20.08.11,14:01
Veronika, čože tak zostra ? V oddychových témach nech si píše kto chce ako chce. Ale v odborných témach - mne sa tiež nechce čítať dlhý príspevok, radšej naň ani nereagujem ...

A kvoli tomu ma na fejsbuk nevyženieš - nie som tam registrovaná.
Petra Nová
20.08.11,14:05
Možno by tiež nebolo od veci, keby každý hovoril sám za seba a prestali sme hovoriť za druhých.

Áno, je tu veľa trápnych vecí, k ním je škoda sa vyjadrovať. A kto sa nechce miešať, alebo nemá čo povedať, tak neviem prečo to robí.

Ale hlavne, že sa objímame a bočkávame, a nič iné nepotrebujeme.
rudopp
20.08.11,14:29
nic v zlom, ale nie je to koli Kamilovi?

Ale veď ja píšem stručne (až tak, že niektorí ani nerozumejú)
rudopp
20.08.11,14:32
Vrátim sa k tým citáciam, v princípe sa im nebránim, ale nekonečné citácie toho istého celého textu aj v desiatich príspevkoch, je podľa mňa neúčelné. A možnosť upravovať text citácie, ako aj jej autora, považujem za veľmi nebezpečné. Môžu byť aj citácie, ak by bolo vyriešené to, aby nezaberali v téme toľko miesta, že pomaly bude platiť rovnica: 1 citácia = 1 príspevok na jednej strane.
Možno aj citácia by sa mohla započítať do počtu znakov.

stačí obmedziť dĺžku príspevku = nebude čo citovať

PS
som dosť stručný ??? :D
rudopp
20.08.11,14:33
Veronika, tie citácie neviem nájsť.:) Ale ak sa oni objavia len ak na ne kliknem, potom je to podľa mňa dobrý nápad. Uvedomujem si, že mne je ľahké napísať, to by bolo treba urobiť, alebo to by som chcela. A ďalších 100 ľudí nechce. A tie zmeny narážajú aj to na, že ktosi ich musí premietnuť do programu.

Ale tým, že sa zúžilo čítacie pole príspevkov na úkor reklám, tak to rolovanie na koniec stránky je nekonečné a celkové videnie stránky mizerné. Aj preto tá racionalizácia. Podľa mňa by sme mohli o tom aspoň hovoriť a Richard nech si to vyhodnotí podľa seba. Ja si len myslím, že by to bolo užitočné.

Navrhni vyhodiť reklamy
rudopp
20.08.11,14:38
Možno by tiež nebolo od veci, keby každý hovoril sám za seba a prestali sme hovoriť za druhých.

Áno, je tu veľa trápnych vecí, k ním je škoda sa vyjadrovať. A kto sa nechce miešať, alebo nemá čo povedať, tak neviem prečo to robí.

Ale hlavne, že sa objímame a bočkávame, a nič iné nepotrebujeme.

Súhlas (a pred vyše 2 rokmi som navrhoval do Etikety : Hovoriť pravdu (neprešlo:---)
A nech sa

Ale so skrátením príspevkov cca na 15 riadkov súhlasím
misstka
20.08.11,14:39
S tými citáciami s tebou vôbec nesúhlasím, lebo podľa mňa by to bolo potom dosť neprehľadné, nakoľko jeden nick môže dať v tej téme aj viac príspevkov a napísať len nick by bolo neprehľadné a to aj vtedy, keby sa snažil človek popísať na čo reaguje, lebo príspevkov býva niekedy veľa a ten kto by to čítal, by musel hľadať aj na niekoľkých stranách na aký príspevok bola tá reakcia a možno by sa ani nedopátral.
K smajlom a farbám asi toľko, že sa veľmi nestretávam s ich zneužívaním, aj ked je pravda, že všetky porady nečítam ani zdaleka.
Stanislav 1975
20.08.11,14:49
Poviem sám za seba- myslím, že je to dobré tak ako to momentálne je...a v tomto prípade ,nejaké zmeny by asi k lepšiemu neviedli...
Paula
20.08.11,14:59
Citácie vidím ako správne v témach, kde sa naozaj radí bez akéhokoľvek výsmechu :). V témach, ktoré od ich samotného založenia sa stávajú "adeptami na kladku", pretože akosi zákonite prejdú v osočovanie, výsmech, urážky, atd.... a niekedy mám pocit , že príspevky mnohé sú písané pod vplyvom návykovej látky (jedno akej) ....tam by som nielen citácie, ale aj tému zrušila (mať na to páku ):cool:.
Súvetie - nesúvetie ;), len toľko som chcela pošepkať.
kukučka
20.08.11,15:04
kuk sem: netreba rolovať dole (http://www.porada.sk/1823219-post27900.html)

Petra má pravdu v tom, že je veľa zbytočných citácií.
Vždy mi vyskočí obočie, ak ju niekto dá na pol strany - najlepšie foto, video, alebo vtip a potom k nej pridá pár obdivných slov a bodíky sa naháňajú ;)
Paula
20.08.11,15:05
myslím, že bodíky už dlhšie nikoho netrápia :)
veronikasad
20.08.11,15:07
by si sa divila, kvoli nim som zrušila jedno priatelstvo. (nie preto, že nedostávam ja, ale stálym výčitkám, že body nedávam ...)
Pikoška
20.08.11,15:19
cit:..že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov,....

..nechcela som sa sem miešať a ani nebudem,len toľko, že tí, ktorým sa porada znepáčila, kašlú na ňu a žijú na fejsbuku, kde si môžu písať ako chcú a čo chcú..a tí, ktorým porada ešte niečo hovorí a odrazu by mali skrátiť svoje príspevky a počítať znaky, tak ju okašlú tiež...a aj takéto trápne návrhy ich k odchodu len povzbudia...a tí, čo tu možno zostanú zo závislosti, tak prečítajú to múdre, čo tu bude a zostane a pôjdu het tiež...
...bodky, smajle a citácie slúžia ľuďom a na to sem boli dané...na dobrú, slušnú, múdru a spoločenskú komunikáciu...
...nepotrebujem vysvetlenia, ani komentáre k mojim písmenkám,odpovedať tu už nebudem...Veruže múdro hovoríš.:) Veď z Porady už dávno nie je PORADA, ona totiž už svoj prvotný účel dávno splnila, aj to tak vyzerá;), závisláci už chodia len keď majú totál brutál absťák, teda napríklad ako moja maličkosť. A Petra asi niekomu požičala svoj nick, ako mne občas požičia Pikoš, lebo toto by ONA napísať a riešiť predsa nemohla. Ona drísta len výnimočne a táto téma drístami perlí.......Petruška, sorry, ja čo na srdci, to na mačacom jazýčku.....:--- Cmuk.

P.S. žišmária, som sa skoro zabudla podpísať.;)
Petra Nová
20.08.11,15:21
Ja tiež patrím k tým, čo spotrebujú dosť slov na vyjadrenie myšlienky. Teda, podľa mojich kritérií. A keď ma nič nehamuje, tak píšem.:) Ale pôsobím aj na inom portáli a tam som "nútena" vyjadrovať sa na malom priestore. A písať vety tak, aby boli k veci a obsahovali všetko, čo chcem povedať. Veru, nijako mi to neuškodilo, práve naopak.
A preniesť tento spôsob písania aj do rád, to by som považovala za veľký krok vpred. Len čosi treba v tom urobiť. Nemám stopercentné riešenia, navrhujem to, čo si myslím, žeby mohlo pomôcť.
Pikoška
20.08.11,15:22
Citácie vidím ako správne v témach, kde sa naozaj radí bez akéhokoľvek výsmechu :). V témach, ktoré od ich samotného založenia sa stávajú "adeptami na kladku", pretože akosi zákonite prejdú v osočovanie, výsmech, urážky, atd.... a niekedy mám pocit , že príspevky mnohé sú písané pod vplyvom návykovej látky (jedno akej) ....tam by som nielen citácie, ale aj tému zrušila (mať na to páku ):cool:.
Súvetie - nesúvetie ;), len toľko som chcela pošepkať.Dobre si pošepkala. Aj ja píšem pod návykovou látkou. Legálnou. ;)
Petra Nová
20.08.11,15:36
Paula, to zrušenie citácií bolo hraničné riešenie. V témach o účtovníctve sú zväčša stručné zadania, stručná odpoveď, ale zober napr. témy v rodinnom práve. Už zadanie je nekonečné, potom je X krát citované rôznymi prispievateľmi, možno aby napísali k nemu pár riadkov, nedajbože príspevok na pol strany. Alebo v citácii je vyznačená jedna veta, ku ktorej príspevok smeruje. Načo je teda dobrá tá celá citácia? Práve o tomto píšem, že to nemá žiadny racionálny základ. A ako vidím, ten názor nezdieľam sama.:)
Petra Nová
20.08.11,15:40
Pikoška, nie som si istá, či tomu čo si napísal rozumiem. Ale však, nemusím rozumieť všetkému.
katalóg
20.08.11,16:01
Ja sa vyjadrím ku kvalite porady. Bolo by dosť nešťastné riešenie, aby tento web umelo skončil. Nevylučujem, že môže zaniknúť prirodzenou selekciou. Veď všetko je vo vývoji.
Niekto porovnal v inej téme poradu s pokecom. Nemyslím si to napriek tomu, že som tam nikdy nebola.
Porada je podľa mňa stále unikátna, možno sa stáva univerzálnou. Už samotný názov je výborný, aj keď sa vám zakladajúcim javí, že odchádza podstata zámeru.
Ukážte mi iný web, ktorý by ju v súčasnosti nahradil.
Petra Nová
20.08.11,17:15
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.:rolleyes:
rudopp
20.08.11,17:25
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.:rolleyes:

To už ste dve = pochybujem, že vás Riško vyslyší.
rudopp
20.08.11,17:26
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.:rolleyes:

V boji o prehľadnú a stručnú Poradu :D:D:D:D:D:D:D:D.
Stanislav 1975
20.08.11,17:27
Katalóg
Pre katalóg

Nie je žiadnym tajomstvom, že názory na súčasnú "kvalitu" Porady sú rôzne. Iný názor majú tí, ktorí sú pamätníkmi od začiatku, iný názor majú tí, z roku 2011, keď nájdu návod riešenie svojho problému, a to bezplatne.

Neporozumela som vete o umelom skončení tohto webu. To či skončí právne alebo fakticky môže rozhodnúť len jej majiteľ, nikto iný.

Táto téma nerieši kvalitu Porady, pretože kvalita jednotlivých rád nezávisí od toho, či citácie budú, alebo nebudú, či príspevky budú dlhé. Je to skôr o práci s Poradou tých, čo na nej každý deň pôsobia, ale aj tých, ktorí tu niečo hľadajú. Aj na to sú rôzne názory. Pri troche zjednodušenia ich môžem zhrnúť do dvoch skupín. Komfort pre prispievateľov - v podobe všetko citovať a neobmedzene písať, čo slina prinesie na jazyk. Druhá skupina – mať Poradu prehľadnú, bez brodenia sa v záplave slov.

To, že táto téma nie je len o perlách a trápnych návrhoch ma presvedčila Veronikasad. Poznám ju roky ako nick-človeka, ktorý tu odborne, nezištne a ochotne radí, a trpezlivo odpovedá aj na tie najnaivnešie otázky pýtajúceho sa. Poznám aj to, keď radila mimo Porady, v snahe pomôcť tomu, kto to ozaj potreboval. Ešte je tu takých zopár. A ak Veronika napísala, že sa je niekedy nechce odpovedať len preto, že sa jej nechce čítať siahodlhé zadania, rozumiem jej, pretože mne sa takéto príspevky nechce čítať už dávno. Ale nielen jej rozumiem, ale si myslím, že s tým treba niečo urobiť.
UF, ale som toho napísala.:rolleyes:
Petra, musím zareagovať- totiž, mňa niekedy hnevá keď čítam že starí poraďáci boli lepší alebo podobné veci- napr. aj teraz sú kvalitní news poraďáci- takže učite by som netvrdil, čo hovoria niektorí poraďáci, že stará porada bola lepšia alebo kvalitnejšia - je to ako všade- vždy, všade sú aj dobrí aj zlí ľudia a aj niektorí noví hráči na porade priniesli kvalitný materiál a preskočili zopár rokov na porade za polroka jedným skokom...

Všimni si jednu vec- aj porada zažíva takí jav, volá sa to ako výmena "generácii"- človek je tu tak 4-5 rokov a odchádza a prichádzajú noví- ja tu tiež už dlho nebudem, už vidím, že som starý, obohratý a čím ďalej viem niekomu čo dať čoraz ťažšie a tak je to so všetkými poraďákmi-donekonečna tu nebude nikto a som rád,že sú tu nejakí nasledovníci...
Darina1234
20.08.11,17:31
Ja vnímam zmeny na porade ako jej prirodzený vyvoj a rast a tomu sa neda zabraniť.
Stanislav 1975
20.08.11,17:35
Je ale pravda, že sú tu určití poraďáci, ja ich volám mega hviezdy a legendy, ktorých by bolo teoreticky ťažko nahradiť- si myslím, že napr. za veronikasad, chobotom , mariou 27 a ešte zopár poraďákov by ostalo veľmi prázdne miesto...-ale to sú legendy, niečo ako Beatles...
Petra Nová
20.08.11,17:47
Stanislav, ale ten môj príspevok bol asi skutočne pridlhý a nemal si trpezlivosť prečítať ho pozorne.

Ani len náznakom som sa nevyjadrila k tomu, či stará Porada bola lepšia alebo nie. Ja som len napísala, že názory rôznych poraďákov sú rôzne. Nič viac, nič menej.
Snažím sa o zmenu časti toho, čo mne prekáža na súčasnej Porade. Dúfam, že sa Veronika nebude hnevať, že som v mojom príspevku použila aj jej názor. Myslím, že ak niekto roky nezištne odovzdáva svoje vedomosti v tak dynamickej oblasti, v ktorej Veronika pôsobí, tak určite by sa jeho názor mal nejakým spôsobom rešpektovať. A snažiť sa o vytvorenie mu takých podmienok, aby mala chuť radiť aj naďalej. Pretože ona, ale aj ďalší, nie sú podenkovými radcami, ale pravidelnými a spoľahlivými. Ak som nespomenula ďalších, tak nech mi je to odpustené, ale takých, na ktorých rady sa možno spoľahnúť, je čoraz menej.
durisovad
20.08.11,18:01
Citacie by som nerusila, ale tiez si myslim, ze par slovami sa da vyjadrit presnejsie a jasnejsie ako siahodlhymi "clankami". Niekde je to snad potrebne, ale vo vacsine pripadov by som uvitala kratske prispevky.
alaya1
20.08.11,18:25
Ja zaverom len tolko- preboha, mat tak tieto problemy.....
Petra Nová
20.08.11,18:30
Alaya, pre Boha, tak sa staraj o tie svoje, a tieto prenechaj tým, ktorí s tým niečo chcú urobiť. Áno?
rudopp
20.08.11,18:32
Ja zaverom len tolko- preboha, mat tak tieto problemy.....

Daj jej vyriešené, veď sa to aj tak nedá vyriešiť.
alaya1
20.08.11,18:33
Preco? ved som len vyslovila nazor, ze by mi bodli taketo problemy. Ty si odkedy taka vztahovacna, Petra?? Mohla si vypisat nicky, ktore tu mozu a nemozu prispievat. Tak pardon, uz cusim.
pepsikova
20.08.11,18:35
Alaya, pre Boha, tak sa staraj o tie svoje, a tieto prenechaj tým, ktorí s tým niečo chcú urobiť. Áno?..

..kurňa, no nedá mi :nemala baba roboty, obšívala vechte...
Petra Nová
20.08.11,22:04
..

..kurňa, no nedá mi :nemala baba roboty, obšívala vechte...

Kurňa, keď tak čítam, je mi smutno, keď pre niekoho zostane životnou reáliou obšívanie vechťov.:rolleyes:
Petra Nová
20.08.11,22:11
Preco? ved som len vyslovila nazor, ze by mi bodli taketo problemy. Ty si odkedy taka vztahovacna, Petra?? Mohla si vypisat nicky, ktore tu mozu a nemozu prispievat. Tak pardon, uz cusim.

Milá moja priateľka Alaya1. Bola by som ti vďačná, keby si neprekrúcala význam mojich slov. Ak nerozumieš, podrobne vysvetlím. V téme som nemienila riešiť, aké problémy by mi bodli alebo nebodli. A zrejme si v tomto rozumieť nebudeme. Vypísať nicky??? To už mi pripadá, ako keby si chcela začať mrviť tému . A len rozmýšľam, či z vlastnej iniciatívy.:confused:
Zitulda
20.08.11,22:16
Akosi neviem sa k slovám dostať Petka čo sa s Tebou deje? prečo máš na svet zlosť? a akúsi bojovú náladu. A pepsi už napísala to správne, dokonca aj zábavne!
Nesúhlasím s tým aby sa citácie nedávali, lebo nie je potom prehľadné k čomu niekto dáva pripomienku, čo vyjadruje svoj názor!
Áno, príspevok sa dá skrátiť, ale ak chceš povedať viac, je nutné písať aj dve-tri odpovede. Potom bude príspevok krátky! Či až veľmi stručne písať?
Dá sa, ale pointa je potom kde? Skúsim raz, možno, ak budem mať náladu. Teraz nie - je mi z toho smutno.
No a nakoniec želám kedé už spíte krásne sny a ráno radšej úsmev a nie bojovú náladu.
A just nedám smailíka,aj keby sa hodil !
video1983
20.08.11,22:18
no mam dost! vyhodia ta dverami , prides oknom! som si myslel ze si trosku na inej urovni , aj podla komentov ake mas ale asi som sa mylil.
co je na tom tazke pochopit ze tema je vyriesena, takze uzamknuta?

sa musis riadne doma nudit teda, , pomaly zacinam chapat toho rudoppa !

nuz, ale raz som to uz napisal, bez chlapa sa kazda zena nudi a robi blbosti ;-)
Petra Nová
20.08.11,22:23
Zitka, myslíš, že toto je vodný príspevok do témy? Pýtam sa ťa na to úplne priateľsky. A si si istá, že máš na každého rovnaký meter ??? Skús porozmýšľať? A prosím ťa, nesnaš sa túto tému kormidlovať tam, kde nechcem. To už robia iní. Ale ak sa pridáš, tak mi to bude ťažko zvládať. Ak chceš vyjadriť názor k téme, tak vyjadri, pokojne , nezaujate a vecne.
Petra Nová
20.08.11,22:26
no mam dost! vyhodia ta dverami , prides oknom! som si myslel ze si trosku na inej urovni , aj podla komentov ake mas ale asi som sa mylil.
co je na tom tazke pochopit ze tema je vyriesena, takze uzamknuta?

sa musis riadne doma nudit teda, , pomaly zacinam chapat toho rudoppa !

nuz, ale raz som to uz napisal, bez chlapa sa kazda zena nudi a robi blbosti ;-)
Videjko, k tomuto je škoda slov. Ak je toto jediné, čo vieš zo seba vytisnúť, tak v tom prvotnom hodnotení som sa vôbec nemýlila. Ale nenadarmo sa hovorí, že krkavec len krkavca hľadá. A zrejme o tej nude tvojej ženy hovoríš z vlastnej skúsenosti. A ani sa nečudujem.:eek:
P.S.: Inak, tie neužitočné viem aj ja dávať.
video1983
20.08.11,22:36
ja neviem si ako mala, tak napisala si co si potrebovala, napis to teda aj adminovi alebo kto to tu riadi, (ten Richard)
a hotovo. tema bola uzamknuta . Na co si si ju nehala zs otvorit?
vidis ake reakcie to prinieslo, nazory si citala , videla a bodka.
a chod uz spat :D
Zitulda
20.08.11,23:12
Videjkó, si trochu impertinentný a naozaj si zlý na Peťku, nedala som Ti nevhodné, lebo miesto bodky "nevhodné" by som uvítala bodku "nesúhlasím"!
Totižto, ak sa mi zdá príspevok nevhodný, radšej nahlásim, (ešte som to neurobila) alebo reaegujem svojim spôsobom a pokiaĺ možno priamo napíšem čo sa mi nepáči.
To, som nevedela že už táto téma tu bola- asi mi ušlo. Ale neposielaj Peťku spať, ešte si my dve asi niečo napíšeme. Skôr mi napíš či si niečo zistil o Sitovi - to ale sem nepatrí!
Zitulda
20.08.11,23:40
Peťka, prečo si to myslíš? aj jedno, aj druhé! Ak ty ako zadávateľka si myslíš, že nevhodne som pridala príspevok, požiadaj, alebo nahlás -hnevať sa nebudem a ospravedlňujem sa ti v žiadnom prípade nechcem Ti nasmerovať tému do kúta, či na inú koľaj, aby sa zvrtla debata o tom čo chceš meniť.
O tom,metri - si môžeme (žiaľ iba popísať) a vysvetliť ale prosím ťa nie tu v tejto téme. Napíš mi ss-ku a mnohé sa dá vysvetliť, prípadne ma môžeš nakopať!. (vidíš Peti moja, ak j tu by som s dala smailíka, ale nedám!)
Iba toľko Ti poviem...áno, podľa môjho vedomia a svedomia mám !
Niečo som napísala - čiže vyjadrila, že to nie je najlepšie, ak necituješ. V mnohých citáciách s poniektorí poradáci hneď dávajú aj odpoveď inou farbou a priamo na vetu, ktorú chcú komentovať. Ak sa z príspevku okopíruje iba niečo, čo môže byť aj 5 -6 viet, nebude to dávať zmysel! Nemám pravdu?
Petra Nová
21.08.11,00:18
Zitka, ako si si nerozumieme. Keď som túto tému zakladala, nič viac som si nepriala, aby ten kto chce, sa vyjadril. Samozrejme, že som oceňovala vecný prístup väčšiny, čo normálne debatovali, až naraz sa objavili príspevky o obšívaní vechťov a o " príspevkoch, ktoré by bodli". Mám rada vtip v príspevkoch, ak ty tie príspevky považuješ za vtipné, prosím, možno nerozumiem humoru z iných poschodí. Preto tam nechodím a ani po takom humore netúžim.

Zitka, už žiadne SS nepíšem, lebo nechcem sa opäť dožiť, aby ktokoľvek prekrúcal ich zmysel.

Nemám nič proti príspevkom, ktoré nesúhlasia s mojim názorom, ani som nepredpokladala, že každý bude súhlasiť. Ale ak si čítala, tak viacerým prekáža neprehľadnosť tém, práve v dôsledku nekonečných citácií a siahodlhých príspevkov. Ak to iným vyhovuje, v poriadku, je to ich názor. Je to je taký problém napísať to normálnym spôsobom? Nakoniec vždy to zostane na Richardovi, či si z témy niečo vezme pre zmeny na Porade, alebo nie. Ak sa nič nezmení, svet sa preto nezrúti. Ale ani ja nebudem ticho, ak nejaký video1983 mi tu začne rokazovať, čo mám robiť a čo nie. To sa kde doteraz "pregrcával a trtošil", keď sa cíti byť kompetentným do všetkého hovoriť?:eek: A skús sa pozrieť na moje príspevky v tejto téme. Sú do jedného označkované ako "neužitočné". To je tá nová norma správania sa , komunikácie a kultúry prejavu? To tým kritériom budú príspevky nejakého trtoša, ktorý celý deň drísta o tom, čo sa mu stalo a čo ho neminulo? Ktorý okrem obhrublých vtipov nič rozumné na Porade nenapísal? To je to posilnenie Porady "novou kvalitou" o ktorej písal Stanislav? To potom nech Boh ochraňuje Poradu.:eek:
alaya1
21.08.11,04:58
Milá moja priateľka Alaya1. Bola by som ti vďačná, keby si neprekrúcala význam mojich slov. Ak nerozumieš, podrobne vysvetlím. V téme som nemienila riešiť, aké problémy by mi bodli alebo nebodli. A zrejme si v tomto rozumieť nebudeme. Vypísať nicky??? To už mi pripadá, ako keby si chcela začať mrviť tému . A len rozmýšľam, či z vlastnej iniciatívy.:confused:
Pozri sa, napisala som svoj nazor k danej teme. ze by som rada mala len taketo problemy. je to moj pohlad na tuto temu, neviem, preco som dostala, ze je to mimo temy, ked som sa vyjadrila k meritu temy.
Myslim si, ze porada, ako teraz vyzera splna vsetko, co splnat mala.
Tak ti zelam vela zdaru pri rekonstrukcnych pracach a mas pravdu, budem sa starat o svoje problemy.
mimotemy
Petra, v poslednom case zasnem nad tvojimi akatmi na druhych.Vid prispevok nad tymto mojim....nechapem.
Gina Er
21.08.11,05:30
-áno,citácie sú na nič,ak sú cez pol stránky
-nie,citácie sú potrebné,lebo reagujem na niečo konkrétne
riešenie:naprogramovať citácie iným spôsobom
-áno,stránka je super a páči sa mi a má svoj význam
-nie,stránka je na figu,lebo poodchádzali ľudia
riešenie:nedá sa vyriešiť,je to prirodzený kolobeh užívateľov,starí užívatelia budú tvrdiť,že už to nie je ono,noví budú tvrdiť,super stránka,pomohla mi....toto sa deje na všetkých stránkach akéhokoľvek zamerania...
Petra Nová
21.08.11,05:36
Pozri sa, napisala som svoj nazor k danej teme. ze by som rada mala len taketo problemy. je to moj pohlad na tuto temu, neviem, preco som dostala, ze je to mimo temy, ked som sa vyjadrila k meritu temy.
Myslim si, ze porada, ako teraz vyzera splna vsetko, co splnat mala.
Tak ti zelam vela zdaru pri rekonstrukcnych pracach a mas pravdu, budem sa starat o svoje problemy.
mimotemy
Petra, v poslednom case zasnem nad tvojimi akatmi na druhych.Vid prispevok nad tymto mojim....nechapem.

Tak to žasneme obidve. Tvoj Hitler, to bolo to pravé, orechové. A keď nechápeš, tak sa tým netýraj.
alaya1
21.08.11,05:40
mimotemy

Zelam ti vela stastia v zivote a vela slnka v dusi.
Zial, aj v sucasnej dobe sa najdu ludia, ktori ta urazia, pichnu nozom, a niektori ta prirovnaju k Hitlerovi len zato, ze nesuhlasis s mnozenim bastardikov.
Mna to boli doteraz a dakujem, ze si tu dyku potlacila este viac.
Petra Nová
21.08.11,05:42
mimotemy

Zelam ti vela stastia v zivote a vela slnka v dusi.
Zial, aj v sucasnej dobe sa najdu ludia, ktori ta urazia, pichnu nozom, a niektori ta prirovnaju k Hitlerovi len zato, ze nesuhlasis s mnozenim bastardikov.
Mna to boli doteraz a dakujem, ze si tu dyku potlacila este viac.

Prosím ťa, už toľko netáraj.
VieraPopluharova
21.08.11,05:45
Peťka,

nedá mi nereagovať na Tvoj príspevok, som tu od roku myslím 99, ale prispievať so začala oveľa neskôr, porada sa za ten čas zmenila, ale ako tu odznelo už pár príspevkov , všetko sa mení.

Teraz ku konkrétnej Tvojej otázke, alebo pripomienke, ano máš pravdu niekde sú dlhé citácie, ja sama som ich použila niekoľkokrát.Prečo: z jednoduchého dôvodu, túto stránku navštevujú ako starí poraďáci , tak i noví, a ako si človek všimne tak starí poraďáci sú skoro všetci i výborní účtovníci ako napr. Veronika (Veronika, prepáč, že Ťa spomínam),Peťka Teba som považovala za odborníka ohľadom právnych otázok a i považujem, no netreba zabúdať, že v poslednom čase tu hľadajú rady noví a noví ľudia a my akosi nato zabúdame,takisto sa neustále menia zákony čo sa týka účtovníctva a nie všetci ihneď ten zákon pochopia, možno konkrétna citácia a krátky komentár im pomôžu.

Môj názor ohľadom citácii je , ak príde niekto nový a zadá otázku niekedy je potrebné tú citáciu zadať s príslušným komentárom. Mne osobne to pomohlo vo veľa prípadoch.

To že sem chodia i ľudia, ktorí chcú byť veľmi rýchle účtovníkmi a bez neustálych školení, je iná vec, ale veľmi rýchle sa dajú rozoznať a kto chce ich presmeruje na patričnú tému, aby si ju naštudoval, alebo ich jednoducho ignoruje.

Na záver: doteraz som si vážila každú jednu Tvoju radu, príspevok, len myslím, že by si chcela od porady odbornú stránku, bez toho, aby si si uvedomila, že i ľudia s vysokými znalosťami ohľadom účtovníctva, sú ľudia a tiež dobre padne poradiť sa i v iných veciach ako odborných, aby to bolo odselektované od účtovníctva nato slúžia ostatné rubriky podľa zameraní.

Smajlíci sú na spestrenie už tak ťažkého účtovníckeho chlebíka, niekto ich používa, niekto nie.

Peťka,
si tu už dosť dlho, prečo práve teraz a takýmto spôsobom? Čakala by som od Teba iný spôsob ako sa vyjadriť proti dlhým citáciam.

A i keď to k zadanej otázke nepatrí: téma účtovníctvo, ak ju rozbalím mali by sa tam zobrazovať príspevky k účtovníctvu a nie všetky denné príspevky.
day
21.08.11,05:58
ahojte,

niektore dlhsie prispevky, hlavne v oddychovych temach necitam vobec, co ma zaujima precitam cele.

niektore prispevky by mohli byt kratsie, to plne suhlasim, co sa tyka citacii, mozno by stacil link na citaciu a kto ma zaujem otvori si link
Heni
21.08.11,06:17
ja som za ponechanie citácií príspevku, na ktorý sa odpovedá.

a kedže niekedy je potrebné v odpovedi citovať §§, tak skracovanie príspevkov na nejakých 1000-2000 znakov by bolo v takýchto prípadoch tiež na škodu...
musel by sa jeden príspevok rozdeliť na viac menších, ak náhodou niekto v tom čase tiež prispieva do témy, tak by sa ten rozdelený nemusel nachádzať za sebou ale poprehadzovane s tými inými práve v tom čase pridanými príspevkami - a to by bol ešte väčší chaos ako je teraz....
Heni
21.08.11,06:29
a ešte by som chcela podotknúť, že napr. v témach, v ktorých sa radí ohľadom rozhodnutia v nejakých ťažkých živ. situáciách - tam je tiež ťažko radiť stručne a párslovne...
a ešte sú poraďáci, ktorých príspevky si rada prečítam, aj ked sú dlhšie, pretože je v nich veľa ľudskosti, pravdy a ponaučenia aj medzi riadkami - takže ak je aj tých riadkov viac - oplatí sa to prečítať ;)
veronikasad
21.08.11,06:33
Tu je typický príklad otázky, ktorú sa mi nechce čítať, a teda ani na ňu odpovedať

http://www.porada.sk/t174998-tajana12.html

Peťka zadala trošku nešťastný názov témy. Napriek tomu ma mrzí, že namiesto hľadania riešení, ako si uľahčiť prácu na Porade - znovu píšem ide o odborné témy - téma sa "zvrhla" na vzájomné osočovanie ...(aj od poraďákov, ktorí svoji radami v odborných témach neprispievajú a túto tému uzatvorili).
VieraPopluharova
21.08.11,07:12
Podľa mňa by sa táto téma mala uzavrieť, myslím, že sme si povedali, čo sme chceli k tomuto príspevku, a osočovanie nie je na mieste.
kukučka
21.08.11,07:18
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.
Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.
alebo takto:

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.:)


Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.


aj takto sa dá: /čítaj pomaly a vyskúšaj ;):D/

1. zvýrazním text a stlačím ikonu wrap......selected text - to je všetko! /vyzerá ako list aje v druhom riadku pod druhou modrou šípkou/

2. zvýrazním text a stlačím ikonu wrap......selected text, potom vymažem text, ktorý tam nechcem, pozor len text, zátvorky nechávam - to je všetko!

mimotemy mala som motto: :) . . . Vieš radu, daj na Poradu. . . :)
veronikasad
21.08.11,07:24
Kukučka, kde nájdem tú ikonu wrap......selected text?

(už som ju našla)
katalóg
21.08.11,07:40
Ak som si prezrela všetky príspevky dobre, tak doteraz dal ako jediný administrátor súhlas už k príspevku č. 4.
http://www.porada.sk/1829557-post4.html
veronikasad
21.08.11,07:47
Ak som si prezrela všetky príspevky dobre, tak doteraz dal ako jediný administrátor súhlas už k príspevku č. 4.
http://www.porada.sk/1829557-post4.html
Katalog, súhlasím s tebou. V prísp. č. 7 som dala návrh, ako sú citácie vyriešené na inej web stránke
rudopp
21.08.11,08:22
Akosi neviem sa k slovám dostať Petka čo sa s Tebou deje? prečo máš na svet zlosť? a akúsi bojovú náladu. A pepsi už napísala to správne, dokonca aj zábavne!
Nesúhlasím s tým aby sa citácie nedávali, lebo nie je potom prehľadné k čomu niekto dáva pripomienku, čo vyjadruje svoj názor!
Áno, príspevok sa dá skrátiť, ale ak chceš povedať viac, je nutné písať aj dve-tri odpovede. Potom bude príspevok krátky! Či až veľmi stručne písať?
Dá sa, ale pointa je potom kde? Skúsim raz, možno, ak budem mať náladu. Teraz nie - je mi z toho smutno.
No a nakoniec želám kedé už spíte krásne sny a ráno radšej úsmev a nie bojovú náladu.
A just nedám smailíka,aj keby sa hodil !

A ste mi nechceli veriť, že "5" je už vyše 2 roky zlostná (väčšinou sa vybúrila na mne - ale vyzerá, že už jej nestačím :---:---:--- ).
rudopp
21.08.11,08:25
Peťka, prečo si to myslíš? aj jedno, aj druhé! Ak ty ako zadávateľka si myslíš, že nevhodne som pridala príspevok, požiadaj, alebo nahlás -hnevať sa nebudem a ospravedlňujem sa ti v žiadnom prípade nechcem Ti nasmerovať tému do kúta, či na inú koľaj, aby sa zvrtla debata o tom čo chceš meniť.
O tom,metri - si môžeme (žiaľ iba popísať) a vysvetliť ale prosím ťa nie tu v tejto téme. Napíš mi ss-ku a mnohé sa dá vysvetliť, prípadne ma môžeš nakopať!. (vidíš Peti moja, ak j tu by som s dala smailíka, ale nedám!)
Iba toľko Ti poviem...áno, podľa môjho vedomia a svedomia mám !
Niečo som napísala - čiže vyjadrila, že to nie je najlepšie, ak necituješ. V mnohých citáciách s poniektorí poradáci hneď dávajú aj odpoveď inou farbou a priamo na vetu, ktorú chcú komentovať. Ak sa z príspevku okopíruje iba niečo, čo môže byť aj 5 -6 viet, nebude to dávať zmysel! Nemám pravdu?

Vyšla v téme na svetlo = musí strpieť reakcie, ktoré vyvolala.
rudopp
21.08.11,08:28
Zitka, ako si si nerozumieme. Keď som túto tému zakladala, nič viac som si nepriala, aby ten kto chce, sa vyjadril. Samozrejme, že som oceňovala vecný prístup väčšiny, čo normálne debatovali, až naraz sa objavili príspevky o obšívaní vechťov a o " príspevkoch, ktoré by bodli". Mám rada vtip v príspevkoch, ak ty tie príspevky považuješ za vtipné, prosím, možno nerozumiem humoru z iných poschodí. Preto tam nechodím a ani po takom humore netúžim.

Zitka, už žiadne SS nepíšem, lebo nechcem sa opäť dožiť, aby ktokoľvek prekrúcal ich zmysel.

Nemám nič proti príspevkom, ktoré nesúhlasia s mojim názorom, ani som nepredpokladala, že každý bude súhlasiť. Ale ak si čítala, tak viacerým prekáža neprehľadnosť tém, práve v dôsledku nekonečných citácií a siahodlhých príspevkov. Ak to iným vyhovuje, v poriadku, je to ich názor. Je to je taký problém napísať to normálnym spôsobom? Nakoniec vždy to zostane na Richardovi, či si z témy niečo vezme pre zmeny na Porade, alebo nie. Ak sa nič nezmení, svet sa preto nezrúti. Ale ani ja nebudem ticho, ak nejaký video1983 mi tu začne rokazovať, čo mám robiť a čo nie. To sa kde doteraz "pregrcával a trtošil", keď sa cíti byť kompetentným do všetkého hovoriť?:eek: A skús sa pozrieť na moje príspevky v tejto téme. Sú do jedného označkované ako "neužitočné". To je tá nová norma správania sa , komunikácie a kultúry prejavu? To tým kritériom budú príspevky nejakého trtoša, ktorý celý deň drísta o tom, čo sa mu stalo a čo ho neminulo? Ktorý okrem obhrublých vtipov nič rozumné na Porade nenapísal? To je to posilnenie Porady "novou kvalitou" o ktorej písal Stanislav? To potom nech Boh ochraňuje Poradu.:eek:

Konečne si aj iným ukázala svoju """dámsku :D:D:D " slovnú zásobu.
rudopp
21.08.11,08:30
Pozri sa, napisala som svoj nazor k danej teme. ze by som rada mala len taketo problemy. je to moj pohlad na tuto temu, neviem, preco som dostala, ze je to mimo temy, ked som sa vyjadrila k meritu temy.
Myslim si, ze porada, ako teraz vyzera splna vsetko, co splnat mala.
Tak ti zelam vela zdaru pri rekonstrukcnych pracach a mas pravdu, budem sa starat o svoje problemy.
mimotemy
Petra, v poslednom case zasnem nad tvojimi akatmi na druhych.Vid prispevok nad tymto mojim....nechapem.


Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ?? :D:D
(skoro 88% Danilinho :--- )
rudopp
21.08.11,08:33
Peťka,
si tu už dosť dlho, prečo práve teraz a takýmto spôsobom? Čakala by som od Teba iný spôsob ako sa vyjadriť proti dlhým citáciam.



Včely jej uleteli :---.
Pikoška
21.08.11,08:35
Akosi neviem sa k slovám dostať Petka čo sa s Tebou deje? prečo máš na svet zlosť? a akúsi bojovú náladu. A pepsi už napísala to správne, dokonca aj zábavne!
Nesúhlasím s tým aby sa citácie nedávali, lebo nie je potom prehľadné k čomu niekto dáva pripomienku, čo vyjadruje svoj názor!
Áno, príspevok sa dá skrátiť, ale ak chceš povedať viac, je nutné písať aj dve-tri odpovede. Potom bude príspevok krátky! Či až veľmi stručne písať?
Dá sa, ale pointa je potom kde? Skúsim raz, možno, ak budem mať náladu. Teraz nie - je mi z toho smutno.
No a nakoniec želám kedé už spíte krásne sny a ráno radšej úsmev a nie bojovú náladu.
A just nedám smailíka,aj keby sa hodil !Milá Zitka, hovoríš mi z duše. V noci som niečo chcela napísať, ale vyhodila ma pripomienka o uzatvorenej téme. Táto téma je totiž jasným dôkazom nerešpektovania iného názoru. Nevhodné a neužitočné sa tu hemžia len preto, že nie sme jednofarební. Démonizovanie Porady tiež nie je namieste, svet internetu pokročil a kde kliknem tam rovnako nájdem prepracované rady z oblasti ekonómie, účtovníctva, ba dokonca už viac vpredu ako tu na Porade. Od minimálnej mzdy cez tú Mihálovu superhrubú až po šliapanie na päty živnostníkom. Osobne oceňujem viac právne rady ako tie ekonomikcé, lebo predsa len právnici si skôr nechajú vŕtať do kolena.:) A delenie poraďákov na starých a nových je len falošná stopa, lebo aj Hana Hegerová odchádza a svet za ňou poplače viac, ako za celebritami z jej veku jednopätinovými. Všetci sme nahraditeľní, ale rovnako slobodní vyjadriť svoj vlastný názor. A to je kameň úrazu Porady. Dôkaz prilepím onedlho, lebo bez argumentov sú to len drísty.:rolleyes:
Pikoška
21.08.11,08:44
V boji o prehľadnú a stručnú Poradu :D:D:D:D:D:D:D:D.Kamil iba poukázala na tú skutočnosť, keď sa voda káže a víno pije......Ale už je onálepkovaný, takže je nevhodný a neužitočný zároveň? Mne keď pije krv, tak ho obídem. A keď píše múdro, prečítam. :)

P.S. Takže dúfam stačí jeden dôkaz za všetky!!!
alaya1
21.08.11,08:52
mimotemy
Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ?? :D:D
(skoro 88% Danilinho :--- )
Dakujem, nemam zaujem, ja tu nie som ani stara poradacka,ani nova, mala som rada toto forum, pripadalo mi na inej urovni, ako ostatne anonymne fora, kym som sa nedocitala, ze som podobna Hitlerovi, potom, ze mam byt ticho, ked mam iny nazor. Ale aj tak tu najdem vela dobrych ludi a mudrych hlav.
rudopp
21.08.11,09:00
Kamil iba poukázala na tú skutočnosť, keď sa voda káže a víno pije......Ale už je onálepkovaný, takže je nevhodný a neužitočný zároveň? Mne keď pije krv, tak ho obídem. A keď píše múdro, prečítam. :)

P.S. Takže dúfam stačí jeden dôkaz za všetky!!!

Máš to popletené :
- bojuje za stručnú Poradu
- sama musí začať stručne (nie ešte redundantnú infovetu na konci : Ale som sa rozpísala :D = to ona slope to víno :--- )
- ja som jej odpovedal stručne (ako vzor do budúcnosti :D ).

1, logicky ako by vôbec nevhodný mohol byť užitočný ? :)

2, (iba pre spestrenie) držím sa porekadla : Malá kopa pýta viac

Do toho sa ťažko rýpe :D.
danushka
21.08.11,09:11
no mam dost! vyhodia ta dverami , prides oknom! som si myslel ze si trosku na inej urovni , aj podla komentov ake mas ale asi som sa mylil.
co je na tom tazke pochopit ze tema je vyriesena, takze uzamknuta?

sa musis riadne doma nudit teda, , pomaly zacinam chapat toho rudoppa !

nuz, ale raz som to uz napisal, bez chlapa sa kazda zena nudi a robi blbosti ;-)

Fúha, ja v princípe nemám čo k podstate témy povedať, lebo neriešim už dávno čo a ako na Porade funguje, či nefunguje, ale toto, čo citujem je riadne silná káva video!
Čo tu riešiš, či je niekto single?:eek:
Čo tu riešiš Kamila versus Petra?:eek:
Ty Kamil, čo neustále prúdiš do Petry? To nevieš zabuchnúť dvere a nevšímať si jej príspevky? Si jeden hašterivý tvor!

Och Peťuš, sama vidíš, že sa toto fórum ubralo iným smerom, než bol jeho pôvodný zámer.
Tomuto fóru je jedno, či sa tu ľudia vadia, alebo si radia. Už keď sa veľmi vadí, moderátori témy zamknú,resp.niekto schytá ban. Tomuto fóru je jedno, či odišli a odídu odborníci, prídu iní.
Hlavne, že keď si otvoríš Poradu, z každej strany na návštevníka číha agresívna reklama a virtuálne vzťahy a obsah stránky už nie sú dôležité.
No, čo už tu človek narieši...
danushka
21.08.11,09:17
Chcela by si vidieť, aký má slovník, keď sa odviaže ?? :D:D
(skoro 88% Danilinho :--- )

Danilu nechaj na pokoji, Danila precikala 99,99 % všetkých členov Porady a má rozum, aký má málokto.
80 % tých, čo robili Poradu odbornou tu už nie je a ani nepríde.
rudopp
21.08.11,09:21
Fúha, ja v princípe nemám čo k podstate témy povedať, lebo neriešim už dávno čo a ako na Porade funguje, či nefunguje, ale toto, čo citujem je riadne silná káva video!
Čo tu riešiš, či je niekto single?:eek:
Čo tu riešiš Kamila versus Petra?:eek:
Ty Kamil, čo neustále prúdiš do Petry? To nevieš zabuchnúť dvere a nevšímať si jej príspevky? Si jeden hašterivý tvor!

Och Peťuš, sama vidíš, že sa toto fórum ubralo iným smerom, než bol jeho pôvodný zámer.
Tomuto fóru je jedno, či sa tu ľudia vadia, alebo si radia. Už keď sa veľmi vadí, moderátori témy zamknú,resp.niekto schytá ban. Tomuto fóru je jedno, či odišli a odídu odborníci, prídu iní.
Hlavne, že keď si otvoríš Poradu, z každej strany na návštevníka číha agresívna reklama a virtuálne vzťahy a obsah stránky už nie sú dôležité.
No, čo už tu človek narieši...

Navrhol som jej pred pár mesiacmi zakopať sekerku :).

Odmietla :D. Drží ju to voči mne (bez príčiny voči nej ) také 3 roky.

Mne je to jedno = kus ako kus.
Napíše hovadinu - rýpnem.
Bude drzá / samoľúba - - skomentujem.
Ako hocikomu. Prečo by som jej mal dávať výnimku ?????????????

PS
Lenže si láskavo všimni (ako zopár iných) :
- nie je to tá normálna "5" spred troch rokov
- iných chce dirigovať na verejnom fóre - - čo môžu a čo nie
- na protinázory je príliš "výbušná"
- je farizejka : vodu káže / víno pije.
rudopp
21.08.11,09:26
Kamil iba poukázala na tú skutočnosť, keď sa voda káže a víno pije......Ale už je onálepkovaný, takže je nevhodný a neužitočný zároveň? Mne keď pije krv, tak ho obídem. A keď píše múdro, prečítam. :)

P.S. Takže dúfam stačí jeden dôkaz za všetky!!!


Danilu nechaj na pokoji, Danila precikala 99,99 % všetkých členov Porady a má rozum, aký má málokto.
80 % tých, čo robili Poradu odbornou tu už nie je a ani nepríde.

Máš pocit , že ju predo mnou treba brániť ??
Veď mi si v podstate rozumieme:D:D:D (aj keď ja ju volám spr. (ako je aj pravda:)) a ona mňa ho./kur. (ako nie je pravda:---) )
rudopp
21.08.11,09:28
Danilu nechaj na pokoji, Danila precikala 99,99 % všetkých členov Porady a má rozum, aký má málokto.
80 % tých, čo robili Poradu odbornou tu už nie je a ani nepríde.

To sú snehuláci = to je malina
To už sme min dvaja :D:D:D.
danushka
21.08.11,09:32
Navrhol som jej pred pár mesiacmi zakopať sekerku :).

Odmietla :D. Drží ju to voči mne (bez príčiny voči nej ) také 3 roky.

Mne je to jedno = kus ako kus.
Napíše hovadinu - rýpnem.
Bude drzá / samoľúba - - skomentujem.
Ako hocikomu. Prečo by som jej mal dávať výnimku ?????????????

PS
Lenže si láskavo všimni (ako zopár iných) :
- nie je to tá normálna "5" spred troch rokov
- iných chce dirigovať na verejnom fóre - - čo môžu a čo nie
- na protinázory je príliš "výbušná"
- je farizejka : vodu káže / víno pije.
Ja sa jej nedivím, že Ťa odmietla.
Mňa tiež v minulosti pourážal jeden člen a keby žiadal zakopať sekeru, tak mu na to kýcham.
Ale my dvaja sa obchádzame a dúfam, že to tak aj ostane a pokiaľ sa nemýlim, Petra Ťa verejne žiadala, aby si na ňu nereagoval, čo Ty nedokážeš.
Teda čakala by som to od chlapa, že dokáže byť zdržanlivejší, ale mýlim sa a sama viem Kamil, že keď chceš, vieš aj dať pokoj.
A viac sa nebudem vyjadrovať k Petra versus Kamil.

Petru si veľmi vážim ako múdru ženu s neskutočným rozhľadom, ktorá si nenechá skákať po hlave a mňa sa dotklo, ako video naráža na jej osobný život. Je nedôstojné brýzgať voči niekomu tak, ako to robíš aj Ty Kamil.To kde sme došli preboha už na Porade, aby sme sa tu takto ľudia k sebe chovali? To si hovoríme ĽUDIA?
Pikoška
21.08.11,09:44
Máš pocit , že ju predo mnou treba brániť ??
Veď mi si v podstate rozumieme:D:D:D (aj keď ja ju volám spr. (ako je aj pravda:)) a ona mňa ho./kur. (ako nie je pravda:---) )He,he, vraj v najlepšom treba prestať. Ty si mi hodil rukavičku a ja ju zodvihnem. Mám vo zvyku ohodnotiť proťajšok. Vtedy volím stratégiu: kanalizačný dlaždič, versus ani zastrúhaný vlas. Takže tak, Milanko. Moju vnučku učím, že do h.... sa nemá rýpať, lebo potom smrdí. U toho Tvojho teda volím alobal, prikrývam, dúfam, že bude odolný voči pachom.;)

P.S. Petra je dáma, ktorú Ty nemôžeš uraziť. Je odbroníčka, ktorej Ti nemôžeš konkurovať. Len nesprávne zvolila položenie alobalu. Nechala Ti priveľkú fugu...... Za viac mi nestojíš, lebo by mi vykypela polievka.:---
video1983
21.08.11,09:50
Vidim ze na porade su ludia a NADludia ktori si myslia ze ked su tu od roku "pana" tak zjedli vsetku mudrost sveta. Vsimol som si aj to,ze ked napise "novy" clen nieco s cim "stary" clen nesuhlasi hned mu pise ,ze kto si? co tu robis? kolko si tu aby si sa rozdrapoval? Vazeni na co sa tu hrate??? necakal som ze tato tema bude mat 10 stran. Ved sa uzatvorila , nazory boli napisane. Reagoval som na to. Na co ju nehala opat otvorit.
To co som napisal ,bolo len preto lebo mi to tak aj pripada , ze sa velmi nudi. No ja sa teda trtosim , v poriadku. Nebudte pre pana boha vsetci citlivi , ked clovek trochu zasranduje tak ako aj pepsikova....
Napisal som vtip do srandiciek , bol neslusny a prisla nejaka Petra Nová a dala mi nevhodne, len za to ze bol neslusny. Na co sa tu ona hra??? Nikdy nehresis? zasnem nad tou pretvarkou tejto zeny, ked v jednom prispevku dokaze osocit niekoho a druhy oznaci za nevhodny aj ked to je vtip! Mne je uplne jedno ze mi tu niekto klikne na neuzitocne a nevhodne alebo opace. Donedavna som ani nevedel ze su za to nejke body a je mi to nadalej jedno. Nie som na porade dlho a nie som tu ani pre nejake body , ale som tu preto ze som tu spoznal fajn ludi a ludi ktori aj poradia a vazim si ich.
a ty Petra rob so sebou nieco , vsimli si to viaceri ze nie si v poriadku ja ti ato aj napisem!
kukučka
21.08.11,09:51
ja som sklamaná, ako sa tu začali chlapi správať ku ženám a aj z toho, koľko je tu vulgárnosti v poslednej dobe /nemyslím tým vtipy/

doplnené:
video, začala som písať môj príspevok keď tu ešte nebol tvoj! Sadol na teba ako r.ť na šerbel.
Áno, skoro všetci občas použijeme sprostonárodné slová, sú korením jazyka.
alaya1
21.08.11,09:55
Mila moja, ale aj zeny k zenam.....
Stanislav 1975
21.08.11,09:58
Vidim ze na porade su ludia a NADludia ktori si myslia ze ked su tu od roku "pana" tak zjedli vsetku mudrost sveta. Vsimol som si aj to,ze ked napise "novy" clen nieco s cim "stary" clen nesuhlasi hned mu pise ,ze kto si? co tu robis? kolko si tu aby si sa rozdrapoval? Vazeni na co sa tu hrate??? necakal som ze tato tema bude mat 10 stran. Ved sa uzatvorila , nazory boli napisane. Reagoval som na to. Na co ju nehala opat otvorit.
To co som napisal ,bolo len preto lebo mi to tak aj pripada , ze sa velmi nudi. No ja sa teda trtosim , v poriadku. Nebudte pre pana boha vsetci citlivi , ked clovek trochu zasranduje tak ako aj pepsikova....
Napisal som vtip do srandiciek , bol neslusny a prisla nejaka Petra Nová a dala mi nevhodne, len za to ze bol neslusny. Na co sa tu ona hra??? Nikdy nehresis? zasnem nad tou pretvarkou tejto zeny, ked v jednom prispevku dokaze osocit niekoho a druhy oznaci za nevhodny aj ked to je vtip! Mne je uplne jedno ze mi tu niekto klikne na neuzitocne a nevhodne alebo opace. Donedavna som ani nevedel ze su za to nejke body a je mi to nadalej jedno. Nie som na porade dlho a nie som tu ani pre nejake body , ale som tu preto ze som tu spoznal fajn ludi a ludi ktori aj poradia a vazim si ich.
a ty Petra rob so sebou nieco , vsimli si to viaceri ze nie si v poriadku ja ti ato aj napisem!

Video, a ešte časom prídeš na to, že sa ti pár krát aj stane, že ty si myslíš, že poniektorých ľudí dobre poznáš, že to sú tvoji dobrí známy a v najnevhodnejšej chvíli ti pichnú nožík do chrbta...
Ja som tu mal volakedy kopu kopu "priateľov" a teraz tu verím čo ja viem nie viac ako 6-7 ľuďom...- na to ešte len prídeš...-preto si dávaj veľký ozor- pritákavačom vždy never-
Stanislav 1975
21.08.11,10:02
Neviem ako ostatní, ale ja osobne mám z príchodu videa dobrý pocit, ešte je síce neoťukaný a nerozkukaný, ale myslím, že video je posilou pre Poradu...To je moj názor...

A čo sa týka Kamila- neviem prečo silou mocou do neho rýpete- posledné 2 týždne nikto do neho nerýpal a bol pokoj, kľud- aj radil dobre a písal slušne- tak neviem prečo ho vždy silou mocou chcete vyprovokovať- keď sa do neho nik neobúva,tak je aj on v pohode...
Len to je ten problém, že ked príde nejaký nový poraďák a pýta sa na Kamila, tak ho hneď onálepkujete( poniektorí) že je psychopat a podobné veci a potom sa čudujeme, že sa Kamil ozve?Však nechajte nových si troška mienku urobiť samých...-a nie hneď kto nám nepasuje, robiť z neho blázna a tupca a psychopata...
kukučka
21.08.11,10:03
allaya, držala som od včera hupusu ako vraví pepsi, ale ty si začala prvá, tak teraz nefňukaj. Nepridám sa na tvoju stranu, ty si totiž vo svojom prvom príspevku nevyjadrila názor k Petrinmu návrhu, ty si ju znevažila. Petru aj tému.
danushka
21.08.11,10:03
Video, a ešte časom prídeš na to, že sa ti pár krát aj stane, že ty si myslíš, že poniektorých ľudí dobre poznáš, že to sú tvoji dobrí známy a v najnevhodnejšej chvíli ti pichnú nožík do chrbta...
Ja som tu mal volakedy kopu kopu "priateľov" a teraz tu verím čo ja viem nie viac ako 6-7 ľuďom...- na to ešte len prídeš...-preto si dávaj veľký ozor- pritákavačom vždy never-

Priateľ nie vždy musí súhlasiť s našim názorom Stanko.
Priateľstvo je naopak o aj tom, že vieme akceptovať protinázor :).
danushka
21.08.11,10:07
Neviem ako ostatní, ale ja osobne mám z príchodu videa dobrý pocit, ešte je síce neoťukaný a nerozkukaný, ale myslím, že video je posilou pre Poradu...To je moj názor...

A čo sa týka Kamila- neviem prečo silou mocou do neho rýpete- posledné 2 týždne nikto do neho nerýpal a bol pokoj, kľud- aj radil dobre a písal slušne- tak neviem prečo ho vždy silou mocou chcete vyprovokovať- keď sa do neho nik neobúva,tak je aj on v pohode...

Milý Stanko, osobne som si video veľmi obľúbila a myslím, že nezanevrie na mňa, že som mu vytkla formu, ako zaťal do Petry.

Naopak, keby som niečo také vytkla Tebe, považoval by si to za kudlu do chrbta zozadu a už by to nebol prejav priateľstva;).
danushka
21.08.11,10:09
Peťa, ospravedlňujem sa za mrník v téme, ale ak už na nič dobré táto téma nebude, tak nech si ľudia povedia o svojich otlakoch na Porade.
Indeed
21.08.11,10:10
Petra,

ďakujem za túto tému .:o

Ja ked som poukazoval na problém vešania zbytočných citácii, zo zákonov, tak som dostával

za svoju pripomienku "neužitočné", niekedy aj "nevhodné". :eek:
Stanislav 1975
21.08.11,10:12
Milý Stanko, osobne som si video veľmi obľúbila a myslím, že nezanevrie na mňa, že som mu vytkla formu, ako zaťal do Petry.

Naopak, keby som niečo také vytkla Tebe, považoval by si to za kudlu do chrbta zozadu a už by to nebol prejav priateľstva;).

nemáš pravdu danushka- ty osobne si ma nesklamala lebo s tebou osobne som nikdy nebol nejaký extra kamoš...
a čo sa týka že so mnou niekto nesúhlasí, v tom tiež nemáš pravdu- Buchač ma kolkokrát zjazdí a mám ho rád, s Halli sa tiež povadím každú chvílu a je to jedna z mojích najobľúbenejších poraďáčok- takže sa mýliš...
Ja mám kritiku rád- ona ma totiž posúva vpred, ja neznášam faloš a to je rozdiel...
danushka
21.08.11,10:20
Stanko, otvorene teraz...
Tvoje pompézno-teatrálne odchody a príchody z Porady a na ňu späť mi neunikli:D.
Aj Tvoje veľké upratovanie vo virtuálnych priateľstvách.
Beriem Ťa takého, aký si a viem v čom si dobrý a v čom vieš poradiť. To je pre mňa dôležité. Fakt, že máš poisťovníctvo v malíčku z praxe mi hovorí, že oslovím aj Teba, ak budem potrebovať pomoc, resp. Ťa odporučím. To, že si starý ješiťák je tiež pravda, ale to si Ty :) :) :). Každý sme jedinenčný, to je krásne na tomto svete.
Stanislav 1975
21.08.11,10:24
Stanko, otvorene teraz...
Tvoje pompézno-teatrálne odchody a príchody z Porady a na ňu späť mi neunikli:D.
Aj Tvoje veľké upratovanie vo virtuálnych priateľstvách.
Beriem Ťa takého, aký si a viem v čom si dobrý a v čom vieš poradiť. To je pre mňa dôležité. Fakt, že máš poisťovníctvo v malíčku z praxe mi hovorí, že oslovím aj Teba, ak budem potrebovať pomoc, resp. Ťa odporučím. To, že si starý ješiťák je tiež pravda, ale to si Ty :) :) :). Každý sme jedinenčný, to je krásne na tomto svete.

moja, k tým teatrálnosťam mojím- pochop, že ja sa Poradou bavím, ja neviem ja sa proste bavím- neberiem ju nejako vážne- a kolkokrát som aj napísal- nie vždy napíšem pravdu( netreba mi veriť vo všetkom čo napíšem), niekedy urobím divadielko- ale to je všetko ako píšem tým, že keď mám náladu tak sa dojdem baviť...
Stanislav 1975
21.08.11,10:27
Stanko, otvorene teraz...
Tvoje pompézno-teatrálne odchody a príchody z Porady a na ňu späť mi neunikli:D.
Aj Tvoje veľké upratovanie vo virtuálnych priateľstvách.
Beriem Ťa takého, aký si a viem v čom si dobrý a v čom vieš poradiť. To je pre mňa dôležité. Fakt, že máš poisťovníctvo v malíčku z praxe mi hovorí, že oslovím aj Teba, ak budem potrebovať pomoc, resp. Ťa odporučím. To, že si starý ješiťák je tiež pravda, ale to si Ty :) :) :). Každý sme jedinenčný, to je krásne na tomto svete.

no napr. my dvaja by sme mali byť ostatným vzorom na porade- naše názory sú vo vačšine prípadov odlíšné, ty máš troška iné priority ako mám ja- ale nejako sa rešpektujeme- zbytočne nereagujeme na seba, keď to asi nedopadne dobre...
Kolkokrát mám na teba chuť reagovať, ale radšej idem ďalej...:D
danushka
21.08.11,10:40
Myslím, že priority máme Stanko v princípe rovnaké.
Prvoradá je rodina, vychovávanie detí, úcta k partnerovi, úcta k človeku, k priateľom, nevyvyšovať sa, pomôcť človeku v núdzi a napríklad ujať sa aj psíka najdúšika...

To, že si proti interupciám a ja napríklad toto považujem za výsostné rozhodnutie ženy, to už je druhá vec. Alebo to, že ľudia odsúdia niekoho prv, že nebol za jeho čin vynesený rozsudok, ale už ho chcú ukameňovať a ja trpezlivo čakám na rozsudok - to už sú tie naše protichodné názory, ale máme na nich právo.

A obávam sa, že takejto názorovej tolerancie tu nie je každý schopný, škoda.
buchač
21.08.11,11:12
nemáš pravdu danushka- ty osobne si ma nesklamala lebo s tebou osobne som nikdy nebol nejaký extra kamoš...
a čo sa týka že so mnou niekto nesúhlasí, v tom tiež nemáš pravdu- Buchač ma kolkokrát zjazdí a mám ho rád, s Halli sa tiež povadím každú chvílu a je to jedna z mojích najobľúbenejších poraďáčok- takže sa mýliš...
Ja mám kritiku rád- ona ma totiž posúva vpred, ja neznášam faloš a to je rozdiel...

http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-22-itwasntme.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-78-rock.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-31-angel.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-36-giggle.gif
rudopp
21.08.11,11:31
He,he, vraj v najlepšom treba prestať. Ty si mi hodil rukavičku a ja ju zodvihnem. Mám vo zvyku ohodnotiť proťajšok. Vtedy volím stratégiu: kanalizačný dlaždič, versus ani zastrúhaný vlas. Takže tak, Milanko. Moju vnučku učím, že do h.... sa nemá rýpať, lebo potom smrdí. U toho Tvojho teda volím alobal, prikrývam, dúfam, že bude odolný voči pachom.;)

P.S. Petra je dáma, ktorú Ty nemôžeš uraziť. Je odbroníčka, ktorej Ti nemôžeš konkurovať. Len nesprávne zvolila položenie alobalu. Nechala Ti priveľkú fugu...... Za viac mi nestojíš, lebo by mi vykypela polievka.:---

Nedeľnú polievku varíš o 3/4 na jednu ?

Ha ha - skoro taká, ako keď si mi ty telefonovala pred odletom

Nový odbor, čo vyučujú na právnickej učňovke ???
Gramatyka:)
Ja nepotrebujem, aby mi niekto nechával - ak uznám za vhodnú - - urobím sám:D - - a ani nepotrebujem , aby ma niekto obhajoval :---.
rudopp
21.08.11,11:33
Ja sa jej nedivím, že Ťa odmietla.
Mňa tiež v minulosti pourážal jeden člen a keby žiadal zakopať sekeru, tak mu na to kýcham.
Ale my dvaja sa obchádzame a dúfam, že to tak aj ostane a pokiaľ sa nemýlim, Petra Ťa verejne žiadala, aby si na ňu nereagoval, čo Ty nedokážeš.
Teda čakala by som to od chlapa, že dokáže byť zdržanlivejší, ale mýlim sa a sama viem Kamil, že keď chceš, vieš aj dať pokoj.
A viac sa nebudem vyjadrovať k Petra versus Kamil.

Petru si veľmi vážim ako múdru ženu s neskutočným rozhľadom, ktorá si nenechá skákať po hlave a mňa sa dotklo, ako video naráža na jej osobný život. Je nedôstojné brýzgať voči niekomu tak, ako to robíš aj Ty Kamil.To kde sme došli preboha už na Porade, aby sme sa tu takto ľudia k sebe chovali? To si hovoríme ĽUDIA?

Ja to neberiem ako obchádzanie (skôr je to znak, že nepíšeš často a vyslovene hovadiny = nemám dôvod rýpať do normálnych :) )
rudopp
21.08.11,11:36
Vidim ze na porade su ludia a NADludia ktori si myslia ze ked su tu od roku "pana" tak zjedli vsetku mudrost sveta. Vsimol som si aj to,ze ked napise "novy" clen nieco s cim "stary" clen nesuhlasi hned mu pise ,ze kto si? co tu robis? kolko si tu aby si sa rozdrapoval? Vazeni na co sa tu hrate??? necakal som ze tato tema bude mat 10 stran. Ved sa uzatvorila , nazory boli napisane. Reagoval som na to. Na co ju nehala opat otvorit.
To co som napisal ,bolo len preto lebo mi to tak aj pripada , ze sa velmi nudi. No ja sa teda trtosim , v poriadku. Nebudte pre pana boha vsetci citlivi , ked clovek trochu zasranduje tak ako aj pepsikova....
Napisal som vtip do srandiciek , bol neslusny a prisla nejaka Petra Nová a dala mi nevhodne, len za to ze bol neslusny. Na co sa tu ona hra??? Nikdy nehresis? zasnem nad tou pretvarkou tejto zeny, ked v jednom prispevku dokaze osocit niekoho a druhy oznaci za nevhodny aj ked to je vtip! Mne je uplne jedno ze mi tu niekto klikne na neuzitocne a nevhodne alebo opace. Donedavna som ani nevedel ze su za to nejke body a je mi to nadalej jedno. Nie som na porade dlho a nie som tu ani pre nejake body , ale som tu preto ze som tu spoznal fajn ludi a ludi ktori aj poradia a vazim si ich.
a ty Petra rob so sebou nieco , vsimli si to viaceri ze nie si v poriadku ja ti ato aj napisem!

Volá sa to Petrokracia

už 3 roky
rudopp
21.08.11,11:37
ja som sklamaná, ako sa tu začali chlapi správať ku ženám a aj z toho, koľko je tu vulgárnosti v poslednej dobe /nemyslím tým vtipy/

doplnené:
video, začala som písať môj príspevok keď tu ešte nebol tvoj! Sadol na teba ako r.ť na šerbel.
Áno, skoro všetci občas použijeme sprostonárodné slová, sú korením jazyka.

Vari len nepovažuješ "5" za normálnu ženu
rudopp
21.08.11,11:39
Video, a ešte časom prídeš na to, že sa ti pár krát aj stane, že ty si myslíš, že poniektorých ľudí dobre poznáš, že to sú tvoji dobrí známy a v najnevhodnejšej chvíli ti pichnú nožík do chrbta...
Ja som tu mal volakedy kopu kopu "priateľov" a teraz tu verím čo ja viem nie viac ako 6-7 ľuďom...- na to ešte len prídeš...-preto si dávaj veľký ozor- pritákavačom vždy never-

Drž sa hesla ako ja na Traviane :
Neverím nikomu (aj sebe iba horko ťažko:D:D:D ).
Stanislav 1975
21.08.11,11:47
Ďakujem tým, ktorí napriek všetkému čo sa za tie roky popísalo a pohovorilo o mne na Porade, tak stále pri mne stoja- oni mi dodávajú silu, že idem ďalej do tohoto boja-nezáleží, kolkí mi píšu ss-ky, že "s poradou už konečne prestaň "- mojím slovom neodvratným falošných tu trestám...
Som poraďácky makač- stále makám v tomto fachu, idem stále hore ,závidia mi,že som tam, kde oni nikdy nebudú- prečo som tak vysoko sa stále čudujú...
rudopp
21.08.11,11:48
Neviem ako ostatní, ale ja osobne mám z príchodu videa dobrý pocit, ešte je síce neoťukaný a nerozkukaný, ale myslím, že video je posilou pre Poradu...To je moj názor...

A čo sa týka Kamila- neviem prečo silou mocou do neho rýpete- posledné 2 týždne nikto do neho nerýpal a bol pokoj, kľud- aj radil dobre a písal slušne- tak neviem prečo ho vždy silou mocou chcete vyprovokovať- keď sa do neho nik neobúva,tak je aj on v pohode...
Len to je ten problém, že ked príde nejaký nový poraďák a pýta sa na Kamila, tak ho hneď onálepkujete( poniektorí) že je psychopat a podobné veci a potom sa čudujeme, že sa Kamil ozve?Však nechajte nových si troška mienku urobiť samých...-a nie hneď kto nám nepasuje, robiť z neho blázna a tupca a psychopata...

Sa ma budeš zastávať = dajú ti po hube :D:D:D .
rudopp
21.08.11,11:50
He,he, vraj v najlepšom treba prestať. Ty si mi hodil rukavičku a ja ju zodvihnem. Mám vo zvyku ohodnotiť proťajšok. Vtedy volím stratégiu: kanalizačný dlaždič, versus ani zastrúhaný vlas. Takže tak, Milanko. Moju vnučku učím, že do h.... sa nemá rýpať, lebo potom smrdí. U toho Tvojho teda volím alobal, prikrývam, dúfam, že bude odolný voči pachom.;)

P.S. Petra je dáma, ktorú Ty nemôžeš uraziť. Je odbroníčka, ktorej Ti nemôžeš konkurovať. Len nesprávne zvolila položenie alobalu. Nechala Ti priveľkú fugu...... Za viac mi nestojíš, lebo by mi vykypela polievka.:---

Ja sa tiež (po určitú mieru) prispôsobím - aby rozumel :D:D:D.
(a trošku sondujem = každý má "slabé miesto" - aj ja )
lenkak
21.08.11,11:51
Sa ma budeš zastávať = dajú ti po hube :D:D:D .

ako kto. ;)
rudopp
21.08.11,11:52
Ja sa jej nedivím, že Ťa odmietla.
Mňa tiež v minulosti pourážal jeden člen a keby žiadal zakopať sekeru, tak mu na to kýcham.
Ale my dvaja sa obchádzame a dúfam, že to tak aj ostane a pokiaľ sa nemýlim, Petra Ťa verejne žiadala, aby si na ňu nereagoval, čo Ty nedokážeš.
Teda čakala by som to od chlapa, že dokáže byť zdržanlivejší, ale mýlim sa a sama viem Kamil, že keď chceš, vieš aj dať pokoj.
A viac sa nebudem vyjadrovať k Petra versus Kamil.

Petru si veľmi vážim ako múdru ženu s neskutočným rozhľadom, ktorá si nenechá skákať po hlave a mňa sa dotklo, ako video naráža na jej osobný život. Je nedôstojné brýzgať voči niekomu tak, ako to robíš aj Ty Kamil.To kde sme došli preboha už na Porade, aby sme sa tu takto ľudia k sebe chovali? To si hovoríme ĽUDIA?

To by sa mohlo dať aj do Etikety :).
25, Zadávateľ pri otvorení (verejne vycapenej ) témy má právo menovite vypísať, kto mu na ňu nemôže odpísať:D:---:---
lenkak
21.08.11,11:54
aj som chcela prispieť, ale už ani poriadne neviem čo bolo na začiatku. K tým citáciam: v odborných témach sa neraz zídu, hlavne keď je viacero príspevkov, tam kde je zábava, oddych a plno obrázkov, tam ani nemusia byť. Zvyčajne veľké obrázky pri citovaní vymažem.
rudopp
21.08.11,11:54
nemáš pravdu danushka- ty osobne si ma nesklamala lebo s tebou osobne som nikdy nebol nejaký extra kamoš...
a čo sa týka že so mnou niekto nesúhlasí, v tom tiež nemáš pravdu- Buchač ma kolkokrát zjazdí a mám ho rád, s Halli sa tiež povadím každú chvílu a je to jedna z mojích najobľúbenejších poraďáčok- takže sa mýliš...
Ja mám kritiku rád- ona ma totiž posúva vpred, ja neznášam faloš a to je rozdiel...

Nejaký mäsiar - maso chystá :)
rudopp
21.08.11,11:55
Stanko, otvorene teraz...
Tvoje pompézno-teatrálne odchody a príchody z Porady a na ňu späť mi neunikli:D.
Aj Tvoje veľké upratovanie vo virtuálnych priateľstvách.
Beriem Ťa takého, aký si a viem v čom si dobrý a v čom vieš poradiť. To je pre mňa dôležité. Fakt, že máš poisťovníctvo v malíčku z praxe mi hovorí, že oslovím aj Teba, ak budem potrebovať pomoc, resp. Ťa odporučím. To, že si starý ješiťák je tiež pravda, ale to si Ty :) :) :). Každý sme jedinenčný, to je krásne na tomto svete.

Jo
rudopp
21.08.11,12:00
Myslím, že priority máme Stanko v princípe rovnaké.
Prvoradá je rodina, vychovávanie detí, úcta k partnerovi, úcta k človeku, k priateľom, nevyvyšovať sa, pomôcť človeku v núdzi a napríklad ujať sa aj psíka najdúšika...

To, že si proti interupciám a ja napríklad toto považujem za výsostné rozhodnutie ženy, to už je druhá vec. Alebo to, že ľudia odsúdia niekoho prv, že nebol za jeho čin vynesený rozsudok, ale už ho chcú ukameňovať a ja trpezlivo čakám na rozsudok - to už sú tie naše protichodné názory, ale máme na nich právo.

A obávam sa, že takejto názorovej tolerancie tu nie je každý schopný, škoda.

Prezumpia neviny nehovorí, že niekto nie je vinný. Iba sa na neho z právneho hľadiska pozerá , ako na nevinného.

Oslobodzujúci výrok súdu takisto neznamená, že niekto je nevinný/ že to neurobil.

Súd takisto nikoho neurobí vinným - - iba ho uzná za vinného.
rudopp
21.08.11,12:03
ako kto. ;)

Veď aj my sme si dali.
Ale čo bolo, bolo .
Terazky sme ...:)
(ako na tom ? : Ako povieš ty :D . )
evina
21.08.11,12:04
ja som sklamaná, ako sa tu začali chlapi správať ku ženám a aj z toho, koľko je tu vulgárnosti v poslednej dobe /nemyslím tým vtipy/

doplnené:
video, začala som písať môj príspevok keď tu ešte nebol tvoj! Sadol na teba ako r.ť na šerbel.
Áno, skoro všetci občas použijeme sprostonárodné slová, sú korením jazyka.
Prečítala som si celú tému, veru aj keď mám dosť roboty.... a koukam
koukam.

Kukučka nemám pocit, že by sa tu začali správať chlapi ku ženám vulgárne... správajú sa z môjho pohľadu niektoré ženy i muži k sebe naozaj viac ako nevhodne a to už dlhšiu dobu. Hoci patrím k tým ako píšete "starým" poraďákom a Video prepáč, že som Ťa ešte veľmi nezaregistrovala, nakoľko poslednú dobu chodím menej... ale naozaj neviem ako si zaslúži tento nick názvy /ktoré ani nebudem citovať, ale nie aby som dosiahla racionálnosť na Porade/, ale preto že z môjho pohľadu sú absolútne nevhodné=. A Veru zvláštnych prirovnaní a vyjadrení sa dostalo aj niektorým ženám od žien. Kamila som ja /prepáč :D Kamil/ dlho na Porade nevnímala, až ked začali poniektorí na neho neustále upozorňovať. ale asi musím s ním súhlasiť v tom - ak do neho nikto nerýpne, tak ani on.....Sme dospelí a musíme si byť vedomí ak niečo napíšeme pre tak širokú verejnosť, že reakcie môžu byť rôzne a pripraviť sa na to - ináč netreba písať nikomu nič osobne :)
Aby som nebola označená úplne mimotemy. So zrušením citácií príspevkov a odvolávanie sa iné linky nesúhlasím. V odborných tém,ach majú svoje opodstatnenie. Že to vie niekto robiť stručnejšie a exatnejšie je druhá vec, ale nie sme všetci rovnakí. A súhlasím aj s tým , čo odznelo nižšie - tak ak niekto odpovie na piatej strane na príspevok z prvej strany, tak asi by sme sa nahľadali viac. Citácie veľkých obrázkov nemusia byť, ale ak to robí ľuďom radosť a neprekáža to adminovi - tak čo .....

A na záver - mne osobne nikdy neprekážali niektoré, najmä vtipné vsuvky do príspevku - okorenili aj tú odbornú stránku... no a ak niekto potrebuje odbornú radu a dostane ju, tak zaplatí trocha väčším hľadaním - pre mňa je fakt, že čo som potrebovala som tu našla zatiaľ, aj keď som toho musela prečítať viac. aspoň som si dokázala z toho urobiť výcuc a vlastný názor, čo považujem za dôležité.
Stanislav 1975
21.08.11,12:06
ako kto. ;)

ty si moje poráďácke zlato lenka...:):):)
rudopp
21.08.11,12:07
A zámerne som napísal vetu tak, ako som ju napísal, lebo sa jej ,,niekto" chytí a to nepotrebujem

Nejdú mi odkazy ani SS.

Takže :
ty si skôr nekonfrontačný typ
ja trošku iný - baví ma "šermovanie"
lenkak
21.08.11,12:10
Veď aj my sme si dali.
Ale čo bolo, bolo .
Terazky sme ...:)
(ako na tom ? : Ako povieš ty :D . )

stačilo si niečo poriadne vyjasniť. Nie vždy z pár slov sa dá pochopiť tá podstata.
Odvtedy problém nemáme. ;)
rudopp
21.08.11,12:40
4 dali vyriešené

téma je znovu otvorená

Kto to tak asi bol (ten znovuotvárač - a na čí popud ???? )

Znovuotvorenie uzavretej témy. (http://www.porada.sk/1510716-post8.html)
alaya1
21.08.11,12:44
Kukucka,
az teraz som postrehla tvoje mini mne.
Takze co som ja zacala prva? To, ze som napisala, ze by som chcela mat take problemy?? A co. To je znevazenie temy? Nebud smiesna.Ake znevazenie temy, to bol moj nazor na tu temu. Aky je, taky je. je to nazor. Moc to tu niektori prezivaju. Akoby to bol realny zivot.
Mne je suma fuk, ci su tu citacie, ci nie.Ci niekto pise farebne, ci nie. Ked chcem precitam, ked nie, necitam. To co zaujme mna, nemusi ineho.
Asi len tolko k tomu. Pardon, ak som znevazila jednu temu vo virtualnom svete.
A na aku stranu sa chces pridavat? Ja niesom na ziadnej strane. Co si myslim napisem,ak sa mi prispevok pozdava dam bodik, dam suhlas a neskumam, kto to pisal a neintrigujem v odkazoch a pod. Prispevok som myslela vseobecne, zas abv som neznevazila niektory nick.Dovi..Dopo..
Stanislav 1975
21.08.11,12:48
Myslím, že priority máme Stanko v princípe rovnaké.
Prvoradá je rodina, vychovávanie detí, úcta k partnerovi, úcta k človeku, k priateľom, nevyvyšovať sa, pomôcť človeku v núdzi a napríklad ujať sa aj psíka najdúšika...

To, že si proti interupciám a ja napríklad toto považujem za výsostné rozhodnutie ženy, to už je druhá vec. Alebo to, že ľudia odsúdia niekoho prv, že nebol za jeho čin vynesený rozsudok, ale už ho chcú ukameňovať a ja trpezlivo čakám na rozsudok - to už sú tie naše protichodné názory, ale máme na nich právo.

A obávam sa, že takejto názorovej tolerancie tu nie je každý schopný, škoda.

no, to máš pravdu danuš, že tu asi sa nezhodneme- pre teba je interrupcia právo ženy( akési)- pre mňa je to hlúpa,obyčajná, bohužial legálna vražda...
a po 2.- nie nechcem ja lynčovať nikoho bez súdu- ja len hovorím, že napr. ked človek svojou arogantnosťou zabije decko, tak súd je úplne od veci- je to len hra právnikov a obštrukcií- žitný mal už za to dávno sedieť v pracovnom tábore za Uralom, a nie sa tu všetkým vysmievať do ksichtu...-neviem, len ty si taká strašná humanistka, len škoda že vždy na nesprávnej strane...
rudopp
21.08.11,12:55
no, to máš pravdu danuš, že tu asi sa nezhodneme- pre teba je interrupcia právo ženy( akési)- pre mňa je to hlúpa,obyčajná, bohužial legálna vražda...
a po 2.- nie nechcem ja lynčovať nikoho bez súdu- ja len hovorím, že napr. ked človek svojou arogantnosťou zabije decko, tak súd je úplne od veci- je to len hra právnikov a obštrukcií- žitný mal už za to dávno sedieť v pracovnom tábore za Uralom, a nie sa tu všetkým vysmievať do ksichtu...-neviem, len ty si taká strašná humanistka, len škoda že vždy na nesprávnej strane...

Stano.

Bacha.
Nemáš tu rovnaký meter.
Ale to budú tie KONETYONÉ :D:D:D .
rudopp
21.08.11,12:56
no, to máš pravdu danuš, že tu asi sa nezhodneme- pre teba je interrupcia právo ženy( akési)- pre mňa je to hlúpa,obyčajná, bohužial legálna vražda...
a po 2.- nie nechcem ja lynčovať nikoho bez súdu- ja len hovorím, že napr. ked človek svojou arogantnosťou zabije decko, tak súd je úplne od veci- je to len hra právnikov a obštrukcií- žitný mal už za to dávno sedieť v pracovnom tábore za Uralom, a nie sa tu všetkým vysmievať do ksichtu...-neviem, len ty si taká strašná humanistka, len škoda že vždy na nesprávnej strane...

Osobuješ si právo inému určovať, čo je správne ????????????????????? !!
Stanislav 1975
21.08.11,12:58
Osobuješ si právo inému určovať, čo je správne ????????????????????? !!

nie neosobujem- ja to tvrdím,že z mojho pohľadu a presvedčenia je na nesprávnej strane v tomto prípade - a niekto so mnou može súhlasiť a niekto nie...

Tak isto ja sa s tebou absolútne nezhodnem v prípade OKS- ty ich máš rád- ja nie- každý mame svoj názor na to...
danushka
21.08.11,12:59
no, to máš pravdu danuš, že tu asi sa nezhodneme- pre teba je interrupcia právo ženy( akési)- pre mňa je to hlúpa,obyčajná, bohužial legálna vražda...
a po 2.- nie nechcem ja lynčovať nikoho bez súdu- ja len hovorím, že napr. ked človek svojou arogantnosťou zabije decko, tak súd je úplne od veci- je to len hra právnikov a obštrukcií- žitný mal už za to dávno sedieť v pracovnom tábore za Uralom, a nie sa tu všetkým vysmievať do ksichtu...-neviem, len ty si taká strašná humanistka, len škoda že vždy na nesprávnej strane...

Videjko, ty čo dávaš súhlas pod Stanov príspevok, keď nevieš o čo ide?

A k tomu humanizmu na nesprávnej strane Stanko?
Ty vieš o humanizme rozprávať, urobil si niečo konkrétne pre niekoho konkrétneho ?
Netreba len kecať o veciach, treba niečo robiť a nekecať o tom!
video1983
21.08.11,13:02
danus - akoze by som nevedel? reagoval som na toho zitneho, ma pravdu, davno mal sediet a nie sa skerit ludom do tvare!
s interupciami suhlasim, v tomto sa so stanom nezhodneme je to pravo kazdej zeny
Stanislav 1975
21.08.11,13:07
Videjko, ty čo dávaš súhlas pod Stanov príspevok, keď nevieš o čo ide?

A k tomu humanizmu na nesprávnej strane Stanko?
Ty vieš o humanizme rozprávať, urobil si niečo konkrétne pre niekoho konkrétneho ?
Netreba len kecať o veciach, treba niečo robiť a nekecať o tom!

Danuš o tom či som niekomu pomohol, nehovorme- ja viem či áno či nie a nebudem si tu robiť reklamu- aj keď priznávam, že za posledných nejakých 5 rokov som sa zmenil troška, som začal viac rozmýšlať a nehasím tak často čo ma nepáli- volakedy ma prosili všetci len Stano vybav toto, vybav tamto a Stano ako bez rozmyslu letel aj keď nič o tom nevedel- nehas, čo ťa nepáli- som sa neriadil týmto mottom a Stano nakoniec z toho vyšiel ako k...t
Stanislav 1975
21.08.11,13:27
Niekedy danuška dobre robíš a nakoniec si najhoršia- ako naposledy- boli sme s chlapcami v Brne v bordeli- ja jediný som celú noc len sedel a popíjal hruškovičku-chlapci si boli zašpásovať s dievčatami a keď sa to potom všetko prevalilo,tak som bol ja pre ich manželky najvačší vagabund a tupec, lebo som im to akože nevyhovoril a nezakázal -akože oni boli po týždni , keď sa už ich manželky ukludnili najvačší hrdinovia a ja debilek...
danushka
21.08.11,13:29
Tak nedrístaj o humanizme a už tu vôbec nepleť nejakú reklamu.
Miešaš hrušky s jablkami.

Kto dáva právo odsúdiť šľapku za to, že sa žíví vlastným telom?
Matka utopí svoje dieťa...Spravila by to, keby bola duševne v poriadku a žila v normálnych podmienkach?
Kto má právo odsudzovať alkoholikov a narkomanov?
Kto má právo odsudzovať porušovanie Desatoro?

Každý nech si robí poriadok u seba, vo svojom dome a keď nevie pomôcť blížnemu, nech mu dá pokoj slovom aj skutkami.
misstka
21.08.11,13:30
4 dali vyriešené

téma je znovu otvorená

Kto to tak asi bol (ten znovuotvárač - a na čí popud ???? )

Znovuotvorenie uzavretej témy. (http://www.porada.sk/1510716-post8.html)

Tak to bolo zlé rozhodnutie, znovu tému otvoriť, však od otvorenia je minimálne 98 percent príspevkov mimo tému.
Ak mi niečo na porade prekáža, tak práve to, že sa tu riešia žabomyšie vojny alebo nesympatie a sympatie aj v témach, ktoré vôbec na to nie sú určené. Práve to robí poradu neprehľadnou. Kopa chatovacích príspevkov mimo tému medzi ľudmi čo sú si veľmi sympatický alebo veľmi nesympatický. Ešte napríklad v kaviarni alebo v témach, do ktorých už prispeva len určitý okruh ľudí čo si rozumejú je to normálne, ale v iných témach kde sa rieši niečo konkrétne by bolo lepšie riešiť si svoje sympatie alebo nesympatie cez súkromné správy.
Fakt neviem prečo bola téma otvorená, už včera bolo jasné, že sa to zvrtlo a ak sa bude dalej prispievať, bude to len o hádkach. ak mal niekto potrebu s niekým si niečo ešte riešiť, tak to sa dá aj cez správy, nie obťažovať tým všetkých čo tu tému otvoria.
Stanislav 1975
21.08.11,13:33
Tak nedrístaj o humanizme a už tu vôbec nepleť nejakú reklamu.
Miešaš hrušky s jablkami.

Kto dáva právo odsúdiť šľapku za to, že sa žíví vlastným telom?
Matka utopí svoje dieťa...Spravila by to, keby bola duševne v poriadku a žila v normálnych podmienkach?
Kto má právo odsudzovať alkoholikov a narkomanov?
Kto má právo odsudzovať porušovanie Desatoro?

Každý nech si robí poriadok u seba, vo svojom dome a keď nevie pomôcť blížnemu, nech mu dá pokoj slovom aj skutkami.

Matka utopí svoje dieťa- takú ty ideš obhajovať???:eek::eek::eek:- neviem, neviem, zvláštne to myslíš teda...
možnože som fakt ja blbý ale toto ja neviem pochopiť- tak nieje ti lúto dieťaťa, ale silou mocou hladáš dovod na obhajobu "matky"- fakt to neviem pochopiť...
Gina Er
21.08.11,13:35
mimotemy Vám už načisto hrabe?
Stanislav 1975
21.08.11,13:39
Ja už som ticho-pekný zbytok nedele...:):):)-aj tebe danuška...
danushka
21.08.11,13:39
Matka utopí svoje dieťa- takú ty ideš obhajovať???:eek::eek::eek:- neviem, neviem, zvláštne to myslíš teda...
Nevkladaj mi do úst to, čo som nepovedala!
Nikoho neobhajujem!
To je presne to, čo ty a iní nechceš chápať.

Normálne zmýšľajúci, harmonicky žijúci, duševne zdravý človek neurobí nič, čo spoločnosť a zákon odmieta.

A za tento názor mi dajte kľudne aj sto nevhodných, mimotemy.
Ľudia sú netolerantní a nevedia si popratať pred svojimi prahmi.

A pre poriadok-
Nikdy som nezvažovala interupciu /napriek tomu to pokladám za právo ženy, aby sa rozhodla, či privedie na svet dieťa a či mu bude schopná, napríklad sama poskytnúť taký komfort, aký si určite ľudské stvorenie zaslúži/.
Nesúhlasím s násilím a neprávom, ak urobí žena matka tak strašný čin, že ublíži svojmu dieťaťu - budem sa len pýtať, čo ju k tomu doviedlo, zúfalstvo? duševná choroba?
Spravil by to zdravý človek so zázemím, s dobrým mužom a rodinou, čo ho podporí?
Stanislav 1975
21.08.11,13:41
Nevkladaj mi do úst to, čo som nepovedala!
Nikoho neobhajujem!
To je presne to, čo ty a iní nechceš chápať.

Normálne zmýšľajúci, harmonicky žijúci, duševne zdravý človek neurobí nič, čo spoločnosť a zákon odmieta.

A za tento názor mi dajte kľudne aj sto nevhodných, mimotemy.
Ľudia sú netolerantní a nevedia si popratať pred svojimi prahmi.

k vraždám budem vždy netolerantný, bohužial pre niektorých -taký som a budem...obhajovať matku ktorá utopí svoje dieťa zlými soc.podmienkami, hm-to potom fakt si radšej nepozamatám pred tým prahom- u mňa to je taká "matka" obyčajná zrúda..., u iných možno chuderka ktorá trpela socialnou núdzou...a preto utopila decko( aj to je pre niekoho dovod)
PA...
video1983
21.08.11,13:49
stanko a co eutanazia? aky mas na to nazor?
danushka
21.08.11,13:55
k vraždám budem vždy netolerantný, bohužial pre niektorých -taký som a budem...
PA...

Žiadne bohužiaľ pre niektorých, konkrétne pre mňa Stanko.
Ja vlastne neviem, či konkrétne Simonka, ktorá sa utopila bola utopená matkou, alebo to bola nešťastná náhoda. Už som to ďalej nesledovala.

K vražde tolerantná určite nie som, zas len prekrúcaš veci, ktoré sa Ti ako hodia.

Nezabúdaj, že aj Tebe sa tesne v tom čase prihodilo niečo, čo si tu aj spomenul a nemuselo to dobre dopadnúť a niekým iným Ti to bolo v súvislosti s témou o Simonke vytknuté.

Nešťastná náhoda sa môže udiať prispôsobivému, aj neprispôsobivému.
Takže o tom to je. Posudzovanie a odsudzovanie niekoho a niečoho, do čoho my nevidíme...
Túto prácu treba prenechať kompetentným.
Gina Er
21.08.11,13:56
mimotemy Stano,a popôrodná depresia Ti nič nehovorí?
...a už som ticho.....
danushka
21.08.11,14:01
mimotemy Stano,a popôrodná depresia Ti nič nehovorí?
...a už som ticho.....

Na tú ženy nemajú nárok Gina...


Idem ja odtiaľ preč, ďaľšie mlátenie slamy mám za sebou.
Stanislav 1975
21.08.11,14:02
Žiadne bohužiaľ pre niektorých, konkrétne pre mňa Stanko.
Ja vlastne neviem, či konkrétne Simonka, ktorá sa utopila bola utopená matkou, alebo to bola nešťastná náhoda. Už som to ďalej nesledovala.

K vražde tolerantná určite nie som, zas len prekrúcaš veci, ktoré sa Ti ako hodia.

Nezabúdaj, že aj Tebe sa tesne v tom čase prihodilo niečo, čo si tu aj spomenul a nemuselo to dobre dopadnúť a niekým iným Ti to bolo v súvislosti s témou o Simonke vytknuté.

Nešťastná náhoda sa môže udiať prispôsobivému, aj neprispôsobivému.
Takže o tom to je. Posudzovanie a odsudzovanie niekoho a niečoho, do čoho my nevidíme...
Túto prácu treba prenechať kompetentným.

OK, no nič danuš - poďme my dvaja zasa na nejaký čas radšej od seba...:D:D:D
Pikoška
21.08.11,14:31
Neviem ako ostatní, ale ja osobne mám z príchodu videa dobrý pocit, ešte je síce neoťukaný a nerozkukaný, ale myslím, že video je posilou pre Poradu...To je moj názor...

A čo sa týka Kamila- neviem prečo silou mocou do neho rýpete- posledné 2 týždne nikto do neho nerýpal a bol pokoj, kľud- aj radil dobre a písal slušne- tak neviem prečo ho vždy silou mocou chcete vyprovokovať- keď sa do neho nik neobúva,tak je aj on v pohode...
Len to je ten problém, že ked príde nejaký nový poraďák a pýta sa na Kamila, tak ho hneď onálepkujete( poniektorí) že je psychopat a podobné veci a potom sa čudujeme, že sa Kamil ozve?Však nechajte nových si troška mienku urobiť samých...-a nie hneď kto nám nepasuje, robiť z neho blázna a tupca a psychopata...Keďže som polievku dovarila a táto téma je určitým zrkadlom, tak Ty si v ňom trošku nafučaný. Prečo? Každý si o nás urobí mienku v rámci hesla : Vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Ani som netušila, nebyť Tvojho monológu, že tu niekto popísal Kamila ako tupca, psychopata, blázna....Kamil nič z toho nie je, Kamil je len vrták, a už má určite aj zatupenú špičku. Dnes som mu dokonca udelila bodík.:--- Ani nepoďakoval, beťár. Ale Ty vieš Stanko, že na moje gusto si bol vždy len takým ufňukaným deckom, a zdá sa, že takým aj na Porade zostárneš, takže je Ťa mám rovnako rada, ako vždy. Ja síce nie som v Tvojom ponímaní megahviezda, ale MEGABLBEC Porady, napriek tomu som zareagovala, lebo ja predsa len decká mám veľmi rada. A Ty si v mojom ponímaní hravé dieťa Porady, korenie Porady, .....:):D.
rudopp
21.08.11,14:49
Matka utopí svoje dieťa- takú ty ideš obhajovať???:eek::eek::eek:- neviem, neviem, zvláštne to myslíš teda...
možnože som fakt ja blbý ale toto ja neviem pochopiť- tak nieje ti lúto dieťaťa, ale silou mocou hladáš dovod na obhajobu "matky"- fakt to neviem pochopiť...

Stano.

Videl som reportáž - spoveď takej, čo utopila (a súhlasil som s ňou).
danushka
21.08.11,14:53
Tak to bolo zlé rozhodnutie, znovu tému otvoriť, však od otvorenia je minimálne 98 percent príspevkov mimo tému.
Ak mi niečo na porade prekáža, tak práve to, že sa tu riešia žabomyšie vojny alebo nesympatie a sympatie aj v témach, ktoré vôbec na to nie sú určené. Práve to robí poradu neprehľadnou. Kopa chatovacích príspevkov mimo tému medzi ľudmi čo sú si veľmi sympatický alebo veľmi nesympatický. Ešte napríklad v kaviarni alebo v témach, do ktorých už prispeva len určitý okruh ľudí čo si rozumejú je to normálne, ale v iných témach kde sa rieši niečo konkrétne by bolo lepšie riešiť si svoje sympatie alebo nesympatie cez súkromné správy.
Fakt neviem prečo bola téma otvorená, už včera bolo jasné, že sa to zvrtlo a ak sa bude dalej prispievať, bude to len o hádkach. ak mal niekto potrebu s niekým si niečo ešte riešiť, tak to sa dá aj cez správy, nie obťažovať tým všetkých čo tu tému otvoria.

Ale akáže neprehľadnosť porady?
Ten, kto s poradou vie narábať, nájde si všetko.
A prečo bola táto téma opäť otvorená? No preto, lebo jej znovutvorenie je možné úplne jednoduchým spôsobom.

A čo na tom, že sa tu ľudia stretli a riešia niečo?
Niekedy to bývalo tak, že okamžite prišla cenzúra a dala sa klatka. Ostali veci nevypovedané a pokračovalo sa ďalej v inej téme.

A čo si misstka vlastne k téme povedala Ty týmto príspevkom, veď je tiež mimo témy.:)
Ty sa cítiš byť obťažovaná týmto čítaním? No tak to nečítaj bože...

Sú tu také obdobia, striedajú sa. Ľudia si povedia čo chcú. Niektorí si pospájajú skorejšie súvislosti a dokonca sa poriešia aj staré otlaky a zas porada funguje akoby sa nič nedialo.

To je ako doma. Nie vždy je všetko také sladké, medové. Ľudia si povedia svoje, aj sa povadia a potom zas všetko normálne funguje.


Chlapi, buďte teda k ženám galantní na Porade, aj dievčatá k chlapcom slušné, aj dievčatá medzi sebou sa veľmi nehašterte, len trošku a ide sa ďalej.

A k tým mimotemy, čo ste tu tak poniektorí rozdávali...
V tejto téme sakramentsky všetko so všetkým súvisí...kdyby něco;)
rudopp
21.08.11,15:01
Keďže som polievku dovarila a táto téma je určitým zrkadlom, tak Ty si v ňom trošku nafučaný. Prečo? Každý si o nás urobí mienku v rámci hesla : Vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Ani som netušila, nebyť Tvojho monológu, že tu niekto popísal Kamila ako tupca, psychopata, blázna....Kamil nič z toho nie je, Kamil je len vrták, a už má určite aj zatupenú špičku. Dnes som mu dokonca udelila bodík.:--- Ani nepoďakoval, beťár. Ale Ty vieš Stanko, že na moje gusto si bol vždy len takým ufňukaným deckom, a zdá sa, že takým aj na Porade zostárneš, takže je Ťa mám rovnako rada, ako vždy. Ja síce nie som v Tvojom ponímaní megahviezda, ale MEGABLBEC Porady, napriek tomu som zareagovala, lebo ja predsa len decká mám veľmi rada. A Ty si v mojom ponímaní hravé dieťa Porady, korenie Porady, .....:):D.

Jeden z prvých bol Riško (ten udal tón, že (aj bez potrebného vzdelania a aspoň 1 spoločnej kávy) : niektorých možno tak označiť )a posledný (zatiaľ:D:D:D ) lentaktrepem - ale to je primitív = nemá nejaký význam sa zaoberať jeho názorom.

Ale to vôbec nyje preto, že od teba.
Držím sa hesla :
Zaslúži si bod ? Ak áno - dám. A ak si zaslúži, prečo by mal ďakovať.
A naopak.
(ale to platí iba o bodoch pre mňa a odo mňa , , iný si to robia inakkk:D)
Síce trošku viac vyrasteným/urasteným
rudopp
21.08.11,15:05
A prečo bola táto téma opäť otvorená? No preto, lebo jej znovutvorenie je možné úplne jednoduchým spôsobom.

Petrokracia :D

A čo na tom, že sa tu ľudia stretli a riešia niečo?
Niekedy to bývalo tak, že okamžite prišla cenzúra a dala sa klatka. Ostali veci nevypovedané a pokračovalo sa ďalej v inej téme.
....
Chlapi, buďte teda k ženám galantní na Porade, aj dievčatá k chlapcom slušné, aj dievčatá medzi sebou sa veľmi nehašterte, len trošku a ide sa ďalej.

A k tým mimotemy, čo ste tu tak poniektorí rozdávali...
V tejto téme sakramentsky všetko so všetkým súvisí...kdyby něco;)

Ja som prvý :)

PS
Ale kde sa tu všetci pomestia ??? :D:D:D
Stanislav 1975
21.08.11,15:06
Keďže som polievku dovarila a táto téma je určitým zrkadlom, tak Ty si v ňom trošku nafučaný. Prečo? Každý si o nás urobí mienku v rámci hesla : Vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Ani som netušila, nebyť Tvojho monológu, že tu niekto popísal Kamila ako tupca, psychopata, blázna....Kamil nič z toho nie je, Kamil je len vrták, a už má určite aj zatupenú špičku. Dnes som mu dokonca udelila bodík.:--- Ani nepoďakoval, beťár. Ale Ty vieš Stanko, že na moje gusto si bol vždy len takým ufňukaným deckom, a zdá sa, že takým aj na Porade zostárneš, takže je Ťa mám rovnako rada, ako vždy. Ja síce nie som v Tvojom ponímaní megahviezda, ale MEGABLBEC Porady, napriek tomu som zareagovala, lebo ja predsa len decká mám veľmi rada. A Ty si v mojom ponímaní hravé dieťa Porady, korenie Porady, .....:):D.

na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...nevidím u teba nejaké výsledky- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...- si iba slimák a ja raketa...
rudopp
21.08.11,15:08
pocuj neser tu Petru , potom si to odsieram aj ja ;-)

Ako každému, radím aj tebe :

Nemotaj sa na Porade blízko mňa, hocikedy sa môže spustiť mláťačka (a keď nedáš pozor ... :D:D:D )
rudopp
21.08.11,15:10
na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...

A ty nevyééééš kerá to je ?? :D:D:D.

To je s tebou potom tašško.
marjankaj
21.08.11,15:10
na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...

Stano, tak tu si na omyle.:eek: Na ňu/neho nedovidíš.:cool: Ani ďalekohľadom.
rudopp
21.08.11,15:12
Keďže som polievku dovarila a táto téma je určitým zrkadlom, tak Ty si v ňom trošku nafučaný. Prečo? Každý si o nás urobí mienku v rámci hesla : Vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Ani som netušila, nebyť Tvojho monológu, že tu niekto popísal Kamila ako tupca, psychopata, blázna....Kamil nič z toho nie je, Kamil je len vrták, a už má určite aj zatupenú špičku. Dnes som mu dokonca udelila bodík.:--- Ani nepoďakoval, beťár. Ale Ty vieš Stanko, že na moje gusto si bol vždy len takým ufňukaným deckom, a zdá sa, že takým aj na Porade zostárneš, takže je Ťa mám rovnako rada, ako vždy. Ja síce nie som v Tvojom ponímaní megahviezda, ale MEGABLBEC Porady, napriek tomu som zareagovala, lebo ja predsa len decká mám veľmi rada. A Ty si v mojom ponímaní hravé dieťa Porady, korenie Porady, .....:):D.

Len aby si ty nemala niečo otupené :D:D:D.
rudopp
21.08.11,15:13
Stano, tak tu si na omyle.:eek: Na ňu/neho nedovidíš.:cool: Ani ďalekohľadom.

Ale keby obehol tie kopce , tak by vedel, že treba hľadať na ...
danushka
21.08.11,15:13
na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...nevidím u teba nejaké výsledky- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...- si iba slimák a ja raketa...

Rýchlo sa ospravedlň :eek:, kedy už konečne dozreješ a začneš byť trošku dospelý!
Stanislav 1975
21.08.11,15:14
Stano, tak tu si na omyle.:eek: Na ňu/neho nedovidíš.:cool: Ani ďalekohľadom.
ako pozerám,tak pozerám- nevidím nejaké výsledky po tom nicku ktorý si ty tak zastávaš...-nič svetoborného...:) Postav sem Pikošku do stredu a ja ho( ju) svojou kvalitou zlomím v polke.-čísla nepustia...
rudopp
21.08.11,15:17
Rýchlo sa ospravedlň :eek:, kedy už konečne dozreješ a začneš byť trošku dospelý!

Ani by tak nevadilo, že je puberťák (keby sa mu tam aj onéééééééé nezastavilo), ako že je nezrelý:) - to je vari horšie, ako prezretý :D.
marjankaj
21.08.11,15:17
ako pozerám,tak pozerám- nevidím nejaké výsledky po tom nicku ktorý si ty tak zastávaš...-nič svetoborného...:)

No všetko ti nemusím zavesiť na nos. A keď o ňom nič nevieš, tak ako ho môžeš hodnotiť? Čo si vyštudoval investigatívnu žurnalistiku? To ti ide. Všetko ti je dopredu jasné.:eek:
danushka
21.08.11,15:17
Ach jaj, myslela som si, že už tu v tejto téme nebudem, ale Stanko, nepustíš ma.
Ty si fakt taký kôň?
rudopp
21.08.11,15:18
ako pozerám,tak pozerám- nevidím nejaké výsledky po tom nicku ktorý si ty tak zastávaš...-nič svetoborného...:)

Musíš medzi onými (riadkami) :D:D:D.
evina
21.08.11,15:18
Rýchlo sa ospravedlň :eek:, kedy už konečne dozreješ a začneš byť trošku dospelý!

Každá akcia má za následok reakciu... tak ma to tuším učili na fyzike, a v tejto téme je to krásne vidieť, aj to kto pri kom sedí na stoličke,alebo popíja kávičku sám, čo som si doteraz vôbec nevšímala, ale tu sa to jednoducho nedá;).
rudopp
21.08.11,15:19
Ach jaj, myslela som si, že už tu v tejto téme nebudem, ale Stanko, nepustíš ma.
Ty si fakt taký kôň?

Uhádla :D:D:D.
danushka
21.08.11,15:19
No všetko ti nemusím zavesiť na nos. A keď o ňom nič nevieš, tak ako ho môžeš hodnotiť? Čo si vyštudoval investigatívnu žurnalistiku? To ti ide. Všetko ti je dopredu jasné.:eek:

Ani nič nevešaj, ciho tam. Je to dobré tak, ako to je, už to lepšie ani nemôže byť.
rudopp
21.08.11,15:21
ako pozerám,tak pozerám- nevidím nejaké výsledky po tom nicku ktorý si ty tak zastávaš...-nič svetoborného...:) Postav sem Pikošku do stredu a ja ho( ju) svojou kvalitou zlomím v polke.-čísla nepustia...

Stano.

Raz by ti telefonovala (taká najeduvaná ako vtedy mne) - by si pustil :D (niekam ).
misstka
21.08.11,15:22
Ale akáže neprehľadnosť porady?
Ten, kto s poradou vie narábať, nájde si všetko.
A prečo bola táto téma opäť otvorená? No preto, lebo jej znovutvorenie je možné úplne jednoduchým spôsobom.

A čo na tom, že sa tu ľudia stretli a riešia niečo?
Niekedy to bývalo tak, že okamžite prišla cenzúra a dala sa klatka. Ostali veci nevypovedané a pokračovalo sa ďalej v inej téme.

A čo si misstka vlastne k téme povedala Ty týmto príspevkom, veď je tiež mimo témy.:)
Ty sa cítiš byť obťažovaná týmto čítaním? No tak to nečítaj bože...

Sú tu také obdobia, striedajú sa. Ľudia si povedia čo chcú. Niektorí si pospájajú skorejšie súvislosti a dokonca sa poriešia aj staré otlaky a zas porada funguje akoby sa nič nedialo.

To je ako doma. Nie vždy je všetko také sladké, medové. Ľudia si povedia svoje, aj sa povadia a potom zas všetko normálne funguje.


Chlapi, buďte teda k ženám galantní na Porade, aj dievčatá k chlapcom slušné, aj dievčatá medzi sebou sa veľmi nehašterte, len trošku a ide sa ďalej.

A k tým mimotemy, čo ste tu tak poniektorí rozdávali...
V tejto téme sakramentsky všetko so všetkým súvisí...kdyby něco;)

Viem, že ten môj druhý príspevok je tiež trochu mimo témy, aj ked okrajovo sa témy týkal, vyjadrila som v ňom to, čo podľa mňa robí poradu neprehľadnou.
A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.Ale bohužiaľ väčšina príspevkov je úplne o niečom inom...

A k hádkam a nedorozumeniam, samozrejme že vznikajú všade, patrí to k životu, ale aj tak neviem čo má z toho väčšina užívateľov, ak v nejakej téme na seba natrafia ľudia čo sa moc nemusia a začnú sa hádať o niečom čo sa témy netýka a takto premenia často aj zaujímavú tému na hádku dvoch ľudí ktorá okrem ich dvoch nikoho nezaujíma.
Keby sme všetci po tom čo tu zbadáme v nejakej téme niekoho koho nemusíme alebo naopak máme radi začali s tým užívateľom viesť v téme súkromnú konverzáciu netýkajúcu sa témy ako by to tu asi vyzeralo?
Na to podľa mňa slúžia súkromné správy, prípadne témy napríklad v poradáckej kaviarni, ale nie témy, ktoré niekto založí za úplne iným účelom.

Ešte na záver, je to LEN môj názor a nechcem sa ním pasovať za najmúdrejšiu alebo nejakú odborníčku na diskusie, ale myslím, že nie som sama s takým názorom. A tiež viem, že tento príspevok je trochu mimotemy , ale táto téma už dávno je o všetkom možnom, len nie o tom o čom mala byť...
rudopp
21.08.11,15:24
Každá akcia má za následok reakciu... tak ma to tuším učili na fyzike, a v tejto téme je to krásne vidieť, aj to kto pri kom sedí na stoličke,alebo popíja kávičku sám, čo som si doteraz vôbec nevšímala, ale tu sa to jednoducho nedá;).

Dojdi do NR, tam to býva realita:) - a kávička spolu
danushka
21.08.11,15:25
Naopak, táto téma je o riadne konkrétnych veciach ;).
Gina Er
21.08.11,15:27
na teba ja nebudem reagovať- neviem kto si, čo si- nevidím u teba že by si niečo Porade dal( a )...nevidím u teba nejaké výsledky- si moc dole aby si si o mňa obtieral ( a )ústa a ja to bral vážne...-proste nič Porade poriadne nedal(a), takže kritizovať možeš tak sám seba...- si iba slimák a ja raketa...
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?
rudopp
21.08.11,15:28
Som tu dosť dlho na to, aby som si mohla vytvoriť názor na účelnosť niektorých "nástrojov" Porady.

Nebudem sa vyjadrovať k systému hodnotenia príspevkov, pretože takmer každý, kto investoval čas a prečítal príspevok v ktorejkoľvek téme, vie si vyhodnotiť, či čas investoval účelne.

Skôr sa chcem vyjadriť k prehľadnosti a efektivite príspevkov.
Jednotlivé témy sú zahlcované všetkým možným, som skeptik, preto neverím, že sa to tá zmeniť. Ale, čo by sa zmeniť dalo, to je sprehľadnenie Porady odstránením napr. citácií. To nekonečné citovanie príspevkov, aj na celú stranu, je "morom" tém, v ktorom sa strácajú jednotlivé príspevky. Podľa mňa by sa tiež mala obmedziť dĺžka príspevkov tak, ako v miniporadách, medzi 1000 až 2000 znakmi. Určite by to prispelo k tomu, že užívatelia Porady by boli nútení vyjadrovať sa stručne a jasne, nepoužívať tisíc bodiek a tisíc smajlov, ktorými sú príspevky zahltené. Tiež za úplne zbytočné považujem citovanie iných textov do príspekov, hoci by oni mohli byť v prílohe. No a tiež by bolo treba zvážiť koľko farieb písma by bolo účelné ponechať. Niektoré príspevky farebne pripomínajú skôr papagája, než by vyjadrovali niečo rozumné. Podľa mňa je čas, niečo s tým urobiť.

Keďže Porada sa neustále mení, tak tie zmeny, o ktorých som písala, by mali u mňa veľké pochopenie a podporu.:)



A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.



Ja budem asi mať niečo s očami :

Nie a nie nájsť otázku v "5" zadaní :D
danushka
21.08.11,15:29
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?

no to je predsa náš Stano...
rudopp
21.08.11,15:30
Naopak, táto téma je o riadne konkrétnych veciach ;).

Nekhaj thak.

Nerozumie iným
nerozumie tajom.

Ako by mohla rozumieť inotajom ? :D:D:D
rudopp
21.08.11,15:31
teda Stano,až tak hlboko si klesol? A KTO SI TY?

Neklesol.
Nivó stabil :D:D:D.
Stanislav 1975
21.08.11,15:32
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...:D:D:D-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...;)
evina
21.08.11,15:33
Dojdi do NR, tam to býva realita:) - a kávička spolu

Ja kávičku dám rada /veľmi ju obľubujem/ s každým, .... otázne je , či to so mnou alebo ja s nimi vydržíme do konca:D

Ja som sa na POrade / a vlastne aj v živote/ vždy snažila reagovať na príspevok bez ohľadu na nick . Snažím sa nereagovať na osobu len preto, že mu nemôžem niečo zabudnúť alebo mi je nesympatický - okrem jednej osoby v mojom živote, ale tá sem nechodí:D, ktorá ma veľmi sklamala, a tak nereagujem vôbec, aj keby ma ako provokovala /je to jedna žena....-aby ste nepátrali :D/ ....
Gina Er
21.08.11,15:35
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...:D:D:D-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...;)
aj mňa si čakal?lebo ja s nikým na kávičku nechodím.......
danushka
21.08.11,15:35
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...:D:D:D-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...;)

:eek:

Ta čo ty si si niečo dal?
Odkedy ja potrebujem ochranku?:eek:
rudopp
21.08.11,15:36
Danuš,presne som to čakal- tvoja ochranka, eskadra zauradovala...:D:D:D-pozri sa, ja nepotrebujem žiadnu ochranku a aj tak si svoje obhájim aj sám...-presne tieto nicky som čakal- a 2 kusy ešte prídu...- jeden zo stredu a jeden z východu...;)

že NEVIEŠ, kto je pikoška : neobhájiš = vylúčený do konca zápasu pre slabé pátracie schopnosti
marjankaj
21.08.11,15:37
Viem, že ten môj druhý príspevok je tiež trochu mimo témy, aj ked okrajovo sa témy týkal, vyjadrila som v ňom to, čo podľa mňa robí poradu neprehľadnou.
A aj tak ja určite nie som tá, ktorá tú tému zvrtla, v prvom príspevku som jasne reagovala na otázku a veľmi rada by som si prečítala aj názory dalších na Petinu otázku, lebo bola podľa mňa zaujímavá a rada vy som si prečítala aj postoje iných.Ale bohužiaľ väčšina príspevkov je úplne o niečom inom...


Ešte na záver, je to LEN môj názor a nechcem sa ním pasovať za najmúdrejšiu alebo nejakú odborníčku na diskusie, ale myslím, že nie som sama s takým názorom. A tiež viem, že tento príspevok je trochu mimotemy , ale táto téma už dávno je o všetkom možnom, len nie o tom o čom mala byť...

No Petra tu vyjadrila svoj názor a mnohom sa dá s ňou súhlasiť. Niekedy je tých citácií naozaj priveľa. Na druhej strane bez nich by sa zase stratil prehľad čo k čomu alebo komu patrí. Takže citácie sú na uvážení každého prispievateľa. Ani mne sa nepáči ak sem niekdo opíše skoro celú knihu v úvodnom príspevku a potom musím rolovať a rolovať.
Keby sa tu nezapojil Kamil, tak by sa to tak nezvrtlo. Ale tak to tu už chodí.:confused:
Ako bude stránka vyzerať je v kompetencii admina. Nepredpokladám, že by si dal predpisovať od nás kedy ako a čo má so stránkou urobiť.
Takže sme si tu trochu pokecali. A je to.:D
misstka
21.08.11,15:38
Ja budem asi mať niečo s očami :

Nie a nie nájsť otázku v "5" zadaní :D

ok:),možno otázka nie je celkom presné vyjadrenie, ale myslela som reakcie na jej návrh, ktoré by s ňou súhlasili alebo nie, prípadne priniesli iný pohľad na to čo treba zmeniť.
kedže to nenapísala len adminom, ale do diskusie, tak predpokladám, že to bolo kvôli tomu, aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní...
rudopp
21.08.11,15:40
Ja kávičku dám rada /veľmi ju obľubujem/ s každým, .... otázne je , či to so mnou alebo ja s nimi vydržíme do konca:D



šak daj

http://www.porada.sk/t9750-p298-nitra.html
rudopp
21.08.11,15:43
ok:),možno otázka nie je celkom presné vyjadrenie, ale myslela som reakcie na jej návrh, ktoré by s ňou súhlasili alebo nie, prípadne priniesli iný pohľad na to čo treba zmeniť.
kedže to nenapísala len adminom, ale do diskusie, tak predpokladám, že to bolo kvôli tomu, aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní...

Veď sa tuším vyjadrili (asi 150 príspevkov = 20x viac ako bolo potrebných)
(a niektorí dali aj "vyhýbavé odpovede" :D )
evina
21.08.11,15:44
šak daj

http://www.porada.sk/t9750-p298-nitra.html

No tú tému som si ani nevšimla... Možno nás viacerých z Bratislavy presvedší tá káviačka - pokonzultujem. Myslím, že podaktorí už v NItre na stretku boli aj z Bratislavy, ja vtedy nie ....
evina
21.08.11,15:51
Veď sa tuším vyjadrili (asi 150 príspevkov = 20x viac ako bolo potrebných)
(a niektorí dali aj "vyhýbavé odpovede" :D )

A možno tie vyhýbavé sú viac k veci ....:D:D:D .,..či?
mona091
21.08.11,16:14
- mne sa tato tema pacila
- nedelna virtualna hra, s moznnostou sa zapojit, s gradujucim dejom a koniec stale neznamy
- som za citacie, ak nechcem necitam
- a pacia sa mi aj farby, a ikonky


inac by som pozerala na zadanie, ak by bola nastolena tema v zmysle, ze porada ma malo miesta na servri, ze moze padnut a treba najst riesenie
durisovad
21.08.11,16:48
Zda sa, ze namiesto nekonecnych citacii tu bude nekonecne mnozstvo prispevkov
katalóg
21.08.11,16:58
Hej, Mona 091.
Kraus má hotové dialógy. Len ich odpísať. Je to nekonečné ako jeho Panelák.
Veď dnes bolo počasie veľmi pekné...:)mimotemy
Petra Nová
21.08.11,17:22
Hmmm, veľa nickov jedovalo na to, že téma bola znovuotvorená. Zhruba od polovice témy som čítala, samé ... prečo bola téma znovu otvorená? Kto to urobil? Prečo to urobil? ... Prečo? Prečo? Prečo!
Nuž, preto!!! Aby "demolačná čata" Porady sa mohla naplno vyšantiť. Aj ostatní, ktorí mali chuť sa vyrozprávať.

Bolo zaujímavé čítať síce málo k téme (ako obvykle), miestami sa nejaké zrnko objavilo, zato som si mala možno užiť nekonečné množstvo všeličoho:


neprekonateľných bonmotov,
humor z neurčitého poschodia
drahé perly
cenné úvahy
napínanie svalov
lekcie zo slušnosti
verejný pranier
kopec empatie
zmysel pre spravodlivosť á la slovenská justícia
a silu antipatie a sympatie.

Chýbali tu síce objatia, božteky a srdiečka, no ale tie sa tu ani nedali očakávať.:)

Pri téme sa vystieralo veľa nickov priamo v akcii, ešte viac klikajúcich . A podľa nebývalého počtu klikancov súdim, že boli spokojní dúšikovia Porady, dokonca možno aj admin.;)

Takže vážení, strávili ste po znovuotvorení témy príjemný deň (keď ste jej venovali toľko času), vyrozprávali ste sa, užili ste si, takže podľa mňa môže už skončiť.

Veronika, dúfam, že mi nebudeš mať za zlé, že pre ukončenie som si vybrala Tvoj príspevok. Bol pre mňa cenný tým, že si nezaujate povedala svoj názor a navrhla aj riešenie v tejto zmrvenej téme.

P.S.
Na záver srdečne zdravím demolačnú čatu. Pá!!! A veľa chuti do mrvenia ďalších tém.:---