adatu
20.08.11,21:42
Dobrý den,
poprosim o radu-sťahujem prevádzku,tá istá ulica,len iné popisné číslo-kam všade musim nahlásiť zmenu?
dakujem
truch
20.08.11,20:53
Toto čaká aj mňa:)
Určite treba zmenu hlásiť:
-na DÚ
-do SP
-do všetkých ZP, kde máme poistených zamestnancov
-do Obchodného registra
-do banky
truch
20.08.11,20:54
ak máte na doplnenie, privítam:)
akina
21.08.11,06:34
Toto čaká aj mňa:)
Určite treba zmenu hlásiť:
-na DÚ
-do SP
-do všetkých ZP, kde máme poistených zamestnancov
-do Obchodného registra
-do banky
Aj na živnostenský úrad, plus vybaviť súhlas hygieny k novým prevádzkovým priestorom a oznámiť prevádzku aj na príslušný MsÚ, resp. OcÚ. Ak ide len o prevádzku, do SP, ZP a na OR a do banky sa údaj nenahlasuje, to platí len pri zmene sídla spoločnosti.
truch
21.08.11,14:00
Aj na živnostenský úrad, plus vybaviť súhlas hygieny k novým prevádzkovým priestorom a oznámiť prevádzku aj na príslušný MsÚ, resp. OcÚ. Ak ide len o prevádzku, do SP, ZP a na OR a do banky sa údaj nenahlasuje, to platí len pri zmene sídla spoločnosti.

To máš pravdu:) My sa sťahujeme komplet, prevádzku aj sídlo firmy. Pre adatu, platí to, čo napísala akina:)
Xanti
23.08.11,16:11
Toto čaká aj mňa:)
Určite treba zmenu hlásiť:
-na DÚ
-do SP
-do všetkých ZP, kde máme poistených zamestnancov
-do Obchodného registra
-do banky
Obchodným partnerom, aj tri mesiace po presťahovaní chodia stále faktúry na starú adresu - asi som občas nejakého obchodného partnera vynechala ups. :D

Potom zmeniť pracovné zmluvy, minimálne dodatkami ak je miesto práce pôvodné sídlo fy.
truch
23.08.11,19:55
Obchodným partnerom, aj tri mesiace po presťahovaní chodia stále faktúry na starú adresu - asi som občas nejakého obchodného partnera vynechala ups. :D

Potom zmeniť pracovné zmluvy, minimálne dodatkami ak je miesto práce pôvodné sídlo fy.

Dodatky k PZ už mám nachystané, partneri už vedia, že sa ideme sťahovať, už im len oznámim adresu a popisné číslo, to nám pridelia až po kolaudácii. Teraz vybavujem prekládku telefónov a ochranu objektu, v starom výpoveď , v novom zmluvu. Ešte musím dotiahnúť poistenie majetku, staré zrušiť, urobiť nové a oznámiť poisťovni zmenu adresy:) Človek by ani neveril, že toho papierovania okolo sťahovania bude toľko:(
Xanti
23.08.11,19:58
No Dáši,
veru veril. Sťahovali sme sa pred pár mesiacmi a stále postupne niečo človeka napadá.

Mimochodom, prepis služobných vozidiel teda myslím adresy v techničákoch. Šup ho na políciu zaplatiť kolky a nezabudnúť.
rudopp
24.08.11,03:16
Dodatky k PZ už mám nachystané, partneri už vedia, že sa ideme sťahovať, už im len oznámim adresu a popisné číslo, to nám pridelia až po kolaudácii. Teraz vybavujem prekládku telefónov a ochranu objektu, v starom výpoveď , v novom zmluvu. Ešte musím dotiahnúť poistenie majetku, staré zrušiť, urobiť nové a oznámiť poisťovni zmenu adresy:) Človek by ani neveril, že toho papierovania okolo sťahovania bude toľko:(

Niekto ešte zmluvy na energie / služby.
truch
24.08.11,05:23
Zmluvy s elektrikármi, plynármi a vodármi už máme. Na tie autá by som bola veru zabudla, dík za pripomenutie:)
truch
24.08.11,06:16
Teraz ma napadlo, že ešte musím dať urobiť nové pečiatky. Len musím počkať na kolaudáciu, nemám zatiaľ číslo popisné:(
rudopp
24.08.11,06:53
Zmluvy s elektrikármi, plynármi a vodármi už máme. Na tie autá by som bola veru zabudla, dík za pripomenutie:)

Odpady ?
truch
24.08.11,07:06
Odpady ?

Ježiši, čo sa ešte nájde:D veru aj to musím ešte poriešiť, dík:)
truch
24.08.11,07:14
Ešte platíme aj koncesionárske poplatky, aj tam bude treba nahlásiť zmenu adresy.
truch
24.08.11,07:16
Skúsim to zosumarizovať:
-na DÚ
-do SP
-do všetkých ZP, kde máme poistených zamestnancov
-do Obchodného registra
-do banky
-na ŽÚ
-súhlas hygieny k novým prevádzkovým priestorom a oznámiť prevádzku aj na príslušný MsÚ
- oznámenie obchodným partnerom
-zmeniť pracovné zmluvy, minimálne dodatkami ak je miesto práce pôvodné sídlo fy
-žiadosť o prekládku telefónov
-nahlásiť zmeny v poisťovni, prepoistiť majetok a budovy
-prepis služobných vozidiel
-nové pečiatky
-nové zmluvy o odpadoch
-nahlásiť zmenu adresy - koncesionárske poplatky
ešte som niečo zabudla???
keri5
08.09.12,09:32
Ahojte poraďáci,
začnem asi takto.Podnikám na západ.Slovensku a trvalý pobyt mám na východe.Chcela by som si prevádzku presťahovať na východ no neviem čo mám vybavovať ako prvé.Môžete mi poradiť?Mám najprv obehať všetky úrady a oznámiť im,že sťahujem prevádzku alebo to stačí až po presťahovaní?Ešte mám dilemu čo s hygienou,(kedže mám kozmetický salón)kedy to hlásiť.Sťahovať sa chcem koncom októbra.Za každú radu ďakujem.
keri5
10.09.12,16:23
nikto nevie poradiť?
misoft
10.09.12,17:47
No šak presťahuj. A potom len obehaj a nahlás všade, že si zmenila adresu podnikania. To jest: daňováci, zdravotná, sociálna, u teba ešte hygiena, mesto, pošta, banka, telefón, web stránka (ak máš), OR SR. A to čo najskôr - lehoty sú všade dané, niekde do 8 dní, niekde do 15 dní, niekde už včera bolo neskoro :D
blavaciko
10.09.12,18:06
misoft, ale hygienu musi riesit predtym ako tam zacne prevadzkovat zivnost ;) za to moze byt pokutka...
misoft
11.09.12,15:24
misoft, ale hygienu musi riesit predtym ako tam zacne prevadzkovat zivnost ;) za to moze byt pokutka...
No šak sa presťahuje, pripraví, poohlasuje, hygienu zavolá, štempeľ dá, funguje.
Logika nie?
blavaciko
11.09.12,16:36
No šak sa presťahuje, pripraví, poohlasuje, hygienu zavolá, štempeľ dá, funguje.
Logika nie?
jasne, ja len upozornujem ze stempel z hygieny musi mat skor ako prvu klientku...