zuzana
03.09.04,09:35
Ak zamestnanec používa vlastné auto, robí na ňom služobné cesty a cesty do mesta pre zamestnávateľa, musí mať na toto auto knihu jázd, alebo nemusí a stačí ak si spraví cesťák???????
vladan
03.09.04,07:51
ja vyžadujem od zamestnancov aj knihu jázd na cesty, ktoré urobili pre firmu, ale neviem, či je to nariadené nejakým predpisom :-)
Pekný deň
ZuzanaA
03.09.04,07:59
Vladka, ty si ale prísna :-))
vladan
03.09.04,08:49
nikdy nevieš, kedy to budeš potrebovať :-)... a zamestnanci si tak zvykajú na stále väčší počet papierov, ktoré treba predkladať zamestnávateľovi. Moji už sú natrénovaní, že ak niečo chcem ja alebo oni - náš styk musí byť písomný, lebo to čo nie je na papieri, akokeby ani nebolo :-). A žiadne výhovorky nemôžu prejsť :-)
Vlastne to robím pre ich dobro (hi-hi) :-)
Pekný deň
Katty
03.09.04,08:57
Ak rozpíšu jazdy na cesťák tak si myslím že to úplne stačí a predsa služobné cesty musí nariadiť nadriadený takže ak to podpíše nie je čo riešiť..
Hlinkovx
03.09.04,12:24
Vladan:

nechceš sa na chvíľu zamestnať v našej firme? Tu totiž platí, čo si nevypýtaš, tak to nemáš. A o knihe jázd môžem len snívať.. týka sa to hlavne šéfina...
vladan
04.09.04,08:19
no o šéfinoch ti ani nerozprávam - ich knihu jázd mám na krku ja! (ešte že mám len dvoch šéfov, ktorí majú len po jednom aute :-)
Paula
04.09.04,08:48
Na jednej strane je kniha jázd veľká otrava, na druhej strane mám skúsenosť so zamestnancami, ktorí sú schopní z vypočítavosti (alebo lajdáckosti?) napísať tzv. hausnumera. Pri výkone práce jazdia aj mimo mesta a na druhý deň do dochádzkovej knihy napíšu, že boli napr. o 18-tej v Trebišove služobne, nákup PHM je o 17-tej v Košiciach a auto bolo náhodou videné na parkovisku pri kúpalisku (!) o 16-tej. Samozrejme, že ten Trebišov sa dá overiť. Chcela som tým vlastne povedať, že aj tam, kde zákon nevyžaduje viesť knihu jázd, môže to pomôcť overiť si zamestnanca ako človeka.
Žofia
20.10.04,19:09
To: Vladan
Knihu jázd pre šéfina /konateľ sro/ mám na krku aj ja. A vôbec neviem, ako ju mám písať.
Auto je zaradené vo firme, chodí s ním domov a to aj kvôli parkovaniu - pri firme by ho do rána ukradli, keby hneď po práci presadal do iného. Uznajú mi cestu z práce a do práce ?
M3G
20.10.04,21:35
To: Vladan
Knihu jázd pre šéfina /konateľ sro/ mám na krku aj ja. A vôbec neviem, ako ju mám písať.
Auto je zaradené vo firme, chodí s ním domov a to aj kvôli parkovaniu - pri firme by ho do rána ukradli, keby hneď po práci presadal do iného. Uznajú mi cestu z práce a do práce ?Všetci ma presviedčajú, že to nie je možné vykázať cestu konateľa(alebo fyzickej osoby) z firmy domov a naopak. Ale podľa mňa záleží na tom, ako to obhájite.

Ja občas napíšem aj takúto cestu a pre DÚ dávam účely:

- podobný ako dávate Vy - odvoz auta do "stráženej garáže" - je to výdavok na zabezpečenie dosiahnutie a udržanie príjmov, pretože, ak by mu to auto ukradli, žiadny príjem nebude. Je síce poistené, ale pokiaľ by sa vybavili formality ohľadom policajtov a poisťovne, firma by stratila mesačný príjem...

- vzhľadom na to, že doma mám centrálny počítač, kde všetko archivujem, píšem aj na to jazdy.

- a hocičo iné - napríklad musel ísť domov napísať žiadosť vzhľadom na to, že počítač vo firme je stále obsadený.

- poslal domov zamestnanca(vyslal ho na pracovnú cestu) - robiť účtovníctvo

- a napísal by som do knihy jázd aj to, že bol doma robiť knihu jázd, pretože tam mal podklady...


Inak ešte sa mi nestalo, že by DÚ pozeral knihu jázd(čo nie je ale môže byť). Vždy keď prišli, iba pozreli, či kniha jázd existuje, ak existuje - dobre. Ak neexistuje - dorobiť.
bea
21.10.04,07:35
Aj dakedy za socializmu mali podnikoví šoféri umožnené parkovať doma, lebo to bolo výhodnejšie pre firmu, keď bolo treba rýchlo niekam ísť, auto bolo "po ruke" a šofér nemusel bežať po auto do firmy. A myslím si, že také niečo stále platí a to nielen pre šéfa, ale aj zamestnanca, keď má pridelené auto na služobné účely. Keď je niekde písomne určené, že parkovanie po ukončení činnosti je v mieste bydliska myslím si, že by to malo byť O.K.
Žofia
21.10.04,15:14
Ďakujem za odpoveď, páči sa mi , lebo mám presne taký istý názor, ale toto auto parkuje doma denne a robí z toho dôvou 25+25 km. Kde je vlastne napísané, že auto musí parkovať v sídle firmy?
M3G
21.10.04,18:57
Nikde to nie je napísané, ale keď ide zamestnanec na firemnom aute domov, automaticky sa predpokladá, že sa ide domov vyspať a to nemá s činnosťou firmy nič spoločné, je to jeho súkromná jazda.

Ale ako v iných veciach platí - záleží na tom ako si to obhájite. Napríklad výdavok - malinovka a malinovka je rozdiel. Jedno môže byť reprezentačný náklad, t.j. nedaňový, ale ak nákup malinovky budete deklarovať ako hygienickú potrebu t.j. budete mať uvedené v smernici, alebo budete mať stanovený pitný režim, a je nevyhnutné pre vašich zamestnancov stále piť a bežnú pitnú vodu nemôžete zohnať, dávate to do nákladov. Podobne obed a obed(stravný lístok)...
luebchenko
22.10.04,06:22
Ku téme pitný režim a nákup (samozrejme nealkoholických) nápojov sa ma náš auditor spýtal či nám vo firme netečie pitná voda. Nuž a keďže nie sme niekde na lazoch kde by nebol vodovod, bolo po argumentoch. Ale s tými jazdami mám podobný problém -Rakúšan, zamestnanec slovenskej s.r.o (zároveň spoločník aj konateľ - samozrejme vo svojej vlastnej firme) s trvalým bydliskom vo Viedni - pracovná zmluva je na 40 hod. týždenne, reálne je tu však 1x do týždňa. Cesta súkromným autom z Viedne do Bratislavy - čo je to? Služobná cesta? Vlastne dochádza do práce, i keď reálne pracuje doma (náplň práce mu to umožňuje). Nevzniká vlastne firme stála prevádzkáreň v Rakúsku? Vôbec neviem čo s tým a s akými argumentami na mňa môžu daňováci vyrukovať.
M3G
22.10.04,21:00
Ku téme pitný režim a nákup (samozrejme nealkoholických) nápojov sa ma náš auditor spýtal či nám vo firme netečie pitná voda. Nuž a keďže nie sme niekde na lazoch kde by nebol vodovod, bolo po argumentoch. Ale s tými jazdami mám podobný problém -Rakúšan, zamestnanec slovenskej s.r.o (zároveň spoločník aj konateľ - samozrejme vo svojej vlastnej firme) s trvalým bydliskom vo Viedni - pracovná zmluva je na 40 hod. týždenne, reálne je tu však 1x do týždňa. Cesta súkromným autom z Viedne do Bratislavy - čo je to? Služobná cesta? Vlastne dochádza do práce, i keď reálne pracuje doma (náplň práce mu to umožňuje). Nevzniká vlastne firme stála prevádzkáreň v Rakúsku? Vôbec neviem čo s tým a s akými argumentami na mňa môžu daňováci vyrukovať.
Záleží na tom, aký inteligent dôjde na kontrolu, mladý daňovák je ambiciózny a môže narobiť veľa problémov, rovnako aj staršie panie-stredoškoláčky, ktoré si myslia, že zjedli všetku múdrosť sveta Vás dokážu poriadne vytočiť.
Ale ak prídu normálni ľudia, nie je problém - vyložíme argumenty a je po otázkach.

K tomu rakúšanovi - použi ;) termín teleworking, tí budú z toho nadšení...
Žofia
25.10.04,17:06
No pre radosť daňováka môžme prenajať dvor u suseda a tam strážene odparkovať a doma sa môže šefino vyspať. Hm, asi by povedali, nájdite si niečo bližšie . . .
Keď je niečo potrebné pre firmu a má sa pri tom dobre aj zamestnanec, musí ich to toľko trápiť ? A kto by v Bratislave pil vodu z vodovodu ? Veď nie je pitná, leží v bruchu ako kameň.
Tatiana
25.10.04,19:15
Keďže sme pri týchto jazdách, čo myslíte, akceptujú daňovníci knihu jázd pre štyri autá, vedenú iba cez softvér - omega? Lebo všetky autá využívajú na služobné účely samozrejme v úvodzovkách - konateľ a jeho rodinní príslušníci. Ja iba na základe predložených dokladov, ktoré mi dá na konci mesiaca majiteľ firmy, robím knihu jázd. Aj keď som niekedy veľmi ale veľmi nasr....... na celý tento systém....
Heni
25.10.04,19:27
Tatiana, myslíš nasrdená? :D :D :D
Tatiana
25.10.04,19:36
Aj takto by sa dalo povedať a ešte aj trochu škaredšie!!!!
Oldi
26.10.04,06:58
Tatiana, Omegácka kniha jázd nie je moc dobrá. Odporúčam napr. knihu jázd - KROB Software, od firmy A-CORY.
Tatiana
28.10.04,19:37
Oldi, ja som s tým programom spokojná, len som chcela vedieť, keďže ani jedna jazda nie písaná ručne, či tieto zostavy akceptujú daňovníci pri kontrolách. Ahoj.......
ORLEN
29.10.04,05:37
Na knihu jázd odporúčam program firmy Krob s.r.o. Je skvelá. A este som sa nestretla aby danovnici podrobne studovali knihu jazd. Len pozru ci tam je a koniec. Vám sa to stalo?
ORLEN
29.10.04,05:42
To som teda nepremyslene napisala. Ospravedlnujem sa Firma je A-Cory, software je KROB kniha jazd. Odporucam ako Oldi. Je skvela. Hlavne ked sa v nej naucite pracovat, jedno auto, cely rok, urobite za 2-3 hodinky
Janca
29.10.04,06:20
Ak mozes napis www.stranku, pozriem "co to vobnasi" alebo poprosim sukromnu spravu do mojej schranky. Mam eventualnu poziadavku urobit jazdy dozadu, neviem ci sa na to dat, tak by som ten program postudovala, ci by bol vhodny, hoci neviem, ci nie je problem nieco taku dlhu dobu robit dozadu, ked vtedy platili ine predpisy a sw je urcite nastaveny podla novych.
bodliak
29.12.04,10:00
www.acory.cz
Inge
30.12.04,17:58
Ja som práve včera začala pracovať na tomto programe od firmy A-cory a musím potvrdiť, že je to uplne v pohode.Výborne sa dajú robiť aj cestovné príkazy tuzemské aj zahraničné. Akurát ma nahnevalo, že automapa je len Slovensko a ostatné treba dokúpiť.
Jaroslávka
08.07.05,07:47
Všetci ma presviedčajú, že to nie je možné vykázať cestu konateľa(alebo fyzickej osoby) z firmy domov a naopak. Ale podľa mňa záleží na tom, ako to obhájite.

Ja občas napíšem aj takúto cestu a pre DÚ dávam účely:

- podobný ako dávate Vy - odvoz auta do "stráženej garáže" - je to výdavok na zabezpečenie dosiahnutie a udržanie príjmov, pretože, ak by mu to auto ukradli, žiadny príjem nebude. Je síce poistené, ale pokiaľ by sa vybavili formality ohľadom policajtov a poisťovne, firma by stratila mesačný príjem...

- vzhľadom na to, že doma mám centrálny počítač, kde všetko archivujem, píšem aj na to jazdy.

- a hocičo iné - napríklad musel ísť domov napísať žiadosť vzhľadom na to, že počítač vo firme je stále obsadený.

- poslal domov zamestnanca(vyslal ho na pracovnú cestu) - robiť účtovníctvo

- a napísal by som do knihy jázd aj to, že bol doma robiť knihu jázd, pretože tam mal podklady...


Inak ešte sa mi nestalo, že by DÚ pozeral knihu jázd(čo nie je ale môže byť). Vždy keď prišli, iba pozreli, či kniha jázd existuje, ak existuje - dobre. Ak neexistuje - dorobiť.
Ja som mala vo firme kotrolu z daňového úradu, vediem JÚ, práve sa zamerali na knihu
jázd a dôkladne, iné ich ani veľmi nezaujímalo, /vedela som o 3 mojich malých chybách
ktoré mohli nájť ale nenašli/.
Podnikateľ jazdí do zahraničia, nielen do krajín EÚ, nakupuje autá, tu ich predáva ako tovar.
Riadne som sa zapotila, kým som odzadu knihu jázd urobila.
Mohla byť z toho riadna pokuta !
Manual
08.07.05,14:10
[QUOTE=M3G]Všetci ma presviedčajú, že to nie je možné vykázať cestu konateľa(alebo fyzickej osoby) z firmy domov a naopak. Ale podľa mňa záleží na tom, ako to obhájite.
Teraz mi došiel najnovší DUPP a oktrem iného tam rozoberajú pípad o služobných cestách.
A je tam uvedené že cesta z firmy domov a naopak ako píšeš nie je pracovná cesta. Takýto názor by mali zastávať aj daniari = ale záleží hlavne kto príde.
Pekný deň želám...
Anonymka
12.07.05,10:18
Knihu jázd treba viesť vždy však? Aj v prípade, že živnostníčka nevlastní auto, iba jej manžel, (ale zaplatil cestnú daň) ale používa ho na podn.účely?! A keby to auto vlastnila? Aj vtedy treba. Je to niekde v zákone?
Vevey
12.07.05,10:37
Všetci ma presviedčajú, že to nie je možné vykázať cestu konateľa(alebo fyzickej osoby) z firmy domov a naopak. Ale podľa mňa záleží na tom, ako to obhájite.

Ja občas napíšem aj takúto cestu a pre DÚ dávam účely:

- podobný ako dávate Vy - odvoz auta do "stráženej garáže" - je to výdavok na zabezpečenie dosiahnutie a udržanie príjmov, pretože, ak by mu to auto ukradli, žiadny príjem nebude. Je síce poistené, ale pokiaľ by sa vybavili formality ohľadom policajtov a poisťovne, firma by stratila mesačný príjem...

- vzhľadom na to, že doma mám centrálny počítač, kde všetko archivujem, píšem aj na to jazdy.

- a hocičo iné - napríklad musel ísť domov napísať žiadosť vzhľadom na to, že počítač vo firme je stále obsadený.

- poslal domov zamestnanca(vyslal ho na pracovnú cestu) - robiť účtovníctvo

- a napísal by som do knihy jázd aj to, že bol doma robiť knihu jázd, pretože tam mal podklady...


Inak ešte sa mi nestalo, že by DÚ pozeral knihu jázd(čo nie je ale môže byť). Vždy keď prišli, iba pozreli, či kniha jázd existuje, ak existuje - dobre. Ak neexistuje - dorobiť.
Genialna rada, musim ju zacat pouzivat!
Vevey
12.07.05,10:39
Ja som mala vo firme kotrolu z daňového úradu, vediem JÚ, práve sa zamerali na knihu
jázd a dôkladne, iné ich ani veľmi nezaujímalo, /vedela som o 3 mojich malých chybách
ktoré mohli nájť ale nenašli/.
Podnikateľ jazdí do zahraničia, nielen do krajín EÚ, nakupuje autá, tu ich predáva ako tovar.
Riadne som sa zapotila, kým som odzadu knihu jázd urobila.
Mohla byť z toho riadna pokuta !
Podla mna sa chyba v knihe jazd najst neda. Vies o tom len ty a mozno sef.
Manual
12.07.05,13:55
Knihu jázd treba viesť vždy však? Aj v prípade, že živnostníčka nevlastní auto, iba jej manžel, (ale zaplatil cestnú daň) ale používa ho na podn.účely?! A keby to auto vlastnila? Aj vtedy treba. Je to niekde v zákone?Ano KJ je treba viesť vždy.
- ak používaš firemné auto ako zdôvodníš nákup PHL napr. za 6.000,- za mesiac, ako si ich vyžila na dosiahnutie a zabezpečenie príjmu ???
- ak používaš súkr. auto tam je to dtto...
Ono sú to vždy spojené nádoby: nákup PHL = kde sa prejazdili
Pekný deň želám...
dianad
22.07.05,11:31
Neviete mi prosim poradit, ked niekto podnika JU ako pilcik v hore v majetku ma traktor na naftu a motorovu pilu na benzin robi sa nejaky prepocet spotreby alebo zapisuje sa niekam ten minuty benzin alebo nafta? Bloky z pumpy uctujem do nakladov . Samozrejme ze auto zaradene v podnikani sa robi kniha jazd. Ako je to v takomto pripade? Dakujem.
KEJKA
22.07.05,11:48
Neviete mi prosim poradit, ked niekto podnika JU ako pilcik v hore v majetku ma traktor na naftu a motorovu pilu na benzin robi sa nejaky prepocet spotreby alebo zapisuje sa niekam ten minuty benzin alebo nafta? Bloky z pumpy uctujem do nakladov . Samozrejme ze auto zaradene v podnikani sa robi kniha jazd. Ako je to v takomto pripade? Dakujem.tie knihy jázd sú najmň pre osobné autá, resp. aj nákladné. Ale traktor a píla......... hm. Tam musí byť nejaká normospotreba na hodinu výkonu a to by sa malo evidovať. Počet dní/hodín práce a spotreba. To dokazovanie je na Tebe. Ak by si mal aj aut-diesel, tak budeš ťažšie obhajovať spotrebu. Resp. Spotreba je úmerná napílenému množstvu - tak by tomu zasa mali zodpovedať tržby. Atd. Nemyslm, že je to niekde presne napísané, takže odporúčam internú smernicu.
dianad
25.07.05,03:44
Dakujem za odpoved. Neviem ci by mala byt nejaka spotreba na hodinu, pretoze fakturovane je napilene mnozstvo dreva v m3. 01.08.2005 mam danovu kontrolu /zatial mam vsetko O.k. aspon si myslim/ ale neviem ako mam odovodnovat tu spotrebu. Co by si mi prosim odporučila?
Manual
25.07.05,03:50
Dakujem za odpoved. Neviem ci by mala byt nejaka spotreba na hodinu, pretoze fakturovane je napilene mnozstvo dreva v m3. 01.08.2005 mam danovu kontrolu /zatial mam vsetko O.k. aspon si myslim/ ale neviem ako mam odovodnovat tu spotrebu. Co by si mi prosim odporučila?Poraď sa s niekým, kto má vo firme bager, autožeriav traktor a podobne. Tam bude treba spraviť na mot. vozidlo zvlášť kalkuláciu na spotrebu.
Pekné ráno želám...
dianad
25.07.05,04:47
PORADI PROSIM ESTE NIEKTO? DAKUJEM.
KaaaJa
25.07.05,06:59
Zdravim vospolok,
ku knihe jazd mam jednu nepriamu otazocku.
Podla zakona o nahradach sa spotreba vypocitava 3 sposobmi -
podla normy akou je uvadzana v technicaku.
V starom technicaku som mal uvedene 3 hodnoty spotreby (mesto, mimomesta, priemernu) podla EHK, co bolo v poriadku.
Teraz v novom technickom (inak pekne blba skladacka) mam len jednu spotrebu.
Otazkou je teda aku spotrebu mam uvadzat do nahrad za pohonne hmoty?

Ma niekto podobnu skusenost?
evae
25.07.05,11:26
chcem sa spytat, ked zamestnanec ide v piatok poobede domov na firemnom aute, ktore mu zostava na vikend (a obcas to zneuzije) moze si napisat do knihy jazd adresu bydliska? alebo radsej len sidlo firmy a zvysne kilometre rozpisat cez tyzden?
ala13
04.09.05,10:31
Mal by mat podpisanu dohodu o pouzivani sluzobneho auta na sukromne ucely. Ma? Ak nie, tak to neuvadzaj a rozpis na ine dni.
KEJKA
04.09.05,15:43
Dakujem za odpoved. Neviem ci by mala byt nejaka spotreba na hodinu, pretoze fakturovane je napilene mnozstvo dreva v m3. 01.08.2005 mam danovu kontrolu /zatial mam vsetko O.k. aspon si myslim/ ale neviem ako mam odovodnovat tu spotrebu. Co by si mi prosim odporučila?poradila som ti tu internu smernicu. Viac som nevedela. Ako Ti dopadla kontrola? Podelíš sa so skúsenosťami?
KEJKA
04.09.05,15:48
Zdravim vospolok,
ku knihe jazd mam jednu nepriamu otazocku.
Podla zakona o nahradach sa spotreba vypocitava 3 sposobmi -
podla normy akou je uvadzana v technicaku.
V starom technicaku som mal uvedene 3 hodnoty spotreby (mesto, mimomesta, priemernu) podla EHK, co bolo v poriadku.
Teraz v novom technickom (inak pekne blba skladacka) mam len jednu spotrebu.
Otazkou je teda aku spotrebu mam uvadzat do nahrad za pohonne hmoty?

Ma niekto podobnu skusenost?podla mna treba uvádzať takú spotrebu, ktorá v TP je. V starom bola osobitne pre mesto a mmo mesta, tak sa dali použiť obe, v novom je len jedna, tak použiješ len tú jednu. Inak hrozí zbytočná polemika s DU.
marcelaStanakova
18.09.05,07:32
Ja by som potrebovala vedieť keď používa majiteľ súkromné vozidlo na firemné účely či plati 85 % pohonných hmôt do nákladov a či je potrebné viesť knihu jázd.
a ďalej keď má vozidlo zapísané na svoju firmu ako je to s pohonnými hmotamia knihou jázd?
Daska
18.09.05,07:48
Knihu jazd musi viest v obidvoch pripadoch.
Ak je sukromne auto na podnikanie, uplatni si benzin podla spotreby v TP a pausal, teraz Ti z hlavy nepoviem kolko, bolo to tusim 6,20 od km, ale neviem ci sa to nezvysovalo a samozrejme musi mat zaplatenu dan z mot. vozidiel.
Ak je firemne auto dava si takisto benzin podla TP a naklady na udrzbu, opravy... a takisto musi mat zaplatenu dan, tu si moze dat do nakladou aj zakonu poistku a havarijnu poistku.
Tych 85 % uz padlo - zakon o dani z prijmov § 19 odsek 2 pism. l
Manual
18.09.05,07:52
Ak používa SZČO súkromné auto aj na firemné účely tak:
-musí viesť KJ ale nesleduje stav tachometra, len uvádza km napr. TT - BA = 50 km
-počíta si "kilometrovné" tj / 6,20 Sk + náhrada za PHM/
-doklad o nákupe PHL netreba
-do nákladov si nemôže dať ďalšie výdavky súvisiace s prevádzkou auta /opravy.../
Ak používa SZČO auto zaradené do majetku firmy tak:
-musí viesť KJ
-v KJ mu musí sedieť počet najazdených km so stavom tachometra v aute.
-do nákladov dáva bločky za nákup PHM.
-do nákladov si môže dávať všetky výdavky súvisiace s prevádzkou auta tj opravy, umývarku, poistku atď. Tých 85% už bolo dávno zrušených.
Pekný deň želám...
domacnost
10.11.05,05:40
ja by som sa chcela spýtať , ak SZČO vedie knihu jázd po celý rok a stratí ju, ako sa potom bude postupovať? Vie mi niekdo poradiť? Stretol sa niekdo stakýmto prípadom?
Ďakujem za odpovede. Ešte to spresním , že SZČO je platcom DPH a mesačne si viedol evidenciu, akurát neprepočítaval skutoč.spotrebu PHM. Túto spotrebu chcel prepočítavať , až ku koncu roka jedným interným dokladom. Ako sa teraz bude pokračovať a čo má urobiť?
bepo
10.11.05,05:44
Musí ju urobiť nanovo.
domacnost
10.11.05,05:56
to si ma povymýšľať cesty za celý rok?
Paula
10.11.05,06:00
to si ma povymýšľať cesty za celý rok?Nemusí vymýšľať, stačí osviežiť si pamäť.
domacnost
10.11.05,06:16
Nemusí vymýšľať, stačí osviežiť si pamäť.
Hm;) ty si pamätáš čo bolo počas celého roka? a kde si bola kade si chodila? Ak áno tak ťa naozaj obdivujem a klobúk dolu:D . SZČO si nepämatá čo bolo včera a nie počas celého roka kade chodil.
Manual
10.11.05,06:26
Hm;) ty si pamätáš čo bolo počas celého roka? a kde si bola kade si chodila? Ak áno tak ťa naozaj obdivujem a klobúk dolu:D . SZČO si nepämatá čo bolo včera a nie počas celého roka kade chodil. Nuž tak musí chodiť všade s notesom... /to pre osvieženie/
Pekné ráno želám...
bepo
10.11.05,11:48
Vymyslené km alebo po pamäti.
Kniha jázd musí byť na všetky km najazdené za rok-tým je povedané všetko.
jaja99
16.11.05,08:43
Otazocka: nemate niekto knihu jazd v exceli?? S položkami: stav tachometra na zaciatku jazdy , na konci jazdy, miesto zač, miesto ukonč., počet km, účel jazdy, vodič, tankovanie, spotreba, zostatok litrov atď ?????
Ďik.