Janulik87
21.08.11,10:37
Dobrý deň,

pred cca rokom som požičala na 3 x vysokú sumu peňazí na podnikanie jednému známemu, bez zmluvy ... lenže samozrejme došlo k tomu, že ma oklamal, a nechcel mi vrátiť zisky...tak som sa obrátila na jeho rodinu, jeho sestra po preskúmaní ihned aj s ním podpísala zmluvu o rucení, v prípade, že on nebude splácať a dotyčný podpísal príkaznú zmluvu ze mi bude každý týžden splácať jeho dlh... zmluvy podpísali v UK, keďže tam pracujú a riadne podpísané mi poslali na SK...poistila som sa a urobili aj nahrávky zmlúv, ktoré mi poslali z ich mailu...teraz mi nesplácajú riadne, platby dokonca nechodia...mám to dať na súd? budem v práve keď sú zmluvy písané na základe vzorov z internetu? a keď sú iba podpísané, nie overené podpisy? nemám skúsenosti so súdnictvom...pokiaľ dotyčný priznal, že mi dlží všetky tie peniaze, budú skúmať, na čo ich aj použil? mám dokázané, na výpisoch z účtu, že som mu peniaze posielala...dakujem
buchač
21.08.11,09:42
Dobrý deň,

pred cca rokom som požičala na 3 x vysokú sumu peňazí na podnikanie jednému známemu, bez zmluvy
...chyba , veľká chyba ........známy ???...kto je to , ten " známy " ...???
To by v mojom prípade musel byť PRIATEĽ a nie známy ...:confused:
... lenže samozrejme došlo k tomu, že ma oklamal, a nechcel mi vrátiť zisky
...len zisky ???...ak sa len o ne jedná , ešte dobré je ...ale aj keď ešte pôžička v vzduchu lieta ...ach jo ...
...tak som sa obrátila na jeho rodinu, jeho sestra po preskúmaní ihned aj s ním podpísala zmluvu o rucení, v prípade, že on nebude splácať a dotyčný podpísal príkaznú zmluvu ze mi bude každý týžden splácať jeho dlh
...pekné gesto ...
... zmluvy podpísali v UK, keďže tam pracujú a riadne podpísané mi poslali na SK...poistila som sa a urobili aj nahrávky zmlúv, ktoré mi poslali z ich mailu...teraz mi nesplácajú riadne, platby dokonca nechodia
...možno sú v tiesni ...
...mám to dať na súd? budem v práve keď sú zmluvy písané na základe vzorov z internetu?
...nevadí ...
a keď sú iba podpísané, nie overené podpisy?
...overený podpis ale neoveruje zmluvu samotnú ...za zmluvu zodpovedá notár alebo advokát len vtedy , ak ju sám vypracuje ...
nemám skúsenosti so súdnictvom
...na súd sa dáva žaloba , kde je potrebné doložiť všetky náležitosti a aj dôkazy .........aj vzor žaloby sa nachádza na nete , no je potrebné sa tomu poriadne povenovať , dôvodiť ,dokazovať ...
...pokiaľ dotyčný priznal, že mi dlží všetky tie peniaze, budú skúmať, na čo ich aj použil?
...to je predsa len na sudcovi , akým smerom povedie vyšetrovanie ( občiansko - právny súd ) ....
...môžeš požiadať aj o vydanie platobného rozkazu , dokladovanie je to isté ...
...poprípade aj na vyšetrovateľovi , ak je to trestno - právne podanie , ktorý bude poverený prokuratúrou , kde sa do spisu vyjadríš ku všetkým skutočnostiam kauzy ...
mám dokázané, na výpisoch z účtu, že som mu peniaze posielala...dakujem
...dolož kópie k žalobe...



Som v práve?

...ale hej ...samozrejme ...

Lenže , čo je to právo ...podotýkam na Slovensku ?
Janulik87
21.08.11,15:31
Ďakujem za reakciu....vy ste právnik?
misoft
21.08.11,15:42
Nie právnik - logik :D
buchač
21.08.11,16:14
Ďakujem za reakciu....vy ste právnik?

....už len to by mi chýbalo ...:---:D:D:D:D

Skúsenosti ....kua ....skúsenosti ...:rolleyes:


Tiež sa súdim ...jeden súd som už vyhral - OP ...ten druhý , tá istá kauza , je ešte len v štádiu dokazovania ...
Janulik87
22.08.11,15:48
Ďakujem...ešte páru otázok vzhľadom na Vašu zbehlosť :P v téme....
Súd bude skúmať na čo som mu požičala resp. prečo? ... može on napadnúť zmluvu, s tým .- že mi nič nedlží a klamem - keď podpísal prehlásenie, že mi dlží sumu a keď podpísal aj príkaznú zmluvu, kde prehlasuje, ze k nicomu nebol nutený? plus jeho sestra podpisala rucitelsku zmluvu? moze sa stat, ze si vymyslia, ze nic nepodpisali? ked to mam aj na nahravke? co v takom pripade (ten chlap vymysli vazne vsetko, preto sa pytam)
buchač
22.08.11,16:03
Ďakujem...ešte páru otázok vzhľadom na Vašu zbehlosť :P v téme....
Súd bude skúmať na čo som mu požičala resp. prečo?
...môže ,no nemusí......ale na okolnosti popísané v žalobe sa určite bude pýtať ...
... može on napadnúť zmluvu, s tým .- že mi nič nedlží a klamem - keď podpísal prehlásenie, že mi dlží sumu a keď podpísal aj príkaznú zmluvu, kde prehlasuje, ze k nicomu nebol nutený?
...he ...môže - nemôže ????.....veď to je to práve , že obvinený aj vlastný nos medzi očami zatají...
plus jeho sestra podpisala rucitelsku zmluvu? moze sa stat, ze si vymyslia, ze nic nepodpisali? ked to mam aj na nahravke? co v takom pripade (ten chlap vymysli vazne vsetko, preto sa pytam)
...všetko sa môže stať a predpokladám , že aj stane .......Dobšinský by mal radosť , koľko rozprávok sa rozšírilo medzi ľud slovenský ....akurát , že nie tie jeho ...;)


...v tom mojom prípade tiež obvinená strana vymýšľa , do útoku sa derie ...

No bola by neprávom obvinená , nevinná , keď sa procesu statočne vyhýbala ???
Je nevinná táto osoba , ak ju policajti na príkaz súdu museli dodať ....
Janulik87
22.08.11,16:27
aj ten moj dlznik podpisal zmluvu, aby sa vyhol sudu...ked raz v zmluve aj so sestrou prizna , ze nieco dlzi, a ze to splati, moze sa to otocit voci mne? mam dokaz na polovicu sumy, ostatne som mu dala "na ruku" ...
Gina Er
22.08.11,16:33
papier nepustí.....škoda,že máš doklad len na časť sumy,s týmito peniazmi,čo si mu dala "na ruku" sa rozlúč...
Janulik87
22.08.11,16:38
ale ked podpisal, ze mi dlzi aj tie, ktore dostal "na ruku"?
Gina Er
22.08.11,16:48
ale ked podpisal, ze mi dlzi aj tie, ktore dostal "na ruku"?
"mam dokaz na polovicu sumy ."
tak ako teda??
Janulik87
22.08.11,16:59
urcitu cast sumy som mu dala - na ruku...ostatnu cast som mu posielala na ucet....ked sm sa vyhrozila sudom, podpisal prikaznu zmluvu, kde priznal, ze mi dlzi celu sumu (aj tu, na ktoru mam dokaz- vypisy z uctu, aj tu, ktoru som mu dala na ruku) priznal proste vsetko to, co mi dlzi a zaviazal sa to splacat, rozumieme si?
Gina Er
22.08.11,19:34
je jedno,ako si mu tie peniaze dala,podstatné je,akú sumu podpísal.