marty37
21.08.11,10:51
Dobry den prajem.

Znamy si ide brat prispevok na podnikanie a povedali mu, že sa má naučiť nejaké paragrafy, on však nevie aké...

Nevie mi niekto poradiť ktoré paragrafy a aké veci sa má naučiť a čo má robiť aby ten príspevok dostal?

Berie si príspevok na pomocného murára.

Ďakujem a ostávam s pozdravom
Ice dive
21.08.11,08:55
no a čo napísal do podnikateľského zámeru?
ja byť na jeho mieste tak si naštudujem, § ktoré sa týkajú daného príspevku, kedy a za akých podmienok sa dotácia dostáva a za akých podmienok ju treba vracať...
ďalej by som si naštudoval § a vyhlášky týkajúce sa predmetu podnikania, čo musi splňať pomocný murár a pod...
alaya1
21.08.11,08:59
marty37
21.08.11,09:02
ten zamer este neodovzdaval..len ho ma vypracovat a prave na nom spolu pracujeme..v podstate tam rozoberame vsetko ako v beznom podnikatelskom zamere, produkt, kapital, marketing, celu podnikatelsku strategiu a ako chce v dnesnej dobe upadajuceho stavebneho dopytu zohnat zakazky a byt konkurencie schopny..

co sa tyka toho, s tym problemy nemame..

ale jeden znamy co si to tiez bral na pomocneho murara mu povedal ze sa musel naucit nejake paragrafy ale na urade mu nic zatial nepovedali..len nech vypracuje plan a vtedy a vtedy ma prist na test.. a ten znamy povvedal ze mu prinesie tie paragrafy ale uz isiel na dovolenku a nestalo sa :-D

a dakujem za odpoved...

a neviete nahodou presny link na tie paragrafy?
marty37
21.08.11,09:05
aha :-D dakujeem
marty37
21.08.11,09:41
a druha znama zase chce prevadzkovat restauraciu, avsak v bratislave...predtym tam pracovala a teraz sa ta restauracia uvolnila..ta firma prenajima celu komplet zariadenu restauraciu aj s kuchynou a ona by si ju chcela zobrat do prenajnmu a dostat aj prispevok z upsvar...avsak ona byva v novych zamkoch a tam je evidovana na urade...teda ak si o ten prispevok poziada v nz a da si miesto podnikania v nz ale prevadzku v ba, tak ma na ten prispevok narok?? a zmluvu o prenajme restauracie musi mat pred poskytnutim prispevku alebo dostane prispevok, otvori zivnost a potom podpise prenajom??
ZuzanaP
22.08.11,04:08
Otázky v teste mali široký záber, jednoduché účto, podvojné účto, zákon o DPH, dani z príjmu, o službách zamestnanosti. Ale také základné veci, ktoré by mal budúci podnikateľ ovládať. Napr. aké knihy sa vedú v jednotlivých účtovníctvach, aká je sadzba dane z príjmu a DPH a potom otázky týkajúce sa dotácie. Akým spôsobom absolvujete vzdelávanie? :)
Dav
22.08.11,04:22
Aj zákony o sociálnom a zdravotnom poistení, živnostenský zákon.