danulienka7
21.08.11,12:06
Prosim pomožte mi ,hladám podnikatelsky plan na účtovnictvo,poslal by mi niekto vypracovaný zámer ,taký ktorý bol schválený v posledných mesiacoch ? dakujem
avalik
21.08.11,10:32
chcete podnikat v tejto oblasti a neviete si spracovat podnikatelsky zamer?

Struktura je takato:


Náležitosti podnikateľského zámeru,

určené Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, podľa § 49 ods. 8, zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov a vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
č. 44/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov, ktorou sa vykonáva ustanovenie § 69 ods. 2 uvedeného zákona



A. Rozsah podnikateľského zámeru je
minimálne 5 strán

B. Obsah podnikateľského zámeru

1. Údaje o žiadateľovi
Profesijný životopis, údaje o absolvovaní školy, priebeh zamestnaní, schopnosti, zručnosti, absolvovanie kurzov, stáží, prípade ukončenia/prerušenia živnosti je potrebné uviesť dôvod

2. Charakteristika zámeru
Predmet podnikateľskej činnosti, opis produktu činnosti, služieb.

3. Postup realizácie zámeru
Základná myšlienka podnikateľského plánu a časový realizačný plán.

4. Miesto realizácie zámeru
Kde sa bude podnikateľský plán realizovať, priestorové zabezpečenie, údaje o nebytových priestoroch, nájomné vzťahy a pod., technické a organizačné zabezpečenie realizácie zámeru.

5. Marketingové informácie
Informácie o trhu v lokalite, odhad rozsahu produkcie podnikateľskej činnosti, reklama, konkurencia, marketingové ciele.

6. Slabé a silné stránky zámeru

7. Finančná prognóza
Celková finančná prognóza projektu a priebeh finančného toku minimálne 2 roky, predpokladané náklady a výnosy, podiel vlastného vkladu na celkovom financovaní, iné zdroje financovania.

8. Doplňujúce údaje
Informácie, ktoré zvyšujú dôveryhodnosť zámeru, napr. zmluvy o budúcej zmluve, certifikáty, osvedčenia, pripravené cenníky a pod.

9. Kalkulácia predpokladaných nákladov
Predpokladané výdavky súvisiace so samostatnou zárobkovou činnosťou. Uveďte konkrétne predmety, ktoré predpokladáte kúpiť, poplatky za služby, ktoré predpokladáte uhradiť zo získaného príspevku.


Je vo Vasom zaujme spracovat si to samostatne s nastudovanim prislusnych zakonov. V ramci absolvovania pripravy k ziskaniu prispevku by ste mali mat tieto veci vysvetlene.
Economic
21.08.11,15:55
Ja myslím, že podľa predchádzaj nádhernej štruktúry to už hádam zvládneš sama rozviesť, keď sa ideš púšťať do tejto profesie. mimotemy
danulienka7
21.08.11,16:08
jasne,že to zvladnem,väčšiu polovicu už mam za sebou,ale nakolko nemam čas ,lebo mam toho akosi vela,tak som to chcela len kopnut a prispôsobit na seba,tak preto nie že nemam ani potuchy čo idem robit....:)
danulienka7
21.08.11,16:09
dakujem pekne,ja viem aka je štruktura,ale nemam čas ....:)
evina
21.08.11,16:10
dakujem pekne,ja viem aka je štruktura,ale nemam čas ....:)
Nuž potom sa nedaj na účtovníctv;)
veronikasad
21.08.11,16:14
dakujem pekne,ja viem aka je štruktura,ale nemam čas ....:)
Danulienka, to povieš aj budúcemu klientovi, ktorý ťa požiada o spracovanie podn.plánu ?
Economic
21.08.11,16:56
jasne,že to zvladnem,väčšiu polovicu už mam za sebou,ale nakolko nemam čas ,lebo mam toho akosi vela,tak som to chcela len kopnut a prispôsobit na seba,tak preto nie že nemam ani potuchy čo idem robit....:)

A to ešte nevieš čo ťa čaká, keď sa na učtárinu dáš a budeš mať slušnú klientelu. Potom ešte len nebude času na nič...
marjankaj
21.08.11,17:03
A to ešte nevieš čo ťa čaká, keď sa na učtárinu dáš a budeš mať slušnú klientelu. Potom ešte len nebude času na nič...

Neboj. S takýmto prístupom to nehrozí.:rolleyes:
Heni
21.08.11,17:22
Danulienka, to povieš aj budúcemu klientovi, ktorý ťa požiada o spracovanie podn.plánu ?

klientovi to bude za peniaze, vtedy si na to čas nájde... ;)