ivonka400
21.08.11,14:44
Ahojte, mam akreditovany kurz - školu zrýchlenu na kaderníčku, môžem si otvoriť s.r.o.čku? bez toho aby som bola živnostníčka? môžeme na s.r.o. mať služby súvisiace so skrášlovaním tela, nechtový dizajn a podbne, vopred dakujem za odpovede.

Prosím prakticke skusenosti alebo odpovede, lebo ja sa v zakonoch a podobnych veciach nevyznam.
tetrisss
21.08.11,12:48
Pracujes v polnohospodarstve? Hehe, nehnevaj sa, tomu sa neda oddolat.:D:D:D
BXLmiami
21.08.11,13:42
:):):) Oprav si to teliatko v nadpise,lebo Ti pre samý smiech nikto neporadí:):):)
akina
21.08.11,14:42
Ahojte, mam akreditovany kurz - školu zrýchlenu na kaderníčku, môžem si otvoriť s.r.o.čku? bez toho aby som bola živnostníčka? môžeme na s.r.o. mať služby súvisiace so skrášlovaním tela, nechtový dizajn a podbne, vopred dakujem za odpovede.

Prosím prakticke skusenosti alebo odpovede, lebo ja sa v zakonoch a podobnych veciach nevyznam.
S.r.o. môžeš založiť aj sama, nemusíš byť živnostníčka, ak chceš vykonávať "služby súvisiace so skrášľovaním tela", čo je voľná živnosť, nemôžeš v rámci tejto činnosti vykonávať nechtový dizajn, ani kadernícke služby. Sú to samostatné remeselné živnosti, ak nemáš príslušné vzdelanie, musíš ustanoviť zodpovedného zástupcu a toho aj zamestnávať.
Economic
21.08.11,14:51
Ahojte, mam akreditovany kurz - školu zrýchlenu na kaderníčku, môžem si otvoriť s.r.o.čku? bez toho aby som bola živnostníčka? môžeme na s.r.o. mať služby súvisiace so skrášlovaním tela, nechtový dizajn a podbne, vopred dakujem za odpovede.

Prosím prakticke skusenosti alebo odpovede, lebo ja sa v zakonoch a podobnych veciach nevyznam.

Všetky predmety podnikania, ktoré ponúka živnostenský zákon môžeš robiť na eseročku. V predmetoch, ktoré vyžadujú odbornú spôsobilosť, budeš ako zodpovedná osoba.
sroservis
22.08.11,08:23
Ja len doplnim, ze na vsetky predmety cinnosti, ktore chcete vykonavat prostrednictvom sro, je potrebne na meno sro vybavit zivnostenske opravnenie.
Pekny den
ivonka400
01.09.11,07:48
dakujem Vam velmi pekne