profesor
17.01.06,23:52
Môže mi niekto poradiť, ako treba postupovať pri výbere obchodného mena pre novú s.r.o.? Určité predstavy názvu už máme, tieto nie sú zatiaľ uvedené na internete v OR, takže snáááď sú ešte voľné. Obchodné meno však treba uvieť už v zakladateľskej listine, resp. v spoločenskej zmluve pri registrácii na živnostenskom oddelení a až následne v obchodnom registri. Čo však, keď v čase registrácie na OR už bude "naše" meno obsadené? Ako predísť zbytočnému prerábaniu už vybavených dokladov? Ďakujem vopred za rady.
rada
18.01.06,07:50
Z mojej skúsenosti poznám iba webovú stránku obchodného registra kde sa dá overiť, či pod zvoleným menom už nepodniká iný subjekt. Registrový súd spoločnosť s obchodným menom totožným s obchodným menom iného podnikateľa nezapíše.
V prípade, ak Vás niekto predbehne a zaregistruje iný subjekt s rovnakým názvom skôr, budete si musieť založenie spoločnosti zopakovať. Na rad príde dodatok k spoločenskej zmluve, úradný záznam o zmene obchodného mena a oprava pri podaní námietok proti odmietnutiu návrhu na zápis do obchodného registra.
pepo_p
18.01.06,08:09
Obchodné meno by malo byť výstižné a presne by malo špecifikovať zameranie firmy. Skontrolovať si ho na OR SR na internete a pokiaľ sa tam ešte také nenachádza je malá pravdepodobnosť, že vás niekto v tom čase predbehne.
Ja som sa nechal inšpirovať týmto:
http://milliondollarhomepage.com/
Predstavil som si aké meno firmy by som mal zvoliť, aby som sa tu našiel.:D
profesor
18.01.06,19:08
Ďakujem za rady, ale vlastne problém uvedenia obchodného mena bez rizika prípadného dodatočného prerábania celej registrácie je neriešiteľný. Jednoducho treba maximálne skrátiť obdobie medzi spísaním Zakladateľskej listiny, resp. Spoločenskej zmluvy a zápisom do obchodného registra.
profesor
30.01.06,16:53
Vážené dámy a páni, k názvu spoločnosti (s.r.o.) potrebuje súrne doriešiť ešte dve otázky:
1. Podľa údajov na internete je vybraný názov už raz pridelený, avšak spoločnosť bola z obchodného registra vymazaná. Ako je to v tomto prípade? Je možné použiť znova taký istý názov ako mala firma, ktorá už neexistuje?
2. Je možné znova použiť názov firmy, ktorú som mal v r. 1998? Firma vtedy dostala nových majiteľov a pôvodný názov zmenila.
Ďakujem za rady a prajem pekný deň.
Johanka
30.01.06,17:19
Ja som už videla ako rozdielne obchodné mená napr. ZUZA s.r.o.-
ZUZA,s.r.o.- ZUZA spol.s r.o.