KarolDruhy
21.08.11,17:31
Ak sa rozhodnem byt SZCO, ako sidlo podnikania uvediem svoj trvaly pobyt, ale dana nehnutelnost - byt nepatri mne, potrebujem nejaky doklad vlastnictva alebo povolenie na podnikanie od majitela alebo staci moj obciansky preukaz, ze tam mam trvaly pobyt?

Ako je to s pripadnou kontrolou - maju pravo prist len tak ku mne "domov" a nieco tam riesit? Co ked doma nebudem? A co ak tam nebude nikto? Ved predsa mozem cestovat po svete, nikto mi neprikaze byt v sidle mojho podnikania. Ved aj o tom je podnikanie, sloboda = nemusim niekam chodit (do prace), ak nechcem :)

Nemam - nepotrebujem ziadny fyzicky tovar, ani sklad, ani nepotrebujem priestor na stretnutia s klientmi, proste nic, co by mohli chciet vidiet. Pripadne doklady, ktore by ich zaujimali, im viem odniest na dany urad alebo poslat postou, tak len rozmyslam ze ci ma mozu ajtak prist otravovat.
veronikasad
21.08.11,15:32
Kto je vlastníkom bytu ? V akej oblasti budeš podnikať ?
KarolDruhy
21.08.11,15:37
Teraz si niesom isty, ci byt patri rodicom alebo druzstvu. Je v tom rozdiel?
Podnikat budem cez internet - sluzby, predaj virtualneho tovaru, a sprostredkovanie predaja.
Economic
21.08.11,15:49
Pokiaľ si vybavuješ iba Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, nepotrebuješ nič predkladať. Berie sa do úvahy OP.
Pokiaľ by si chcel toto sídlo pri založení sro, tam by ti už vlastník nehnuteľnosti musel dať písomný súhlas k sídlu.
Ak niečo budú chcieť kontrolovať zo ŽÚ, predvolajú ťa tam.
Ak niečo budú potrebovať z DÚ, predvolajú ťa tam. No nie je vylúčené, že z DÚ by neprišli aj na miestne zisťovanie v prípade potreby /napríklad pri podaní žiadosti o dobrovoľné platenie DPH/
Jasné že ťa nemusia vždy nájsť v sídle firmy. Si voľný slobodný podnikateľ.
KarolDruhy
21.08.11,16:38
To som potreboval pocut. Dakujem