zuzana
18.01.06,06:53
Rozdelenie výsl.hospodár.účtujete až po schválení, teda niekedy v marci v apríli alebo hneď v januári?Účtujete na základe interného dokladu?
Lila
18.01.06,06:08
Až potom, keď dostanem z valného zhromaždenia zápis o prerozdelení
zisku, ktorý je prílohou k int. dokladu, ktorý zaúčtujem.
Závisí to teda od konania valného zhromaždenia. Ak nemáš o tomto zápis, nemôžeš predsa nič účtovať.
JarkaL
18.01.06,06:50
Až potom, keď dostanem z valného zhromaždenia zápis o prerozdelení
zisku, ktorý je prílohou k int. dokladu, ktorý zaúčtujem.
Závisí to teda od konania valného zhromaždenia. Ak nemáš o tomto zápis, nemôžeš predsa nič účtovať.
Tak by to malo byť, ale za 10 rokov mojej praxe som to nikdy od nikoho nedostala a zápisnicu VZ som vždy písala sama a vysvetľovala spoločníkom, prečo mi to musia podpisovať. Ak Ti ju nedajú sami, musíš si ju "vydupať" alebo napísať sama.
Tweety
18.01.06,07:06
Rozdelenie výsl.hospodár.účtujete až po schválení, teda niekedy v marci v apríli alebo hneď v januári?Účtujete na základe interného dokladu? Rozdelenie HV môžeme účtovať až vtedy, keď je známy, čiže až v nasledujúcom roku po účtovnej závierke. K 31.12.05 ten účet nemá zostatok.
Lila
18.01.06,07:07
Problém bol asi v tom, že oni si nerozdeľovali medzi seba zisk.
Lebo tam, kde sa rozdeľuje zisk, tak tam veľmi rýchlo spravia val. zhromaždenie, nakoľko chcú svoje peniažky čím skôr na svoje účty.
A tie prevody je možné spraviť až po tomto schválení.
zuzana
18.01.06,09:10
Predchádzajúca účtovníčka to účtovala vždy k 1.1. nasledujúci rok, a nie až v marci. Je to veľká chyba?
Lila
18.01.06,09:29
Nato si musíš vedieť sama odpovedať.
viď. môj príspevok č.2
Tweety
19.01.06,08:35
Predchádzajúca účtovníčka to účtovala vždy k 1.1. nasledujúci rok, a nie až v marci. Je to veľká chyba? Veľká chyba, ak nemala na zaúčtovanie potrebný doklad( zápis z VZ), povedala by som priam fatálna.:cool: