Martin Špes
22.08.11,08:50
Zdravim,

Byvame s kamaratom v podnajme a chceme prenajimat aj tretiu izbu. Lenze zmluvu s majitelom mame podpisanu iba my dvaja uz na rok a neviem ako s tym tretim. Ak s nim podpiseme zmluvu, co nie je problem nejaku napisat, tak bude vobec platna? Rata sa to potom ak zisk z prenajmu a treba mat na to zivnost?

Za odpovede vopred dakujem
Economic
22.08.11,07:26
Nemôžeš prenajať niečo čo ti nepatrí. Iba v prípade, že by si na to mal vopred písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.
Martin Špes
22.08.11,07:28
Ja suhlas vlastnika mam, s tym problem nie je. Otazka stale rovnaka. Bude zmluva vobec platna a treba mi k tomu nejaku zivnost?
Gina Er
22.08.11,07:30
Ja suhlas vlastnika mam, s tym problem nie je. Otazka stale rovnaka. Bude zmluva vobec platna a treba mi k tomu nejaku zivnost?
ak máš súhlas vlastníka,tak prečo vlastník nenapíše novú zmluvu ako podnájom pre troch? síce nič nezarobíš,ale budeš menej platiť a to je vlastne tiež zisk pre teba
Economic
22.08.11,07:35
Ani mne to nedáva žiadnu logiku...
Andy Kralik
22.08.11,07:49
Nech novy "spolubyvajuci" podpise dodatok k vasej zmluve s majitelom.
Alebo podpiste vsetci novu prenajimaciu zmluvu s majitelom.

Aj ty podpises zmluvu so spolubyvajucim na prenajom niecoho co nie je tvoje, vystavujes sa riziku, ze ak by sa nieco stalo (poskodeny nabytok, neviem..) budes zodpovedna ty. Prenajimatel lahko poprie, ze na nieco take dal suhlas, ak to nemate v zmluve.