vlaka0
22.08.11,09:30
môže sa pri ročnom zúčtovaní zadať do oddielu VI. položka 42- minimálny základ 0,00 Eur? Ide o tlačivo typu B.

- poistenec štátu s dičom, s nulovým príjmom za rok 2010. podľa zákona by mu malo vyjsť nulové za minulý rok.

Po prípade poprosím nejaký píklad ak by mi mohol niekto pomôcť
vlaka0
22.08.11,07:51
bez reakcie?
zk24
22.08.11,08:09
RZZP "B" za rok 2010? Ide o SZCO? Z akeho titulu ma DIC?
vlaka0
22.08.11,08:15
ja viem že ide o Bčko. to mije jasné. len povedal že szčo nie je, no vo všzp ho berú ako szčo. ma to z titulu ovb. nejaké finančné poradenstvo či čo. no už to dva roky nerobí. danové podal nulové a vraj má podať aj rzzp nulové. lenže akonáhle dám do vymeriavacieho základu nejaké číslo tak to chce odvody. preto sa pýtam či sam môže byť nula v tomto prípade
vlaka0
22.08.11,08:21
ludia prosím radte, potrebujem do do zajtra odovzdať a neviem sa pohnúť
zk24
22.08.11,08:34
Ak bol sucasne poistencom statu (tipujem študent), tak ako min.VZ pises 0,00. Lebo aj do riadku 41 pises iba dni kedy bol SZCO ale nebol poistencom statu. Teda aj do riadku 41 pises 0 dni.

Ak nebol poistencom statu cely rok, tak v mesiaci kedy nebol, tak do riadku 41 ide pocet dni kedy nebol poistencom statu a do riadku 42 ide suma podla vzorca:

319,57 / pocet dni v mesiaci x pocet dni v riadku 41.


Do p.41 sa uvadza:
Uvadzaju sa dni obdobia z riadku 24 (kedy bol SZCO) a sucasne nebol poistencom statu podla §11 odst.8 a) az h).....

Zákon o ZP hovorí:
(8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za

a) nezaopatrené dieťa, za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,
vlaka0
22.08.11,08:36
takže ak bol celý rok študent tak vz bude všade 0,00?

Ja viem že sa pýtam ako keby som tomu nerozumela, ale s vypracovaním rzzp mám strašné problémy.
zk24
22.08.11,08:39
takže ak bol celý rok študent tak vz bude všade 0,00?

Ja viem že sa pýtam ako keby som tomu nerozumela, ale s vypracovaním rzzp mám strašné problémy.

Ak bol cely rok študent podľa tohto, tak v riadku 41 aj v riadku 42 mas same nuly:

a) nezaopatrené dieťa;39a) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,
vlaka0
22.08.11,08:40
ďakujem, ja som zákon čítala, ale vravím rzzp mi nejde do hlavy. ešte raz ďakujem za radu
zk24
22.08.11,08:41
ďakujem, ja som zákon čítala, ale vravím rzzp mi nejde do hlavy. ešte raz ďakujem za radu

Ten zakon som citovala, len aby si vedela spravne urcit ci naozaj ide o poistenca statu.