samanko5
22.08.11,09:59
Dobry den.
Chcel by som sa opytat :>
zalozil som si zivnost a som neplatca DPH. Vytvoril som si Eshop len mi nieje jasne ze: Ako neplatca DPH nakupujem vo VO za ceny s DPH a pokial to chcem predat dalej normalnemu smrtelnikovy nepodnikatelovy tak mu uctujem s DPH alebo bez DPH alebo na fakture uvediem iba ze som neplatca DPH .
Cize funguje to asi takto? kupim napriklad topanky za 100Eur s DPH. Predam ich dalej napriklad za 120Eur a iba z tych 20 eur odvediem dan(v danovom priznani). Myslim ze je to nejak takto len pred spustenim by som si to chcel utvrdit.
Dakujem
pekny den
avalik
22.08.11,08:04
Ty ako neplatca DPH na fakturach DPH neuvadzas - ani v eshope nezobrazujes "cena s DPH". To, ze si neplatca DPH uvadzas v svojich kontaktnych udajoch.

Tak isto DPH neodvadzas danovemu uradu. Zaplatenim DPH nakupom tovaru si si povinnost splnil.
Gina Er
22.08.11,08:06
Dobry den.
Chcel by som sa opytat :>
zalozil som si zivnost a som neplatca DPH. Vytvoril som si Eshop len mi nieje jasne ze: Ako neplatca DPH nakupujem vo VO za ceny s DPH a pokial to chcem predat dalej normalnemu smrtelnikovy nepodnikatelovy tak mu uctujem s DPH alebo bez DPH alebo na fakture uvediem iba ze som neplatca DPH .
Cize funguje to asi takto? kupim napriklad topanky za 100Eur s DPH. Predam ich dalej napriklad za 120Eur a iba z tych 20 eur odvediem dan(v danovom priznani). Myslim ze je to nejak takto len pred spustenim by som si to chcel utvrdit.
Dakujem
pekny den
zdá sa,že nevieš rozlíšiť DPH od dani zo zisku
Dáša_
22.08.11,08:11
Teda DPH nezaujíma, ty nie si platiteľ
nakúpiš za 100, predáš za 120. Odpočítaš ešte svoje náklady (poštovné, papier, PC, obchod...) a zvyšok dáš do daňového priznania k kani z príjmov. Tam ešte odpočítaš napríklad odpočitateľnú položku na daňovníka a zo zvyšku platíš 19% daň z príjmu