andreaS
22.08.11,11:30
V maji som mala medzi dokladmi aj fakturu (podotykam ze ostru, nie preddavkovu) na obstaranie motoroveho vozidla.

Vedenie si prezera stav zavazkov a samozrejme vyskocila tato faktura ako neuhradena, tak sa pytali zaco je tato fa. Odpoved bola jasna a nato mi povedali, ze si ju mam zrusit, lebo ze firma poslala mejl.

Tento mejl sa mi dostal az teraz v auguste, pritom ho zaslali koncom maja. My sme mesacny platca dph a preto som dph uplatnila. Avsak v mejli mi dodavatel pise, ze nakolko sme tuto fakturu neuhradili, mame si ju z uctovnictva vymazat a povazovat za bezpredmetnu!!! :eek::eek::eek: Nevystavili mi k tejto fa ani len dobropis ani storno faktury a neposlali ju ani mejlom ani postou, len tento mejl ze zruste si tuto fa...

Ja som dph z riadnej ostrej fa uplatnila a nemala som ani zdania o tomto mejli, takze som si nemohla vyziadat vcas dobropis, pripadne tuto fa skutocne natvrdo vymazat :(

Bez dopropisu tuto fakturu nebudem vymazavat, inak by som musela podat dodatocne priznanie k dph za maj, co nechcem.

Chcem sa len uistit, ci mam pravo ziadat k tejto fakture dobropis, oni tuto fa isto nezdanili... alebo ak nebudu chciet vystavit dobropis, tak tuto fa budem v ucte "tahat" donekonecna... :confused:

dakujem
marjankaj
22.08.11,09:40
Ak tú faktúru nezdanili, tak by nemal byť pre nich problém vystaviť aj dobropis v máji. U nich to bude mať dopad na DPH nulový a ty tú DPH zaplatíš, keď dobropis obdržíš.
Ak by nechceli, tak oznám vedeniu, že treba dodatočné DP za máj a doplatiť tú DPH a k tomu aj sankčný úrok.
promont maja
23.08.11,11:33
Ak by nechceli, tak oznám vedeniu, že treba dodatočné DP za máj a doplatiť tú DPH a k tomu aj sankčný úrok.

... plne súhlasím s Marjankaj
... tým, že faktúra bola zúčtovaná a nárokovali ste si odpočet DPH z nej ste vlastne povedali, že dodanie tovaru, či služby bolo uskutočnené ... čo nie je pravda ... a ak sa Váš dodávateľ týmto odmietol zaoberať = ostáva vám len podať dodatočné daňové priznanie a doplatiť daň, alebo uprosiť dodávateľa, aby vystavil tzv. dobropis ...