katka mancirova
22.08.11,11:20
Chcela by som sa spytat mame cloveka na dohodu o pracovnej cinnosti zostal hospitalizovany a chce ukoncit dohodu je to mozne aj ked je momentalne PN. Do kolkych dni od ukoncenia dohody to musim nahlasit do socialnej poistovne? Dakujem za info
vieraaaa
22.08.11,09:30
Chcela by som sa spytat mame cloveka na dohodu o pracovnej cinnosti zostal hospitalizovany a chce ukoncit dohodu je to mozne aj ked je momentalne PN. Do kolkych dni od ukoncenia dohody to musim nahlasit do socialnej poistovne? Dakujem za info
Podľa mňa, keď chce ukončiť dohodu o PČ "dohodár" dohodou a zamestnávateľ s tým súhlasí, tak môže aj počas PN-ky.
§ 228a ZP
Dohoda o pracovnej činnosti
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
V SP treba dohodára odhlásiť v deň ukončenia DoPČ, najneskôr na druhý deň.
katka mancirova
22.08.11,09:32
A do kolkych dni to musim nahlasit na socialnu poistovnu?
vieraaaa
22.08.11,09:34
V deň ukončenia platnosti DoPČ, najneskôr nasledujúci deň.
katka mancirova
22.08.11,09:37
Dakujem velmi pekne