troj
22.08.11,12:24
Ahojte,

chcem sa opytat ak kupujem tovar z CR s dph a nie som platca dph na Slovensku kupeny tovar uz predavam na Slovensku bez dph ?
Dakujem.
zk24
22.08.11,10:35
Predavas bez DPH. Aj tovar ktory kupis na slovensku kupis s DPH, a nasledne ho predavas bez DPH.
troj
22.08.11,10:53
dakujem... a ak by som to nakupil z CR bez dph na Slovensku by som musel zaplatit dph aj ked nie som platcom dph?
zk24
22.08.11,11:18
dakujem... a ak by som to nakupil z CR bez dph na Slovensku by som musel zaplatit dph aj ked nie som platcom dph?

Podľa mojich vedomosti (mozno ma niekto doplni alebo opravi):

Ty si neplatitel DPH.

a) tvoj dodavatel je platitel DPH:
- vystavuje FA s ceskou DPH, platis celkovu sumu faktury. Ty vystupujes stale ako neplatitel, na slovensku predavas tovar bez DPH

b) tvoj dodavatel je neplatitel DPH vo svojej krajine:
- vystavuje FA bez DPH. Takéto nadobudnutie tovaru nie je predmetom DPH, čo vyplýva z § 11 ods. 2 zákona o DPH.
- takze nadobudas tovar bez DPH. Nie si platitel DPH, na Slovensku z nej DPH neplatis. Stale si neplatitel. nadalej na Slovensku predavas bez DPH

Dolezite ale:
- neplati pri dodani tovaru s instalaciou alebo montazou
- neplati pri zasielkovom predaji
- treba sledovat objem nadobudnutych tovarov z iného ČS a nepremeškat povinnu registraciu podla §7 - 13.941,45 €
troj
22.08.11,11:40
ja este len rozmyslam ci sa mi oplati byt platcom alebo neplatcom dph ak budem brat tovar z CR a predavat ho na Slovensku
kn-alka
22.08.11,11:41
pokiaľ nemusíš, nevyplýva ti to zo zákona, tak sa neprihlasuj za platcu DPH
zk24
22.08.11,11:56
ja by som skusila odhadnut ake velke mnozstvo budem nadobudat zo zahranicia.

Ako neplatitel sa musim registrovat ak prekrocim hranicu povinnu na registraciu pre IC DPH (nie platcu) a teda 13.941,45 €. V tomto pripade nadobudam tovar z CR bez DPH a musim dan odviest na Slovensku, bez naroku na odpocet.

Ako platca DPH by som mala sucasne narok na odpocet zo zaplatenej DPH.

Ak sa mylim, opravte ma.
troj
22.08.11,19:31
dakujem za rady,tu sumu asi prekrocim ale v konecnom dosledku to dph zaplati konecny zakaznik ...
este by som sa chcel opytat na plus a minus platcu a neplatcu dph
Dakujem
zk24
22.08.11,19:35
dakujem za rady,tu sumu asi prekrocim ale v konecnom dosledku to dph zaplati konecny zakaznik ...
este by som sa chcel opytat na plus a minus platcu a neplatcu dph
Dakujem


tych tem je tu strasne vela, napriklad.
http://www.porada.sk/t146243-platca-dph-vs-neplatca-dph-ake-su-vyhody-a-nevyhody.html
smooje23
22.08.11,20:51
Ahojte,
ja mam podobny pripad.
Ako postupovat ak mam moznost dovazat zo zahranicia cerstve maso. Jedna sa o nakup v Madarsku bez DPH a chcel by som ho predavat na Slovensku restauraciam. Ake povinnosti by mi vznikli z toho? Musim mat k tomu zivnost? Musim sa zaregistrovat na danovom urade? Potrebujem k tomu nejake papiere navyse? Mozem to dalej predavat bez DPH, alebo uz k tomu musim prihodit aj DPH?

Docitala som sa uz, ze nemusim k tomu prihadzovat DPh, ale co ine papiere.
Ja sa v slovenskych zakonoch vobec nevyznam a tie zbierky su pre mna jak spanielska dedina. :confused:
Prosim pomozte a poradte mi.. dakujem
dudi
22.08.11,21:08
Mohli by ste prosím aj mne poradiť?
Nakupujeme v ČR suché balené pečivo, tento tovar nám posielajú kurierom.
Chcem sa spýtať na to či musíme byť platcovia DPH. V príspevku 4 sa píše, že to neplatí pri zásielkovom predaji, ale vo faktúre nie je účtovaná doprava, tá sa platí kurierovi. Náklady na dopravu by sme si do nákladov nedávali, teda nikde by sa nespomínala doprava tovaru.

Myslíte, že by to mohlo prejsť, že by sme neboli platcovia?
dudi
26.08.11,10:09
Nenajde sa nikto kto by mi odpovedal, prosím?