Grófová
18.01.06,07:23
Dobrý deň,
prosím Vás, nemáte niekto k dispozícii tlačivo Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch na stiahnutie ?
Ďakujem.
Barbara
18.01.06,06:26
Dobrý deň,
prosím Vás, nemáte niekto k dispozícii tlačivo Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch na stiahnutie ?
Ďakujem.


Bohužiaľ neviem Ti to stiahnúť, ale je to
na
www.finance.gov.sk výber- finančný spravodajca- 11/2005 tam sú všetky tlačivá
alebo ešte môžeš skúsiť
www.drsr.sk
Maňaska
18.01.06,06:44
Grófová
18.01.06,07:25
Ďakujem Vám všetkým, stiahla som si to od Maňasky. Maňaska si 1.
Grófová
milanr
23.03.06,08:32
V súvislosti s uzavretím r.2005 sa chcem opýtať na vaše skúsenosti s vydávaním Potvrdení o ZM. Ja pri skončení PP v priebehu roka vydám zam-covi všetky doklady vrátane Potvrdenia o ZM, prevzatie ktorého my podpíše na poslednú stranu Vyhlásenia. Bola som povinná zasielať tímto zam-com do 10.3.2006 ešte raz Potvrdnia o ZM, alebo je to už vybavené, keď si ho už prevzali ? Kolegyňa predo mnou si vytlačila aj ML a všetky doklady založila k výstupu a nikomu už nič neposielala, iba ak by si sami požiadali. Akú máte vy prax pri RPP ? Vydávate doklady už pri skončení PP alebo až po skončení kalendáreneho roka alebo aj aj ? Ako by to malo byť správne :confused: ? Díky
Tweety
23.03.06,08:34
V súvislosti s uzavretím r.2005 sa chcem opýtať na vaše skúsenosti s vydávaním Potvrdení o ZM. Ja pri skončení PP v priebehu roka vydám zam-covi všetky doklady vrátane Potvrdnia o ZM, prevzatie ktorého my podpíše na poslednú stranu Vyhlásenia. Bola som povinná zasielať tímto zam-com do 10.3.2006 ešte raz Potvrdnia o ZM, alebo je to už vybavené ? Kolegyňa predo mnou si vytlačila aj ML a všetky doklady založila k výstupu a nikomu už nič neposielala, iba ak by si sami požiadali. Akú máte vy prax pri RPP ? Vydávate doklady už pri skončení PP alebo až po skonení kalendáreneho roka alebo aj aj ? Ako by to malo byť správne ? Díky
ML sa nedávajú zamestnancovi, ostávajú založené v evidenci spoločnosti. Zamestnancom sa všetky potrdenia o mzde, o RZD, musia vydať...
SILVIA54
23.03.06,08:35
Ahoj,ja tiež vydám všetky potrebné doklady už pri ukončení pracovného pomeru aby som sa s tým nemusela už neskôr zaťažovať.(Čo keby som na niekoho zabudla?).:rolleyes:
milanr
23.03.06,09:20
ML sa nedávajú zamestnancovi, ostávajú založené v evidenci spoločnosti. Zamestnancom sa všetky potrdenia o mzde, o RZD, musia vydať...
Asi som sa zle vyjadrila. Myslela som to tak, že pri výstupe si vytlačí všetky potrebné doklady vrátane Potvrdenia o ZM a tie, čo patria zam-covi mu oproti podpisu vydá. Všetko si potom založí k výstupu. Šlo mi skôr o to, ktorý postup je pri vydávaní Potvrdení o ZM správny ? Ak ho vydám po skončení PP, nie som už povinná mu ho zasielať do 10.3. ? Mne napr. zam-kyňa odišla v 01/05 do zahra. Doklady vrátane Potvrdnia o ZM som jej vydala v 02/05. Ťažko by mi bolo po roku niekoho zháňať. V zákone o DP sa píše len, ža zam-teľ je povinný vystaviť súhrnný doklad za dobu, kedy vyplácal zdaniteľný príjem najneskôr do 10.3. Ak to urobím pri skončení PP bude to O.K. ?:confused:
jankasm
23.03.06,09:28
Samozrejme, že to bude OK. Zákon hovorí len o najneskoršom možnom termíne. Ja ich takisto vydávam hneď po skončení PP, nič tým neporušíš.
emily 2
26.01.07,08:24
Pekný deň poraďáci !!

Chcela by som sa niečo opýtať, nemôžem to nikde nájsť .

Manžel skončil PP 31.12. 2006. Keď chce potvrdenie od býv. zamestnávateľa o vyplatenej mzde ... tak má dať žiadosť do 5. 2. 2007 - je na to nejaké tlačivo , alebo stačí napísať list . ( budem mu robiť DP )

ďakujem ,
emily 2 :)
Tweety
26.01.07,08:27
Pekný deň poraďáci !!

Chcela by som sa niečo opýtať, nemôžem to nikde nájsť .

Manžel skončil PP 31.12. 2006. Keď chce potvrdenie od býv. zamestnávateľa o vyplatenej mzde ... tak má dať žiadosť do 5. 2. 2007 - je na to nejaké tlačivo , alebo stačí napísať list . ( budem mu robiť DP )

ďakujem ,
emily 2 :)
Potvrdenie o príjmoch zo ZČ je povinný vydať zamestnávateľ pri ukončení PP automaticky. Patrí to medzi jeho povinnosti podľa§ 39
emily 2
26.01.07,08:34
S tým zamestnávateľom sú veľké problémy ( nevyplatenú mzdu cca 70 000,- ani radšej nespomínam ) , mzdy im robí nejaká pani externe a pokazil sa jej počítač - zhorel disk ?, tak nemajú pásky od 11 mesiaca a ručne to vraj robiť nebude . Preto som chcela napísať nejaký oficiálny list, prípadne pohroziť nejakým § .
Ja robím mzdy len veľmi okrajovo .

emily 2
Tweety
26.01.07,08:36
S tým zamestnávateľom sú veľké problémy ( nevyplatenú mzdu cca 70 000,- ani radšej nespomínam ) , mzdy im robí nejaká pani externe a pokazil sa jej počítač - zhorel disk ?, tak nemajú pásky od 11 mesiaca a ručne to vraj robiť nebude . Preto som chcela napísať nejaký oficiálny list, prípadne pohroziť nejakým § .
Ja robím mzdy len veľmi okrajovo .

emily 2
Tak potom listom v žiadosti o vydanie, upozorní na povinnosť vystaviť potvrdenie.
emily 2
26.01.07,09:19
Stačil by napísať § 75 ZP Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní


(1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.

(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).


a teraz som našla § 39 ods. 5 c Zákon o dani z príjmov

5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

Bohužiaľ neviem to poupravovať tak ako by som chcela, ledva som to tu prilepila . Ospravedlňujem sa .

emily 2
sarahovci
26.01.07,12:28
V súvislosti s uzavretím r.2005 sa chcem opýtať na vaše skúsenosti s vydávaním Potvrdení o ZM. Ja pri skončení PP v priebehu roka vydám zam-covi všetky doklady vrátane Potvrdenia o ZM, prevzatie ktorého my podpíše na poslednú stranu Vyhlásenia. Bola som povinná zasielať tímto zam-com do 10.3.2006 ešte raz Potvrdnia o ZM, alebo je to už vybavené, keď si ho už prevzali ? Kolegyňa predo mnou si vytlačila aj ML a všetky doklady založila k výstupu a nikomu už nič neposielala, iba ak by si sami požiadali. Akú máte vy prax pri RPP ? Vydávate doklady už pri skončení PP alebo až po skončení kalendáreneho roka alebo aj aj ? Ako by to malo byť správne :confused: ? Díky
Pretože predpokladám, že počas roka vydávaš odchádzajúcim formát tlačív, ktoré si používala na potvrdenia za rok predchádzajúci, tak ok by to mohlo byť ak tie tlačivá aj pre ďalší rok ostávajú tie isté. Ale ak sa zmenili, napr. pribudli kolónky (napr. pre zrážkovú daň) a ty mu to potvrdenie vydáš ešte na starom tlačive, tak to podľa mňa v poriadku nie je a treba mu ho vydať na novom, ktoré býva známe niekedy podstatne neskôr ako by to bolo potrebné, viď napr.tohtoročná žiadosť o vyk. roč. zúčtovania!
jankasm
26.01.07,12:38
Ja som tiež zamestnancom pri výstupe počas roka vystavila potvrdenie o príjme, ale samozrejme na tlačive, ktoré bolo vtedy aktuálne. Keďže sa, bohužiaľ, zmenilo, tak im teraz posielam nové potvrdenia na nových tlačivách. ;)