Zitulda
23.08.11,06:10
Názov témy je obdobný ako o teple, ktorú zadal sito - ujala sa a mne absentovala téma, ktorá sa týka elektriky v bytových domoch.
V tejto téme by si každý mohol zadať otázku a dostať odpoveď na svoj problém okolo elektroinštalácii v spoločných prevádzkových priestoroch domu, ktoré podliehajú pravidelnej 5.-ročnej revízii a ich porevizné opravy. Sú to napr: Pevná elektroinštalácia vo všetkých spolocných, priestoroch el. inštalácia výťahov,
el.inštalácia bytových priestorov
el. inštalácie v prenajatých priestoroch
elektrické zariadenia a rozvody prevádzkovateľov internetu, TV signálu,domových telefónov
RIS prípojovej skrine
prevádzkovateľov obvodu tepla (v Košiciach je to TEHO)
o vnútorných rozvádzačoch a o hromozvodoch.
Prosím však za ospravedlnenie, ak niekomu v zadaní bude niečo chýbať, ale som uviedla iba to, čo v našom bloku bolo ,či nebolo kontrolované a v správe sa to uvádza.
Zitulda
23.08.11,04:42
V bloku nám boli zistené závady na bleskozvode, aj na vnútornom vedeníach, rozvádzačoch a bleskozvodoch, Revízny technik udal aj termíny odstránnia závad. Závady na bleskozvodoch sme si dali odstrániť už odstrániť. Podľa revízneho technika bolo by vhodné čím skôr pristúpiť aj k odstráneniu ostatných, lebo od poslednej revíznej skúšky sa celkový stav značne zhoršil. Financie na ich odstránenie momentálne nemáme.
Ak sú stanovené termíny odstránenia aké sankcie nás ako bytový dom čakajú pri ich nedodržaní?
Zaujíma ma, či nedostatky na zariadeniach ak vonkajšia RIS skriňa, ktorú majú VES musíma zaplatiť my z nášho FO, alebo požiadať o s odstránenie prevádzkovateľa?
To isté sa týka prevádzkovateľov internetu, boli zistené závady na ich zariadeniach, že nie sú v súlade s predpismi sú poškodené či nefunkčné.
čo robiť a aký je postup žiadosti o odstránenie ich závad.
rudopp
23.08.11,04:56
V bloku nám boli zistené závady na bleskozvode, aj na vnútornom vedeníach, rozvádzačoch a bleskozvodoch, Revízny technik udal aj termíny odstránnia závad. Závady na bleskozvodoch sme si dali odstrániť už odstrániť. Podľa revízneho technika bolo by vhodné čím skôr pristúpiť aj k odstráneniu ostatných, lebo od poslednej revíznej skúšky sa celkový stav značne zhoršil. Financie na ich odstránenie momentálne nemáme.
Ak sú stanovené termíny odstránenia aké sankcie nás ako bytový dom čakajú pri ich nedodržaní?
Zaujíma ma, či nedostatky na zariadeniach ak vonkajšia RIS skriňa, ktorú majú VES musíma zaplatiť my z nášho FO, alebo požiadať o s odsránenie prevádzkovateľa?
To isté sa týka prevádzkovateľov internetu, boli zistené závady na ich zariadeniach, že nie sú v súlade s predpismi sú poškodené či nefunkčné.
čo robiť a aký je postup žiadosti o odstránenie ich závad.
Vonkajšia RIS ti nepatrí.
Keď si iniciatívna, prepošli RS majiteľovi RIS =PDS, nech sa stará.

V čom je problém??
(ak by to boli závady ohrozujúce bezpečnosť, nech im správca napíše, že to dá odpojiť - uvidíš ten cvrkot:D:D:D .
Zitulda
23.08.11,06:28
Správca na to nemá čas:), aby ho vyzval ...ide o to že už pred 4-ma rokmi po požiari sa PDS-ka poškodila, VES o tom vedeli, boli po požiari tu sľúbili, no neprišli.Správca tiež vie, a nič. Z dôvodu poškodenia rámu požiarom sa podložením drievka dvere neudržia a pri vetre búcha krídlo o stenu a na prízemí to neje potom pri tom buchote spať. Po revízii je aj v cenovej ponuke cena pre montáž petlice so kladkou a to je iba provizórium čo my máme zaplatiť, potom VES dať kľúče od zámku. Ale ináč celý PDS-ka, rám, dvere je pokrútený, vypálený, no hrúza...a to sme nemohli upraviť tú stranu strenyako jej druhú zo strany vstupu.
No a odpojiť?:rolleyes: potom nové výťahy nebudú fungovať, lebo sa musel dať nový napájací kábel.
rudopp
23.08.11,08:43
Správca na to nemá čas:), aby ho vyzval ...ide o to že už pred 4-ma rokmi po požiari sa PDS-ka poškodila, VES o tom vedeli, boli po požiari tu sľúbili, no neprišli.Správca tiež vie, a nič. Z dôvodu poškodenia rámu požiarom sa podložením drievka dvere neudržia a pri vetre búcha krídlo o stenu a na prízemí to neje potom pri tom buchote spať. Po revízii je aj v cenovej ponuke cena pre montáž petlice so kladkou a to je iba provizórium čo my máme zaplatiť, potom VES dať kľúče od zámku. Ale ináč celý PDS-ka, rám, dvere je pokrútený, vypálený, no hrúza...a to sme nemohli upraviť tú stranu strenyako jej druhú zo strany vstupu.
No a odpojiť?:rolleyes: potom nové výťahy nebudú fungovať, lebo sa musel dať nový napájací kábel.

Presnejšie : Robí si z vás srandu:D:D:D.

Ja idem za náš barak zajtra (už 2. raz).
Predtým tam už nejaké baby boli - - nič nevybavili / že sú dovolenky / že až v septembri.

PS
Ale to sú iba také prkotiny (pôvodne naše stavebné sporenie+FO+úver = pokryje rekonštrukciu + nebude sa zvyšovať odvod do FO ) :
- na FO máme 2 roky okolo mínus 20 000 €
- pred 3 rokmi sa cena rekonštrukcie záhadne/ neodsúhlasene zdvihla o nejakých 400 000 Sk
- tak som sa naštval a zahryzol (a budem hrýzť) až kým neuvidím papier, že schôdza odhlasovala navýšenie nákladov (alebo poverila predsedu samosprávy, že môže HOCIČO )
rudopp
05.09.11,13:54
V bloku nám boli zistené závady na bleskozvode, aj na vnútornom vedeníach, rozvádzačoch a bleskozvodoch, Revízny technik udal aj termíny odstránnia závad. Závady na bleskozvodoch sme si dali odstrániť už odstrániť. Podľa revízneho technika bolo by vhodné čím skôr pristúpiť aj k odstráneniu ostatných, lebo od poslednej revíznej skúšky sa celkový stav značne zhoršil. Financie na ich odstránenie momentálne nemáme.
Ak sú stanovené termíny odstránenia aké sankcie nás ako bytový dom čakajú pri ich nedodržaní?
Zaujíma ma, či nedostatky na zariadeniach ak vonkajšia RIS skriňa, ktorú majú VES musíma zaplatiť my z nášho FO, alebo požiadať o s odstránenie prevádzkovateľa?
To isté sa týka prevádzkovateľov internetu, boli zistené závady na ich zariadeniach, že nie sú v súlade s predpismi sú poškodené či nefunkčné.
čo robiť a aký je postup žiadosti o odstránenie ich závad.

Najväčšia sankcia = vypnúť

Závady odstraňuje vlastník( myslím že maximáne je váš kábel z RIS do domu)
Zitulda
06.09.11,11:00
...a komu mám poslať žiadosť o opravu domovej skrine? VSE, alebo požiadať správcu, nech to zariadí on?
rudopp
06.09.11,11:35
a komu mám poslať žiadosť o opravu domovej skrine? VSE, alebo požiadať správcu, nech to zariadí on?

Ak nechceš mať robotu a nechceš mať vybavené

Vlastník = PDS - - prevádzkovateľ distribučnej sústavy.

Platíš mu predsa za distribúciu :D:D:D toľko, koľko si u URSO obhájil

PS
( pri VN odbere je to cca 1% z celkovej ceny EE )