JanulkaJ
18.01.06,07:29
Dobrý deň Vám všetkým poradákom prajem. Mám k Vám jednu prosbu. Pomôžte mi k týmto otázkam:
1. Aký je presný postup k ročnému vyúčtovaniu?Robím to prvý krát.
2. Je nejaké nové tlačivo k ročnému vyučtovaniu ? Ak áno prosím oň.
3. Vyhlásenie treba vyplniť každému zamestnancovi?
4. Ked mi spraví program na mzdy ročné vyúčtovanie tak potom podľa toho spravím hlásenie.
5. Ako viem koľko sa bude vracať z hlásenia zamestnancovi. Ci bude mat preplatok alebo nedoplatok?

Budem Vám veľmi vďačná za odpoved : A ešte niečo nenájde sa tu kamarátka ktorá by mi dávala rady a možno by som jej pomohla? Bola by som veľmi rada. Lebo som začiatočník
bendži
18.01.06,06:38
K ročnému vyúčtovaniu...
1. O ročné zúčtovanie ťa musí požiadať zamestnanec pomocou tlačiva žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania..., termín na podanie tejto žiadosti pre zamestnancov je vždy 15. február
2. Pokiaľ ťa požiada o ročné zúčtovanie zamestnanec, ktorý napr. u vás nepracoval celý rok alebo mal príjmy od iných zamestnávateľov (ale pozor, len od zamestnávateľov - ak mal aj príjmy z inej činnosti ako je podnikanie, prenájom a pod. musí si robiť daňové priznanie sám), k žiadosti ti musí doložiť potvrdenia o príjmoch od týchto zamestnávateľov
3. Na žiadosti sa tiež uvádzajú informácie o nároku na daňový bonus a o uplatnení nároku na odpočet za manžela/manželku
4. Ostatným zamestnancom, ktorí ťa nepožiadajú o vykonanie ročného zúčtovania, vystavuješ potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, ktoré si oni následne prikladajú k svojim daňovým priznaniam

Tlačivá sú tento rok nové zrejme úplne všetky, ktoré sa týkajú dane z príjmov. Vždy aktuálne tlačivá nájdeš na stránkach daňového úradu www.drsr.sk, alebo na stránkach ministerstva financií www.finance.gov.sk
Mnohé aktuálne tlačivá sú zverejnené aj tu na porade, skús vyhľadávanie

Mnohé mzdové programy ti spracujú aj hlásenie. Na hlásení sa ti ukáže aj to, či má zamestnanec preplatok alebo nedoplatok.
Janka6685
02.02.06,10:42
Ak chcem mať potrvrdenie o tom, že som zamestnancom dala potvrdenia o príjmoch a vyplatených preddavkoch, mám si urobiť kópie, alebo urobiť nejaký zoznam, kde sa mi budú podpisovať, že potvrdenie prevzali? A čo ak to posielam poštou?
Barbara
02.02.06,10:52
Ak chcem mať potrvrdenie o tom, že som zamestnancom dala potvrdenia o príjmoch a vyplatených preddavkoch, mám si urobiť kópie, alebo urobiť nejaký zoznam, kde sa mi budú podpisovať, že potvrdenie prevzali? A čo ak to posielam poštou?


keď pošleš poštou - máš doručenku, alebo kópiu sprievodného listu, alebo Ti dajú v podateľni na kópiu potvrdenia o zdan. mzde........... expedované. ja si myslím , že to je dostatočný dôkaz o tom, že si im to poslala.
a Ked im to dáš do ruky, tak v daňovom vyhlásení na zadnej strane VI.
údaje o vydaní potvrdení
za zdaňovacie obd. .............. bolo
vydané
a) potvrd. o zdaniteľnej mzde.................. dňa............


a podtým je
podpis daňovníka.......... a tam sa Ti podpíše

:p
Janka6685
02.02.06,11:28
keď pošleš poštou - máš doručenku, alebo kópiu sprievodného listu, alebo Ti dajú v podateľni na kópiu potvrdenia o zdan. mzde........... expedované. ja si myslím , že to je dostatočný dôkaz o tom, že si im to poslala.
a Ked im to dáš do ruky, tak v daňovom vyhlásení na zadnej strane VI.
údaje o vydaní potvrdení
za zdaňovacie obd. .............. bolo
vydané
a) potvrd. o zdaniteľnej mzde.................. dňa............


a podtým je
podpis daňovníka.......... a tam sa Ti podpíše

:p

Ďakujem :) .
Dorka
02.02.06,11:35
Ja tiež robím prvý krát a chcem sa spýtať to vyhlásenie dám pod´písať do 3 časti a napíšem zdanovacie obdobie 2006 dátum 31.1.2006 a podpis. Za rok 2005 tak nedávam pospisovať na konci roka už nič však. A ešte jedno jeden zamestnanec vystupuje teraz. Dáva sa mu tiež podpisovať niečo na tom vyhlásení? Neviem prečo, ale toto tlaćivo sa mi zdá byť nepochopiteľné. Ďík.
Janka6685
02.02.06,11:38
keď pošleš poštou - máš doručenku, alebo kópiu sprievodného listu, alebo Ti dajú v podateľni na kópiu potvrdenia o zdan. mzde........... expedované. ja si myslím , že to je dostatočný dôkaz o tom, že si im to poslala.
a Ked im to dáš do ruky, tak v daňovom vyhlásení na zadnej strane VI.
údaje o vydaní potvrdení
za zdaňovacie obd. .............. bolo
vydané
a) potvrd. o zdaniteľnej mzde.................. dňa............


a podtým je
podpis daňovníka.......... a tam sa Ti podpíše

:p

Joooj, ešte ma napadlo, že ak som niektorému zamestnancovi nedávala podpisovať vyhlásenie, tak mu to asi budem musieť poslať poštou, čo? Lebo inak nebudem mať dôkaz o tom, že som mu to potvrdenie dala. Alebo môžem si urobiť na A4 taký zoznam, kde sa mi budú podpisovať, že prevzali?
Barbara
02.02.06,11:43
Joooj, ešte ma napadlo, že ak som niektorému zamestnancovi nedávala podpisovať vyhlásenie, tak mu to asi budem musieť poslať poštou, čo? Lebo inak nebudem mať dôkaz o tom, že som mu to potvrdenie dala. Alebo môžem si urobiť na A4 taký zoznam, kde sa mi budú podpisovať, že prevzali?


ja to robím tak/ teda keď nemám na nich vyhlásenia/, , že to potvrdenie o zdanit. mzde- vytlačím 2x -a 1- im dám podpísať.

že prevzal osobne: dňa ................

:D :D :p :p
Janka6685
02.02.06,11:49
ja to robím tak/ teda keď nemám na nich vyhlásenia/, , že to potvrdenie o zdanit. mzde- vytlačím 2x -a 1- im dám podpísať.

že prevzal osobne: dňa ................

:D :D :p :p

Tak ďakujem.:)