kampari
23.08.11,08:34
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu....
Pri použití vlastného nákladného vozidla zamestnancom pri pracov.cestách (je to viacmenej rozvoz tovaru) sme doteraz používali sumu základnej náhrady 0,183€.......majiteľ možnosť dohodnúť vyššiu náhradu nejako neriešil...ale ja si myslím, že používať rovnakú sumu pri osobnom a nákladnom je trocha nespravodlivé a preto mu to chcem predložiť.....Koľko by sa dalo dohodnúť...napr. dvojnásobok, alebo? je na to nejaký konkrétny vzor zmluvy?
Ďakujem...
kampari
23.08.11,11:01
Ešte jeden dotaz....troška som sa začítala do niektorých príspevkov, akurát som natrafila, že tá sadzba základnej náhrady sa zväčša používa aj ako dvojnásobok sadzby pre osobné m.v.....ale čo ma zarazilo, ako som si tu niekde prečítala, že keď konateľ (kt. je zároveň zamestnancom) používa napr. áviu, kt. je v jeho vlastníctve, na rozvoz tovaru alebo na cestu po tovar k dodávateľovi....že by základná náhrada (terajších 0,183€/km) pred daňovákmi neobstála? to znamená, že keď predloží knihu jázd (alebo stasku), na základe kt. ja potom vyúčtujem tie náhrady, tak mi si ako firma nemôžeme dať sumu tej základnej náhrady do nákladov? iba náhradu za naftu?....ja som to ale takto robila, či už v terajšej firme alebo predchádzajúcej...
veronikasad
23.08.11,11:18
Ak ide o pravidelnú činnosť, nebolo by výhodnejšie vybaviť si živnostenský list a túto prácu faktúrovať ? (za dohodnutú cenu napr. podla odjazdených km)
kampari
24.08.11,05:56
Tak to asi nie, bo on si život "komplikovať" nechce.
Ale je či nie je takýto postup správny.....ja si myslím, že by to mohlo prejsť.....