Mackovka
23.08.11,07:46
Až teraz sme zistili, že pod domom po starých rodičoch nebol vysporiadaný kus pozemku a tento prešiel na štát. Dá sa takáto pôda žiadať od štátu späť, keď sa dá preukázať, že ju moji starí rodičia užívali a aj v dedičskom konaní je o ňom zmienka, ale nadobudnutie pozemku v dedičstve nebolo zavkladované. Ak áno, vie mi niekto poradiť formu žiadosti o vrátenie pozemku, ktorý prešiel na štát, ku ktorej by som doložila doklady o dedičstve. Ďakujem.
Erzebeth
25.08.11,09:45
Vlastníctvo štátu spravuje VÚC. nepíšeš, aká zmienka je v dedičskom konaní. Ak je tam zmienka, že pôdu užívajú, ale nie sú vlastníkmi, treba požiadať VÚC o odkúpenie. Ak je dedičskom konaní ako majiteľ poručiteľ, treba dať dedičské konanie zapísať. takáto pôda sa nedá vydržať.
Mackovka
25.08.11,11:50
Vlastníctvo štátu spravuje VÚC. nepíšeš, aká zmienka je v dedičskom konaní. Ak je tam zmienka, že pôdu užívajú, ale nie sú vlastníkmi, treba požiadať VÚC o odkúpenie. Ak je dedičskom konaní ako majiteľ poručiteľ, treba dať dedičské konanie zapísať. takáto pôda sa nedá vydržať.


Ďakujem, pomôže mi to zorientovať sa.