polis1
23.08.11,09:47
dobrý den

kamarát platí výžívné s tým, že má platit do 15dňa v mesiaci a zaplatil do 27 a dali mu exekuciu.

a chcem sa spýtať, že ak jej treba nezaplatil jeden mesiac a ani druhý a na tretí mesiac jej poslal tak ako to je možné aby mu dali exekúciu?Lebo mu povedali, že ak by vobec neplatil tak ano ale ze ked jeden mesiac nezaplatí tak by mu nemala príst exekucia je to tak?
arizona
23.08.11,10:07
Tomu neverim, ze do 15. nezaplatil,a uz 27.-ho mu prisla exekucia!!!

Ved aj exekutor potrebuje nejaky cas na presetrenia,vybavenie,odoslanie posty a pod.

Skor si myslim, ze to jeho oneskorenie byva pravidelne,preto to matka riesila takymto sposobom.

Vyzivne na deti ma prednost pred inymi platbami.
Matka musi dat tiez detom najest kazdy den,nemoze vycakavat prvy,druhy, ci treti mesiac,pokym sa druhemu rodicovi uraci poslat...
JankaO
23.08.11,10:17
Exekútor pri výkone exekúcie je povinný postupovať v rámci zákona. Takže chyba nebude na jeho strane, ale z dôvodu Vašej nepresnej informovanosti v konkrétnom prípade.
tono123
14.01.12,09:02
Ja mám ten istý prípad tiež mi exekútorka siahla na účet.Nikdy som nemeškal s výživným a musím aplatiť exekútorke 475 € aby mi odblokovala účet a to do 14 dní.Ak tak neurobím budem musieť zaplatiť o 100% viac a zablokuje mi aj druhý účet.Poradte mi dá sa s tým niečo robyť?Som aj živnostník a práve ten účet mám zablokovaný teda mám obmedzené podnikanie.
Mila123
14.01.12,09:08
Ja mám ten istý prípad tiež mi exekútorka siahla na účet.Nikdy som nemeškal s výživným a musím aplatiť exekútorke 475 € aby mi odblokovala účet a to do 14 dní.Ak tak neurobím budem musieť zaplatiť o 100% viac a zablokuje mi aj druhý účet.Poradte mi dá sa s tým niečo robyť?Som aj živnostník a práve ten účet mám zablokovaný teda mám obmedzené podnikanie.
veď ak máš všetko zaplatené , tak sa bráň, predsa máš doklady o platbách....kde je v tom problém???? zdokladovať , prepočítať.....
tono123
14.01.12,09:12
ale že vraj je taký zákon aby si bola bývala istá v prípade neplatenia výživného aby mi to mohli bez problémov okamžite stiahnuť s účtu.Ale to mi nejde do hlavy prečo mám je platiť za exekúciu ked to podávala bývalá.
bubkoch
14.01.12,15:24
Tomu neverim, ze do 15. nezaplatil,a uz 27.-ho mu prisla exekucia!!!

Ved aj exekutor potrebuje nejaky cas na presetrenia,vybavenie,odoslanie posty a pod.

Skor si myslim, ze to jeho oneskorenie byva pravidelne,preto to matka riesila takymto sposobom.

Vyzivne na deti ma prednost pred inymi platbami.
Matka musi dat tiez detom najest kazdy den,nemoze vycakavat prvy,druhy, ci treti mesiac,pokym sa druhemu rodicovi uraci poslat...

ake setrenie, ake vybavovanie ?
16. pridem k exekutorovi s rozsudkom, poviem ze nezaplatil a 17. je uz na poste vyzva exekutora povinnemu ... 18. je dorucena ...
ak sa exekucia ukaze ako nezakonna a povinny preukaze ze ziaden dlh nemal, matka prisla o 16,50€ ktore musela zaplatit exekutorovi aby zacal konat ... ak neplatenie bola pravda, povinný ma od 18. na krku excekutora aj so vsetkymi poplatkami ...
celé zle :)
riccado
15.01.12,19:38
ake setrenie, ake vybavovanie ?
16. pridem k exekutorovi s rozsudkom, poviem ze nezaplatil a 17. je uz na poste vyzva exekutora povinnemu ... 18. je dorucena ...
ak sa exekucia ukaze ako nezakonna a povinny preukaze ze ziaden dlh nemal, matka prisla o 16,50€ ktore musela zaplatit exekutorovi aby zacal konat ... ak neplatenie bola pravda, povinný ma od 18. na krku excekutora aj so vsetkymi poplatkami ...

vsetko vedla...
1. exekutor ziada najprv sud o vydanie poverenia, takze takato postupnost je nerealna (nehovorim, ze nemozna, ale to by muselo ist exekutorovi o ine prachy, aby si tak narychlo vyriesil poverenie). bez poverenia neurobi exekutor nic...
2. pri navrhu na exekuciu na vymozenie vyzivneho sa sudny poplatok za vydanie poverenie exekutorovi vo vyske 16,50 EUR neplati...
3. ak bol navrh na exekuciu podany nedovodne, samozrejme trovy exekucie znasa opravneny, nakolko aj zavinil jej zastavenie
4. ani s trovami exekucie to nie je vobec zle, kym este nie je vydane poverenie...