tomgunny
23.08.11,10:20
Dobrý deň, máme na záhrade neustále nejaké potulné zvery ako líšky a psy. Neviete kde by sa dala kúpiť pasca, alebo ako to vykinožiť????
arizona
23.08.11,08:40
A nieco ti nicia,alebo co ti vadi?
Preco hned "kinozit",ublizovat a zabijat ? :eek::confused::mad:


OHRAD SI POZEMOK a mas po starostiach... ;)
Chobot
23.08.11,08:40
Dobrý deň, máme na záhrade neustále nejaké potulné zvery ako líšky a psy. Neviete kde by sa dala kúpiť pasca, alebo ako to vykinožiť????

Treba si riadne oplotiť záhradu, ak chceš, aby tam nechodila zver a nie kynožiť všetko dokola, čo vstúpi na tvoj pozemok. A na vrabce a holubov nechceš vzduchovku?
tomgunny
23.08.11,08:46
ja chápem, ale čo má čo potulný pes behať okolo môjho pozemku ? To by som si mal ešte aj dávať naň pozor? Susedia sú idioti... to sa mám s tým zmieriť?
Barbara
23.08.11,09:10
:D:D:D tomgunny, alebo.....:rolleyes::rolleyes: si cool
:D:D:D

http://www.porada.sk/search.php?searchid=14114225
rudopp
23.08.11,09:15
ja chápem, ale čo má čo potulný pes behať okolo môjho pozemku ? To by som si mal ešte aj dávať naň pozor? Susedia sú idioti... to sa mám s tým zmieriť?

A čo ťa je do toho ????????:D:D:D:D

Ak si učiteľ/psychiater môžeš s tým niečo skúsiť robiť. Anders ...
alchstuip
23.08.11,09:37
Pekne ste sa na neho vrhli.....

polotulave dedinske psy behaju po zahrade aj nam, aj okolo. Na dedinach je to bezne (myslim na dedinach, nie v sterilnych okolomestskych koloniach)
Problemy nastanu, ak cudzie zvery nicia veci v zahrade, podhrabavaju plot a podobne.
Casto nepomaha ani neustale opravovanie plota, urobia si dialnicu inde.
My sme skusali vselico, ale asi najlepsie je, ked je clovek na pozemku a spozoruje votrelca, tak ho poriadne vyplasit, krikom, hadzanim nejakych hrudiek a podobne. Proste im tu zahradu znechutit..
Samozrejme, neda sa to robit 24/7 takze, plot, plot, plot a opravovat. Alebo mozete volat nejaku "zvieratkopravnu" instituciu, nech tulave psy pochyta.
Ak robia problemy lisky alebo ina diva zver, treba sa obratit na spravcu polovneho reviru..

Finalne riesenie, ktore sa na dedinach uplatnovalo dlhe storocia je v sucasnosti nelegalne.... takze fyzicka likvidacia vlastnorucne nie, je to konflikt so zakonom a vdaka uhorkovej sezone a urovni nasich medii aj vstupenka na titulne stranky bulvaru.
arizona
23.08.11,09:40
ja chápem, ale čo má čo potulný pes behať okolo môjho pozemku ? To by som si mal ešte aj dávať naň pozor? Susedia sú idioti... to sa mám s tým zmieriť?
Ako ma pes, ci liska vediet, ze je to tvoj sukromny pozemok a ze tam nesmie vstupit?

Ludia si preto oplocuju svoje pozemky, aby dali inym na vedomie, ze tam nemaju chodit a aby im volne zijuce zvierata nevnikali na pozemok.
AK ho nemas oploteny, tak sa necuduj...

Trochu tolerancie voci okoliu by urcite neuskodilo :rolleyes::)
rudopp
23.08.11,09:46
Pekne ste sa na neho vrhli.....

polotulave dedinske psy behaju po zahrade aj nam, aj okolo. Na dedinach je to bezne (myslim na dedinach, nie v sterilnych okolomestskych koloniach)
Problemy nastanu, ak cudzie zvery nicia veci v zahrade, podhrabavaju plot a podobne.
Casto nepomaha ani neustale opravovanie plota, urobia si dialnicu inde.
My sme skusali vselico, ale asi najlepsie je, ked je clovek na pozemku a spozoruje votrelca, tak ho poriadne vyplasit, krikom, hadzanim nejakych hrudiek a podobne. Proste im tu zahradu znechutit..
Samozrejme, neda sa to robit 24/7 takze, plot, plot, plot a opravovat. Alebo mozete volat nejaku "zvieratkopravnu" instituciu, nech tulave psy pochyta.
Ak robia problemy lisky alebo ina diva zver, treba sa obratit na spravcu polovneho reviru..

Finalne riesenie, ktore sa na dedinach uplatnovalo dlhe storocia je v sucasnosti nelegalne.... takze fyzicka likvidacia vlastnorucne nie, je to konflikt so zakonom a vdaka uhorkovej sezone a urovni nasich medii aj vstupenka na titulne stranky bulvaru.

Najmä keď sa suka hára
tomgunny
23.08.11,10:08
niesom namosúrený senior a mali sme mnohokrát zahryznuté húsky a sliepky a to aj keď sme oplotení. Verím, že všetci tu ste milovníci zvierat a myslíte si, že som idiot, ale toto je smiešne, keď ani s policiou nieje možné sa dohnať pravdy... teda asi by som mal byť tolerantnejší, pretože psíky, ktoré robia škodu sú popiči krásne a úžasné :D :D :D
arizona
23.08.11,10:12
niesom namosúrený senior a mali sme mnohokrát zahryznuté húsky a sliepky a to aj keď sme oplotení. Verím, že všetci tu ste milovníci zvierat a myslíte si, že som idiot, ale toto je smiešne, keď ani s policiou nieje možné sa dohnať pravdy... teda asi by som mal byť tolerantnejší, pretože psíky, ktoré robia škodu sú popiči krásne a úžasné :D :D :D
Ked vies,ci pes ti zadrhol sliepky, tak si to vybav s majitelom,nech ti uhradi skody.

Mozes sa aj pisomne obratit na OU a ziadat,aby vyzvali majitelov,aby si svojich psov nepustali pobehovat po ulici,alebo aby dali psov odchytit mestskej policii.
rudopp
23.08.11,10:13
niesom namosúrený senior a mali sme mnohokrát zahryznuté húsky a sliepky a to aj keď sme oplotení. Verím, že všetci tu ste milovníci zvierat a myslíte si, že som idiot, ale toto je smiešne, keď ani s policiou nieje možné sa dohnať pravdy... teda asi by som mal byť tolerantnejší, pretože psíky, ktoré robia škodu sú popiči krásne a úžasné :D :D :D

Plot :
hore pletivo
dolu 30 cm široký pozinkovaný plech (20 cm v zemi / 10 nad zemou).
A ešte oddelí aj podzemkové buriny.
buchač
23.08.11,10:55
Názov témy znie

pasce na vyššiu zver

Dobrý deň, máme na záhrade neustále nejaké potulné zvery ako líšky a psy. Neviete kde by sa dala kúpiť pasca, alebo ako to vykinožiť????

Takže , ak by som sa aj nad tým pozastavil , tak medzi vyššiu zver sa ráta hlavne srnčia , jelenia ,danielia zver ...

To čo Ty spomínaš , sa považuje za škodnú ...sem sa ráta aj napríklad kuna , straka , ale aj diviak ....ale aj vlk ....

Pascu kúpiš , nie je problém , len nájsť ten správny obchod ...;)


Lenže , ako bolo už spomenuté , na zákony bacha ..